středa 9. září 2015

Canon Selphy c910 - recenze, návod... a výsledek?

Anooo, já ji mááám! Radujte se veselte se, protože já se radovala hodně. Udělat si radost je důležité a ja se rozhodla, že po dlouhém váhání si udělám radost právě touto mini tiskárnou. Už hodně dlouho slyším ze světa scrapu, že toto je top tiskárna a pro chronické lepiče, za kterého se již považuji, je to nezbytný pomocník. Fotografie sice nevyjde zrovna nejlevněji, ale máte ji hned po ruce, vytisknete jen to co potřebujete a ve výsledku je to super kup! Tak jdeme na to! Svůj první pokus jsem pro Vás rovnou fotila, abyste v tom byli se mnou :-). A pro všechny, kteří si myslí, že na ni doma nenajdou místo je tu úvodní fotka pro srovnání. Upozorňuji, že černá HP tiskárna je naprosto standardní rozměr běžných tiskáren :-).


Standardní balík obsahuje hned několik částí:
 • samotná tiskárna
 • zásobník na fotopapír
 • akumulátor - ano akumulátor je téměř stejně veliký jako je tiskárna. Neznamená to ale, že je tááák veliký :-D. To ona tiskárna je tak maličká!
Tyto tři části (plus manuál, záručák,...) obsahuje ona krabička, kterou si domů přivezete. Papír a fólie je třeba koupit zvlášť, nicméně nebojte, většina prodejců má akční balíčky, kdy už máte onen papír i fólie (žádný inkoust, ani toner - tato tiskárna funguje na jiném principu) v ceně.
Krokodýla, kterého vidíte sedět na mé tiskárně, to je USB (dárek k loňským Vánocům :-) ), přes které jsem zkoušela fotky vytisknout jako první. Tak jdeme na to!Na USB disk jsem nahrála dvě tři fotografie, které jsem chtěla vytisknout. Podle návodu jsem tiskárnu zapla, anglický jazyk byl přednastaven a mohlo se jít na věc. 
 • Jakmile zasunete USB, objeví se na displeji přesýpací hodiny - ano, mašina přemýšlííí


 • po chvilce na vás vykoukne jednoduché rozhraní, kde si velice intuitivně poradíte i bez manuálu. Stačí navolit počet kopií a stisknout pokyn pro tisk, tedy PRINT


 • samotný proces tisku fotografie mě zaujal asi nejvíc. Kdo tiskárnu vlastní se teď asi směje, ale já toto viděla prvně :-D. Takže tady to máte. Fotografie projede tiskárnou několikrát tam a zpět. Pozor, nejen že zajede, ale vyjede na druhé straně, takže já, která jsem tiskárnu utemovala kolem dokola, abych ji odhlučnila a neprobudila mi spící děti v 22h večer :-D jsem tak trochu ostrouhala! Za tiskárnu nic nedávejte, fotka téměř celá vyjede za krabičkou.
 • Ve čtyřech krocích Vám tiskárna vymaluje fotografii k "dokonalosti" - proč uvozovky? O tom za chvíli


 • tady je k vidění porovnání tisku z tiskárny (vlevo) a z fotolabu (vpravo)
 • na první pohled: z tiskárny je fotka ostřejší, nicméně barvy značně pokulhávají...ale co, chce to se jen naučit trochu jinak upravovat fotografie před tiskem. Je potřeba dát barvy trochu "teplejší" a bude to "dokonalé" - proč uvozovky? O tom zase za chvíli :-)

 • fotopapír má speciálně upravené okraje a po tisku je třeba je odtrhnout. Jde to velice snadno a ani jednou se mi nestala žádná "nehoda", takže odtrhnout, vyhodit a máte fotku připravenou k založení do alba


Fotit lze však nejen z USB, ale i z paměťové karty, přímo z fotoaparátu anebo prostřednictvím chytrého telefonu. A protože mám ráda ony chytré aplikace, zkusila jsem tisk z telefonu.

