pátek 4. prosince 2015

Adventní nadílka na Vinohradech...

Krásný pátek všem, kteří jste se "k nám" zase přišli podívat. Dnes je to trochu z jiného soudku, protože jsem tento týden trávila (stejně jako každý rok) většinu času nad adventním kalendářem, prvně pro dvě malé rebelky. A jako bonus Vám ukážu i kalendář pro mého manžela.

Už za mě i za manžela jsme to měli tak, že adventní kalendáře nosil Mikuláš, takže u nás se bude nadělovat až zítra :-). Naprosto si pamatuju ten první den, který byl ze všech nejlepší. Protože Mikuláš nenosí dárečky 1.12., mohli jsme si hned první den otevřít spoooustu okýnek :-D. Mňam!

Holky jsou ještě malé, snažím se nedělat kalendář nikterak přeslazený ani dárečkový. Zaprvé tím ani Nelinku nekrmím a za druhé si myslím, že o tom kalendář být ani nemá. Udělala jsem tedy letos Adventní vesničku. V domečkách jsou spíš drobnůstky než velké dárky, aby pak byl hlavní událostí Štědrý den. Vloni měla Nelinka v kalendáři i nějakou tu malou knížečku a Štědrý den byl spíš takové plynulé pokračování v rozbalování adventního kalendáře.

Takže letos to je trocha sušeného ovoce, aktivity a malé úkoly, které budeme dělat společně, domácí pexeso z našich fotek, občas nějaké to razítko a v každém balíčku pak jedna malá dřevěná figurka, ze které nám postupně vznikne celý betlém...


Nejprve jsem si vytiskla na počítači šablonku domečku, abych ji nemusela malovat. A pak se pytlíčkovalo, skládalo, stříhalo a zase lepilo...


Podle toho jsem poskládala malé domečky, na které jsem nalepila číslice.


Do domečků jsem schovala pytlíčky a dárečky. 


...a na závěr jsem rozložila celou vesničku. Domečky jsem podložila vatou, aby alespoň někde byly Vánoce bílé :-). Uprostřed vesničky je pak dřevěný základ, do kterého se vkládají jednotlivé figurky. Na Štědrý den by nám měl vzniknout krásný betlém. I když se zdá, že 2,5 roku je málo, mnohému už Nela rozumí a o Ježíškovi si tak můžeme říct víc než loňský rok.


A už dnes se moc těším, až zítra Nelinka najde kalendář a bude volat "mamííí domečky, mamíííí, mikujáš" :-). A protože i Nelinka už ví, že nic není úplně bez práce, zpívá doma celý den a já sama jsem zvědavá, co před tou pohádkovou trojicí ukáže :-). Posuďte sami jestli si nějakou koledu vyzpívá :-).Neobyčejně obyčejný kalendář


A protože u nás není Mikuláš jen dětskou záležitostí, podělím se s Vámi ještě o jeden. Já mu říkám "neobyčejně obyčejný" kalendář. Ten mám letos připravený pro svého manžela. Dá se ale aplikovat i na dětské kalendáře, které jste dostali od babiček, nebo které se Vám sešly ve větším množství a vy byste radši, aby Vaše děti mlsaly ovoce a trochu toho cukroví namísto čokolád z kalendáře. Já mám to štěstí, že jedna naše babička nosí jen čerstvé ovoce a ta druhá nám zase suší jablíčka a švestky, takže já nemusím "punkovat" kalendář dětem, ale můžu si vyhrát s tím pro manžela :-). A co je nejlepší, "zasáhnout" můžete i teď, když už děti otevírají okýnka. Udělejte jim z kalendáře zábavnou hru!

Já dělala kalendář pro manžela. Hlavní úkol byl jasný, vybrat co nejtuctovější kalendář. Díky tomu bude to překvapení o to intenzivnější. Vybrala jsem tedy v obchode klasický, komerční, čokoládový kalendář. Ten mám v plánu darovat manželovi, který samozřejmě ze slušnosti nic neřekne, ale v hlavě mu poběží cosi jako "Ježiš to jako fakt? Vždyť tohle je pro děti.".

