pátek 30. října 2015

19.díl PL krok za krokem: Vaše první Vánoce!

A zase ty Vánoce. Nechtěla jsem s nimi strašit tak brzy, ale došlo mi, že tento seriál byl a pořád je určen všem, ale hlavně těm, kteří s Project Life letos začali. A tak je tedy pochopitelné, že i Vánoce pro Vás budou letos poprvé. Ráda bych Vám tedy dnes ukázala, že Vánoce, to kouzelné období, můžete zpracovat různým způsobem. Netřeba se držet klasického PL vzoru "kapsa-kartička". A i když jsou Vánoce ještě poměrně daleko, je dobré vědět a vidět, kam můžete své lepení směrovat. Doufám, že se Vám bude příspěvek líbit a snáz si pak vyberete tu svou variantu.


Pokud se chcete držet klasického vzoru a zakládat do velkého alba fotky a kartičky, máte na výběr především spoustu barevných variant pro Vaše Vánoce.

Mé loňské Vánoce byly červeno-zlaté...


...sáhnout ale můžete po typické červeno-zelené...


...z jednoho z mých posledních článků už ale víte, že to jde i v modro-růžové...


...a v neposlední řadě zlato-bílá! S tímhle tedy vedle nešlápnete. "Clean and simple" jako vyšitý. Ladit k této kombinaci budou snad všechny fotky a zlatá je prostě zlatá :-)


Není ale třeba držet se jen klasických Project Life alb. Pokud stíháte anebo milujete Vánoce, rozhodně pro Vás bude zajímavé uchování vzpomínek i jiným způsobem.

December daily

Tento termín označuje zaznamenání Vánoc "den za dnem" ...můžete ho samozřejmě udělat i do Vašich PL alb. Každý den si zaznamenáte to nejdůležitější, můžete doplnit fotkou, případně vložit vstupenky z adventních koncertů a jiné. Každý den označíte číslicí označující den v měsíci dle data a na konci měsíce budete mít záznam z každičkého dne. Je to takový spíš deník, případně denní Project Life. Zní to náročně, ale vlastně ani není. Nezabere to víc času a nemusí ani více místa. Já, aniž bych to věděla, jsem tak trochu Deceber daily udělala v prvním roce mého lepení. 


...dalším krásným příkladem je třeba předpřipravená strana, stačí doplnit journaling a na druhou stranu pak třeba fotografie a máte krásnou a originální dvoustranu...


...a jestli jsou pro Vás Vánoce to nej období v roce, rozhodně zvažte možnost vlastního INSTA (či mini) alba. Už tvoříte Project Life téměř rok a věřte, že INSTA album se bude plnit samo. 


A není nic snazšího, než album z krátkého časového úseku. Na každý den v albu Vám zbude jedna až dvě stránky, což je krásné místo na fotku i popisek a ještě se tu vyřádíte ve zdobení. A abych Vás namlsala, tak tady trocha ukázek :-)

Album můžete polepit nejen zevnitř...

...fantazii se meze nekladou.

Fotky a kartičky můžete vkládat nejen do kapes, ale také mimo ně. Stačí děrovačkou udělat díry a vložit mezi kapsy...

 Nebudete omezeni místem, takže kdo rád fotí, ten si tento způsob opravdu vychutná.
 
A ať se rozhodnete pro INSTA, minialbum nebo klasické velké, nezapomeňte si užít vánoční zdobení :-) ...to je totiž jen jednou za rok (pokud nedoděláváte zpětně více alb jako já :-D )

Ozdoby si můžete vyrobit  doma. Vystačíte si s nůžkami, pěkným papírem s vánočním motivem, případně nějaký pěkný glitrový bude ozdobám slušet... Pokud vlastníte Big shot, tak se vyřádíte na vločkách, zvonečkách, hvězdách....


...rozhodně nezapomeňte na chrastidlo, protože to k vánočním stránkám podle mě patří a málokam se hodí tak moc, jako právě mezi adventní dny.


 ...Flitry, dřevěné vločky, sobíci,...  


...cokoli je Vám po vkusu, to si užijte!


No já už se táááák těším? A co vy? Jak se v letošní tvorbě vidíte vy?
Krásný zbytek října a "na přečtenou" zase v listopadu.
Míša
Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.