středa 10. června 2015

Chalupařím aneb když se tvoří na cestách!

Krásnou středu Vám všem :-). Na dnešek jsem měla původně připraveno něco úplně jiného, ale protože můj příspěvek by byl opět v kapsách jaké jste viděli od mých kolegyněk z Kreativního týmu, tak sem dnes dám jednu mou historickou :-). Tato stránka je něčím jiná. Vznikla totiž mimo můj koutek, mimo můj domov. Znáte to asi taky. Jak to máte vy? Raději na dovolené netvoříte a pak doháníte skluz, anebo si s sebou něco málo berete a i z mála tvoříte? Já si tentokrát vzala na dovolenou pár papírů, štítkovač, arch samolepek a lepidlo. Vyžít se s tím dalo, i když doma by to bylo něco jiného... ale ten pocit, že můžu po večerech, kdy všichni usnou, zasednout ke krbu na chatě a lepit a lepit :-) oooch, to je něco pro mě.A tak se zrodila dvoustránka, která v albu vyniká. Je totiž úplně jiná, je skromná na zdobení a vymazlenosti, ale je na ní vše co být má. A naopak na této straně si vždy zavzpomínám na dovolenou, na které vznikala. Vytvořila jsem dvě stránky a jednu z nich třicítkovou. Měla jsem tehdy obrovskou radost z povedených snímků z ultrazvuku a chtěla jsem je tam dát prostě všechny. A jelikož jsem se ten samý týden dověděla, že čekáme holčičku (pozn. ta holčička se nám již narodila, negratulujte, nejsem opět 2v1 :-D ), nesměla chybět růžová.


Stačilo pár samolepek, lepidlo a jedna kartička na text, vše z kolekce se svatební tématikou. Ta mi doma ležela již delší dobu, a protože my už po svatbě máme a zpracovanou ji mám, můžu využít kolekci kam se bude alespoň trochu hodit. A přemíra srdíček a "láskových" obrázků se hodila právě sem.


Pokud máte v plánu archivovat snímky například z ultrazvuku, doporučuji Vám je okopírovat, případně originál zalaminovat. Nikdo z nás moc netuší, jak budou za 20 let v albu vypadat a má zkušenost je, že čase šisují a byla by škoda o takové vzpomínky přijít. A pokud už se rozhodnete lepit přímo originály, tak radím použít "suché" lepidlo. Rolátko je naprosto ideální. Pokud dáte pod obrázek lepidlo tekuté, papír se neuvěřitelně zkroutí a už se s tím moc nenadělá.


Druhá stránka je klasická, v plastových kapsách typického Designu A. Nikterak jsem si s tím nevyhrála, což je vidět a styl "chalupářské tvoření" se na tom podepsal, ale za hodinku bylo hotovo a i tak mám ze stránek radost. Z akcí v tomto týdnu se konal můj první scrap-sraz, kde jsem poznala spoustu z Vás, tvořivých žen :-) a manželova zabijačka (rozuměj "manžel zabíjel čuníka",  ne já jeho).


Z chalupářského tvoření jsem si však vzala jednu podstatnou věc! Musím si vyrobit KPZ (krabičku papírové záchrany), kterou budu vozit s sebou. To znamená co nejúspornější na místo, ale zároveň nabušenou materiálem :-D. To zas bude remcání, že toho vezu tolik, už to slyším.

Úvodní kartička k týdnu je ozdobená kytičkami a jak já říkám "papírovým ubrouskem z cukrárny". Pak už jen štítkovačem nějaký ten nápis a je hotovo.


Tak a máme to za sebou. Tento článek byl reakcí na mnohé zprávy od Vás, že mám stránky neustále vymazlené a mám na nich spoustu vychytávek, zdobení a textu. Tak co, přesvědčila jsem Vás, že to umím i střídmě? :-)
Mějte krásný týden a hlavně nezapomeňte mít všude foťák... protože jakmile jsou fotky, jsou i vzpomínky. A jelikož každý známe prázdninový skluz, budete za fotky na konci léta rádi...podle nich totiž doděláte skluz raz dva.
Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.