A jde se na to! Aby mohl být kalendář čokoládkový, musel tam ty čokolády někdo nějak dostat. Na jednom konci tedy kalendář opatrně otevřeme. Pokud si vezmete ostrý nůž, půjde Vám to raz dva,


Kalendář je i uvnitř přilepený, doporučuju vsunout celou dlaň a opatrně odlepit. Dávejte pozor, abyste netlačili v místě okýnek. Mohlo by se některé snadno otevřít. Pak už půjde vnitřek lehce vyndat.


Je jen na Vás kolik čokoládek vyndáte a nahradíte něčím jiným. "Kalíšky" jsou hodně mělké, takže doporučuju dávat hlavně lístečky se vzkazem. Dětem třeba s aktivitou, úkolem,... Já manželovi dávala osobní poukázky na všechno možné :-). A pokud chcete dát něco, co se dovnitř nevejde, napište jednoduše vzkazík, ať si dáreček dotyčný najde a k cíli ho nasměrujte.

První den otevře manžel vlastně 5 okýnek. Já nechala v prvních 5 okýnkách čokoládu, abych manžela utvrdila v tom, že bude otevírat onen trapný čokoládový kalendář. Šesté okýnko už ale schovává dáreček... a pak už jich bude víc a víc.


Já si zvolila malé lístky, do kterých jsem (tentokrát na PC, aby se vešlo hodně textu) napsala poukázky a samozřejmě i Mikulášské úkoly, aby nebyly odměny bez práce. Fantazii se meze nekladou. 
Manžel najde například: 


 • poukaz na zabalení Vánočních dárků (což dělá nerad) 
 • poukaz na masáž zad
 • na shlédnutí filmu se svou ženou (upozorňuji, že jde o film, který on miluje a já nemám ráda, takže to je vskutku DAR), 
 • vzkaz mrkni do trouby (kde bude čekat překvapení) - tady pozor, zaznamenejte si do diáře kdy má kde co čekat, aby to tam opravdu bylo
 • voucher na svařáček
 • voucher na večeři ve dvou
 • vzkaz ať prohledá tašku do práce, kde bude čekat překvapení ....
 • ...jak říkám, fantazii se meze nekladou!
Vyměňte libovolný počet čokolád za Váš vlastní obsah a pak kalendář opatrně zalepte. Věřte, že i když to nebudete mít dokonale zalepené, nikdo si toho nevšimne, protože tohle čekat nebude. Pokud ale budete chtít v budoucnu takový kalendář zopakovat, budete už muset být pečlivější :-D. A na závěr super zpráva ... všechny vyndané čokoládky musí zmizet z domu :-D. Ach to tvoření mě baví!Vloni měl manžel kalendář společně s Nelinkou a vouchery a úkoly měl také. A malý tip pro všechny PL-kaře. Rádi byste, aby Váš protějšek přispěl do rodinného PL alba, ale nevíte jak na to nebo se k tomu nemá? Dejte mu do kalendáře takový úkol, jehož výsledek si budete moct založit. Vloni měl manžel vzkaz "Slož básničku na téma Naše rodinné Vánoce a dáreček tě nemine". Básničku složil, dáreček dostal a já si básničku založila do našeho alba. Spokojenost na všech frontách :-).Ať už kalendář tvoříte, kupujete nebo žádný nemáte, protože tohle nepatří mezi Vaše zvyky, užijte si krásný adventní čas a pokud možno užívejte víc pohody než stresu z nestíhání a neuklizeného bytu :-).65 komentářů:

 1. Míšo, opět nádhera, krásné nápady, skvělé provedení :) tleskám, určitě bude velká radost :)

  OdpovědětVymazat
 2. Mohla bych se prosim zeptat na odkaz, kde najdu sablonky na ten domecek? Dekuji. Krasny napad!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Baru pošlete na sebe email, zašlu Vám šablonu :-) Hezký den

   Vymazat
  2. Miso, mohla bych Vas take poprosit o sablonky na domecky? Dekuji moc! email lu.klozova@gmail.com

   Vymazat
  3. Já bych také moc prosila o šablony. Děkuji :-)

   Vymazat
 3. Dobrý den, děkuji, že jsem Vaši stránku objevila :-) Především chválím úžasný nápad s abecedou, to je paráda :-) Mohla bych Vás poprosit také o zaslání šablonek? Předem moc děkuji a přeji krásný adventní čas :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a ještě teda ten e-mail :-) rezacova.kristyna@gmail.com