 • V první řadě je třeba aktivovat wi-fi přímo v tiskárně, což vidíte na následující fotografii • pokud se touto cestou proklikáte, výsledkem bude tabulka s názvem sítě a heslem - nyní si na telefonu najděte nastavení Wi-fi, telefon vyhledá onu síť a jakmile se zkusíte připojit, sám mobil Vás vyzve k zadání hesla. Nic složitého, vlastně jednoduché a dosti rychlé


 • co jsem ale zapomněla zmínit, pro tisk z telefonu je potřeba speciální aplikace. Tu si ale snadno s zdarma stáhne přes Google play. Jakmile propojíte (zadáním hesla) mobil a tiskárnu, otevřete si aplikaci - zobrazí se Vám menu na třetím obrázku


 • Po stisknutí první tlačítka v menu, se objeví seznam fotografií v telefonu, vyberete a jakmile zadáte pokyn pro tisk - PRINT, propojí se telefon s tiskárnou a uvidíte přenos fotografie a její tisk
 • Výsledná fotografie je na posledním obrázku - a tady už se dostáváme k oněm otazníkům - dobře si prohlídněte obrázek v telefonu (kvalitní fotka o velikosti 4MB focená Canon, tedy stejnou značnou, zrcadlovkou)

VÝSLEDEK

A teď ony uvozovky! Vy, kteří jste přesvědčeni o tom, že tiskárnu potřebujete a hlavně nutně chcete, tak prosím opusťte článek. Strašně nerada bych hanila či měnila názory Vás, kteří tiskárnu máte a jste s ní spokojeni, i Vás tedy poprosím, abyste si zašli na kávičku a nepokračovaly ve čtení.

Následovalo bližší zkoumání fotografií, které jsem si vytiskla a uznávám, že jsem dosti hnidopich. Asi je třeba si říct, kvůli čemu album dělám. Já zastávám názor, že Project Life v mých rukou je prostě fotoalbum. Textu by dle mého mělo být méně (nejsem přeci kronikářka, ani to není můj deníček), i když ne vždy se to daří, protože jsem určitě pisálek větší než ostatní. Nicméně chci tím říct, že u mě je na první místě fotografie. Byla a vždy bude. Mám ráda fotky barevné, pěkné a hlavně bez kazů!

 • na fotkách jsem na každé našla malé kazy. Nejspíš byl na fotopapíru chloupek - upozorňuji, že vím, že díky prachu kazy vzniknou a tak jsem již při vybalení papíru a jeho vkládání do zásobníku byla maximálně opatrná ...ani tak se mi to nepodařilo. A bohužel to neschytala jen první fotka, ale i druhá. Samy se můžete podívat. Nejde to moc dobře přefotit, ale i tak je to vidělt. Drobné bílé šmouhy na fotce - vpravo na fotce je patrná pod bambulí... • další přišla na řadu tisknutá fotografie z mobilu - o barevnosti asi netřeba diskutovat. Fotografie se barevně ani nepřibližuje originální kvalitě a troufám si zde použít slovo "vyblítý" - ano taková se mi zdá fotografie oproti originálu
 • druhá věc je tu kez na fotografie. Zhruba 1cm pod horním okrajem je přes celou fotografii patrná čára - ta na originální fotce není. Záměrně jsem tiskla fotografie, které již mám vytisklé z fotolabu, abych měla srovnání. Fotka z fotolabu odpovídá naprosto věrohodně originálu, což se u fotky z tiskárny opět nedá říct.


Fotku rozklikněte, čára prochází Nele přes vršek hlavy, nejlépe patrná vlevo na žlutém okraji

Čára přes celou fotku už byl problém, kvůli kterému jsem se rozhodla, že tiskárna jde z domu. Když jsem se totiž podívala na všechny vytisklé fotky, ona čára je na každé fotografii! A tak putovala tiskárna zpět k výrobci na výměnu. Já totiž tu tiskárnu chci, tak se nenechám otrávit nepovedeným kusem. 

Jaké ale bylo překvapení, když jsem vyzvedla tiskárnu a následně zkusila první tisk... opět kazy na fotkách, jen v trochu jiném místě. A to už jsem jaksi nedala. Naprosto chápu, že Canon je značka, mám od nich ne zcela levný fotoaparát a sympatizuji s produkty této značky. Nicméně tento produkt pro mě asi není. Prostě mi nebyl souzený. Upřímně si raději zajedu do fotolabu než dát 8kč za fotku této kvality. Barvy nijaké a kvalita fotky se ani omylem nemůže rovnat fotky z profi výroby.

Záleží co kdo od tiskárny chce. Pokud je pro Vás priorita mít fotku hned při ruce, nemuset jezdit týdne pro fotky, není problém a určitě budete spokojeni. Pokud je ale někdo hnidopich jako já, tak kvůli kvalitě fotek si tohoto mazlíka určitě nepořizujte, protože budete akorát tak naštvaní.

Tak papááá, jdu si akorát poslat fotky do fotolabu :-D :-D :-D

Míša12 komentářů:

 1. Díky moc za ucelenou recenzi! Takový přístup jsem potřebovala a už o nákupu ani neuvažuju ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Super článek .... jen ten výsledek mě mrzí. Mám jí teď doma půjčenou a tak zkusím pro porovnání také napsat nějaký článek ... takovéhle kazy na fotkách jsem fakt neměla.

