pátek 27. listopadu 2015

22.díl PL krok za krokem: Antistresový PL aneb omalovánky v hlavní roli!

Tak schválně, kdo z nás, lepilů a tvořilů, nezná antistresové omalovánky, nebo-li omalovánky pro dospělé (nehledejte za tím žádné neslušnosti :-D )? Vždy, když sem o nich slyšela, napadlo mě "tak ten asi nemá co dělat, že si ještě po večerech maluje". Na druhou stranu, já si po večerech lepím a rozhodně to neznamená, že nemám co dělat :-). A tak jsem si udělala večer, kdy jsem si prostě vybarvovala. Arteterapie, proč to nezkusit? JENŽE! Strávila jsem krásný večer se seriálem, pastelkama a nádherným výsledkem a najednou to přišlo. To to mám jako uklidit do šuplíku a konec? Tak to tedy ne. Když už schovávám lístky ze ZOO, divadel a dokonce i nudné letáky, přeci nevyhodím celý večer. Takže jsem se rozhodla, že si obrázek založím do PL. Nakonec jsem neudělala jen dírky děrovačkou a nezaložila, ale s omalovánkou jsem si trochu pohrála. Vítejte u dalšího dílu... aneb jak si zpestřit PL nebo prostě "jak skloubit vášeň pro omalovánky a PL tvorbu"!

K mé radosti se ke mně nedonesly jen obyčejné omalovánky, ale překrásná kniha Secret Garden, která je plná překrásných motivů. A jak název napovídá, zahrada je tedy plná a plná přírody a krásných náčrtů. A protože to byla již druhá "omalovánka" a já ji plánovala do alba, okopírovala jsem si z knížky potřebné obrázky na příjemný "natur" papír a mohlo se jít na věc.

V první řadě jsem si vybrala stránku v albu, kterou budu chtít "zomalovánkovat". Naprosto jasnou volbou tedy byla návštěva botanické zahrady aneb zahrada (botanická) k zahradě (ta Secret) sedá.

Z obrázků jsem okopírovala listnatou mandalu, která je na obrázku jako třetí v pořadí. Tu jsem nejprve rozstřihala na jednotlivé části a pak vybarvovala a vybravovala.


Jelikož jsem měla zálusk na jednu velkou třicítku, musela jsem veškeré fotky i text nacpat na jednu stránku. Úkol, pro mě, nelehký. Nakonec se zdařilo.


A tady je výsledek! 


Stránka s kapsami se Vám může zdát jako atypické rozvržení, ale není. Naopak je to ta nejobyčejnější kapsa, kterou znáte, a to Design A. 


Středovou kartičku 10*15cm jsem totiž pomoci FUSE přitavila ke klasickým dvěma malým kapsám, které pod touto úvodní kartičkou jsou


Tam jsem schovala vstupenky z botanické a krátký článek o výstavě, kterou každoročně navštěvujeme.


Nejprve jsem byla přesvědčená o tom, že vystřihám pár lístečků, které vybarvím a občas nějaký pohodím na kartičku. A jak vidíte, došlo to dokonce až k dýním :-D. Ale na druhou stranu kdy jindy mít album tak trošku infantilní než teď. Za třicet let to asi pojmu jinak :-D.


Stránky jsou ještě ze začátku podzimu, kdy bylo listí všech barev a byla k vidění dokonce i zelená, to už se nám dnes sotva poštěstí. 
Fotky jsem na dvou kartičkách pastelkou orámovala, většinou jsem je maličko vystínovala, aby pasovaly k omalovánkovému designu. Na následující kartičce i tak vyzbylo prázdné místo, tak jsem do něj vložila hřebíček "This was fun!"


Kdo mé album trochu znáte tak už asi víte, že jsem milovnice velkých fotek. Poslední dobou kolážuji jen minimálně, protože je mi těch mini pidi fotek líto. Raději je tedy obětuji a udělám jednu větší. I tak jsem na ni nalepila alespoň kousíček toho omalovánkového šílenství.


A když už dýně, tak proč ne košík s jablky :-D. Ale pozor, on tam opravdu byl, akorát byl asi o metr vedle Nelinky a do záběru už se nevešel ;-).


A protože mandala byla opravdu veliká, zbyla fůra krásných lístečků na velkou stránku. Pojala jsem ji minimalisticky, protože k barevnému pozadí ta bílá sedí jak poklice na hrnec. Takže tři fotky, pár lístečků a transparentní výsek "today".


Na závěr už jen jedno rychlé přáníčko! Když už se s těmi omalovánkami tak "mazlíme", pojďte je využít a krásně vymazlené zrecyklovat. Já z něj udělala přání, které bude čekat na následující Valentýn :-). S manželem ho totiž neslavíme, ale stejně to žádnému z nás nedá a vždy něco malého připravíme. A tohle je přesně pro nás. Na srdíčka mě neužije, a když jsem viděla ty brouky, bylo hned rozhodnuto :-).


Mějte se krásně a za týden "na přečtenou"3 komentáře:

 1. Naprosto úžasné :) Omalovánek mám doma hodně, ale syslím je ve skříni a v životě by mě nenapadlo, že je lze takhle skvěle použít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Terez dekuji, rozhodne doporucuju pokud rada omalujete. Skvele je, ze si clovek muze udelat jake chce, dle rocniho obdobi, dle nalady, podle toho co ma rad. :-)

   Vymazat
 2. To je nádhera! Mně by vybarvení takových omalovánek trvalo celou věčnost, i u těch dětských moc dlouho nevydržím:)

  OdpovědětVymazat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.