   Vymazat
 4. Nádherný nápad..I když je teprve srpen, já už blázním s Vánocemi. Ráda bych letos holkám také připravila tento adventní kalendář.. Mohla bych prosím poprosit o sablonku těchto domečku? Moc Vám děkuju..Štěpánka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli mohu tedy poprosit o šablonu na email stepi.l@seznam.cz..Moc Vám dekuji

   Vymazat
 5. Dobrý den, to je naprosto úžasné! Prosím taky o zaslání šablon na mail iva.kanarkova@seznam.cz. Děkuji a užívejte léta! Iva

  OdpovědětVymazat
 6. Dobry den, rada bych take pozadala o zaslani sablon. Moc dekuju.Sarka. saui.dj@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Uzasny, prosim o zaslani, diky moc

  OdpovědětVymazat
 8. Také bych moc prosila o zaslání šablon. Míšo, ty jsi kouzelnice! Díky Gis
  gis-ela@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Mohla bych také poprosit o šablonu na email mischa.kusa@seznam.cz? Moc děkuji :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Misko prosím take o sablonky, petragrof@seznam.cz díky moc

  OdpovědětVymazat
 11. Skvělý nápad! Také bych chtěla letos vyzkoušet, prosím tedy i já o zaslání šablon na mail dagmar.fialova1@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Skvělý nápad! Také bych chtěla letos vyzkoušet, prosím tedy i já o zaslání šablon na mail dagmar.fialova1@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Míšo, přidávám se ke všem ostatním a také prosím o zaslaní šablonky, děkuji (patikova.aneta@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 14. Super napad :-) poprosila bych o zaslani sablony na veris@centrum.cz dekuji verca

  OdpovědětVymazat
 15. Prosim moc o zaslani sablonky na kalendar :) vypada uzasne! Beduinka@seznam.cz Děkuji

  OdpovědětVymazat
 16. Také prosím o šablonou. PetraZnoj@seznam.cz Děkuji

  OdpovědětVymazat
 17. Už asi měsíc přemýšlím, jaký bych dětem vyrobila adventní kalendář a toto je naprosto skvělý nápad! :) Můžu také poprosit o šablonu na domečky? Děkuji! :)
  Franzovalucie@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 18. Míšo, úžasné...Nechala jsem se letos vámi hodně inspirovat:-). A jelikož mám doma také dvě breberky, tak jsem začala přemýšlet a vymýšlet, co a jak, abych pak měla advent pohodu a klid. Ráda bych tedy poprosila o zaslání šablonek na domečky, myslím, že se budou velmi líbit. Předem moc děkuji. ve.karafiatova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 19. Míšo, moc děkuji za připomenutí tohoto článku. Vloni jsem už kalendář měla připravený, ale letos bych chtěla novinku. A takto to vypadá, že budu v předstihu :-) prosím o předlohu na mail sedlackova75@centrum.cz. Děkuji. M.

  OdpovědětVymazat
 20. Míšo, moc děkuji za připomenutí tohoto článku. Vloni jsem už kalendář měla připravený, ale letos bych chtěla novinku. A takto to vypadá, že budu v předstihu :-) prosím o předlohu na mail sedlackova75@centrum.cz. Děkuji. M.

  OdpovědětVymazat
 21. Prosim o predlohu. Kasova.lenka@gmail.com
  Dekuji

  OdpovědětVymazat
 22. Pěkně prosím o předlohu, ham.market@seznam.cz moc díky :-*

  OdpovědětVymazat
 23. Prosim o šablony dekuji moc dbrslica@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 24. Dobrý večer,mohla bych taky poprosit o předlohu, kalendář je vskutku nápadity. Mooc děkuji! :-)
  wladka@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 25. Jeeee prosim prosim nam taky jeden foto@veronikakovackova.cz :-)

  OdpovědětVymazat
 26. Já taky moooooc poprosím o šablonu na domeček. Děkuji za krásné inspirace.
  klimkova.a@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 27. Dobrý den, děkuju za upozornění na FB a prosím tedy ještě jednou o zaslání šablonky na kalendář (krásný, jednoduchý, super :-) ) na email bartova.barbora@email.cz Moc děkuji