  OdpovědětVymazat
 3. Pani, ted jsem teda v rozpacich. Super clanek, ale ty fotky fakt nic moc. Ja jsem ted presla na lepsi tisk a jsem spokojena, za 4 kacky fotka a libi se mi, predtim jsem tiska v DM a nic moc ( ask tak, jako tvoje fotky z tiskarny). Takze me zatim koupe tiskarny presla, ale treba jsi fakt natrefila na dva blby kousky. Uvidim, co napise Moni 😊

  OdpovědětVymazat
 4. Míšo, super, díky za recenzi. Dlouho jsem přemýšlela, ale naprosto mě dostává kvalita fotek z fotolabů, takže teď se vždycky hecnu, nakolážuju stovku, mám fotku za 2 kačky a jsou krásné. Trpí tím sice aktuálnost, ale zato fotky jsou parádní. Díky díky díky (A děkuje i Honza, který mě od ní nejvíc odrazoval a to bylo hádek... Tak bude doma klid) :)

  OdpovědětVymazat
 5. Hmm to je mazec, také jsem si říkala, že by Ježíšek letos mohl (uvažuju o ní už skoro 2 roky), ale teď vím, že Globus automat to jistí...:-)) A nejsi první, kdo ji vyměňoval, jak jsem tak už slyšela...:-/

  OdpovědětVymazat
 6. Já o ni chtěla napsat Ježíškovi, ale můj muž spočítal, na kolik vyjde jedna fotka a z ekonomických důvodů bylo přání zamítnuto. Díky za recenzi, i se mi ulevilo, že ji nebudu mít ;-).

  OdpovědětVymazat
 7. Tak já naopak jsem spokojená. Je pravda, že fotky se mi zdály tmavší, ale to teď vyřeším úpravou v pc. Máš už asi 4. náplň ( z jedné se dá udělat 108 fotek) a stále spokojenost.

  OdpovědětVymazat
 8. Míšo, super článek! Já jsem kolem canonu taky pořád chodila a říkala si, jestli jo nebo ne. Na internetu je ale (nemyslím scrapbookovou komunitu) na tuto tiskárnu dost negativních recenzí (nejen ohledně kvality fotek, ale i ohledně poruchovosti tiskárny). Já se nakonec rozhodla pro tiskárnu na úplně jiném principu - inkoustovou a tisk na fotografický papír: Epson L800. Pořizovací cena je tedy o KUS vyšší, ale náklady na jednu fotku vychází asi na 1Kč (a ne na 10 Kč). A kvalita fotek je s Canonem neporovnatelná. Navíc je možné tisknout fotky až do formátu A4 a tiskárnu používat i jako klasickou domácí tiskárnu. Je mi jasné, že cena nejspíš většinu scrapbookařek odradí, ale v delším časovém horizontu a pro ty, co tisknou hodně (a dělají třeba i větší fotmáty, než 10 x 15) se ta investice vrátí...
  Rozhodně ale nechci nikomu Canon jenom hanět, v principu je to geniální, mini a mobilní tiskárna, která není nijak šíleně drahá a je hned po ruce ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitus, to vypada hodne dobre, kdyz uz, tak uz a je pravda, ze clovek cas od casu potrebuje tisknout i neco jineho, ze :) ... zacinam setrit ... jen skoda, ze je to takova krabice velka :(

   Vymazat
 9. Vzhledem k technologii tisku - barvivo je na pásce - je také možnost, že byla vada v materiálu, ne v tiskárně. Takže po "opravě" a použití stejného, nějakým způsobem znehodnoceného, papíru nebo pásky, se stejná chyba objevila znova.
  Já jsem naopak překvapená ostrostí barev na svém Sephíkovi - co jsem viděla na jiných termosublimačních tiskárnách se s tímto nedá porovnat. Pravda, obrázky mám předem vyfotošopované.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pavli k druhe tiskarne byl zase novy papir a nove folie, takze tov mem pripade matrialem nebylo :-( ...ale uz si hledam nejakeho nahradnika :-) Dekuji za koment!

   Vymazat
 10. Miso zrovna dneska jsem na tohle téma mluvila s tátou a ten mi rovnou řek že jsem blázen jestli si ji koupím. Jsem rada ale i za tvůj článek. Táta se v tom vyzná ale přece jen když to nekdo zkouší je to lepší. Opravdu děkuji a zůstanu věrná fotolabům.

  OdpovědětVymazat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.