  OdpovědětVymazat
 28. Moc prosim take poprosim o sablonky na terezabrozakova@seznam.cz
  A mohla bych se zeptat odkud je ten dreveny betlemek? Dekuji a Vanocnim planum zdar ;)

  OdpovědětVymazat
 29. Moooooc pěkné. Také prosím a Děkuji Jitka
  Jitkahrncirikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 30. hezký nápad. Prosím o zaslání. lu-ma@post.cz

  OdpovědětVymazat
 31. Krasa!prosim o zaslani na pavcaprokupkova@seznam.cz diky moc!

  OdpovědětVymazat
 32. Domečky jsou super. Mohu také poprosit o zaslání šablony? VykoukalovaAndrea@seznam.cz Předem moc děkuji :-)

  OdpovědětVymazat
 33. Odpovědi
  1. Dobrý večer. Mně bohužel nic nepřišlo..:-( Mohla bych poprosit znovu? Na tento email: stepi.l@seznam.cz

   Děkuju moc, Štěpánka

   Vymazat
 34. Dobrý den, mohla bych taky poprosit o zaslání šablony na marketa13@gmail.com a o informaci, kde jste sehnala postavičky do betlému? Děkuji Markéta

  OdpovědětVymazat
 35. Mohla bych Vás také poprosit o zaslání šablony, děkuji:-)
  lida.pruskova@post.cz

  OdpovědětVymazat
 36. také prosím o zaslání šablon. Děkuji vagnerovaj@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 37. Dobrý den, mohu poprosit o zaslání šablonek na domečky a předlohy k číslům..děkuji moc, adresa je tereza.verna@email.cz

  OdpovědětVymazat
 38. Prosím prosím, taktiež o šablonu. Vopred moc díky- za šablónu i za inšpiratívny blog. sojka22@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 39. Mozem sa este opytat, odkial mate tie drevene figurky? Moc díky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, figurky jsem loni sehnala na Fleru :-) cca 250kč

   Vymazat
 40. Dobrý den, mohu poprosit také o šablonku domečku, odhodlávám se šít kornoutky, ale nějak nevidím, že bych stihla tolik kornoutků. Zatím stále děti stonají, tak asi budeme spolu radši lepit. Děkuji Lucie luciekucerov@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 41. Dobrý den, ráda sleduji vás blog, už v loni jsem se zamilovala do papírové vesničky - adventního kalendáře. Mohla bych vás také poprosit o zaslání šablony na domečky? V loni měla dcera dárečky v oytlickach se snehulakem z ikei tak by toto byla krásná změna. Moc děkuji! Moje adresa hladkpe@seznam. Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peti moc děkuji za milý komentář :-) šablonky jsem odeslala a doufám, že se budou líbit :-). Krásný večer

   Vymazat
 42. Dobrý den, také bych moc prosila šablonku domečku - tiskla jste rovnou na čtvrtku? Moc děkuji! karolina.kucharova@email.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý večer, ano tisk je na silnější čtvrtku klasicky A4ka z tiskárny :-). Přeju ať se dětem líbí :-) Krásný večer

   Vymazat
 43. Hezký večer, i já bych Vás chtěla moc poprosit o zaslání šablonek. Loni jsme měli kalendář z ruliček od toaletního papíru, letos bych chtěla povýšit kalendář na lepší úroveň. :-) Švadlenka bohužel nejsem, tak zbývá papírové tvoření.
  Předem moc děkuji a přeji příjemný zbytek večera.
  Zde je má adresa: katerina.finkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kači děkuji za komentář - švadlenka jsem stejná jako vy, takže já letos zatím tápu a netuším, který kalendář bude u nás :-). Ať se dětem líbí :-). Hezké babí léto

   Vymazat
 44. Dobrý den,mohla bych také poprosit o šablonky na kalendář na email simonikovalucie@seznam.cz Moc děkuju

  OdpovědětVymazat
 45. Dobrý den, krásný nápad, prosím prosím, zašlete mě také šablony na kalendář, děkuji, Iveta
  medif@email.cz

  OdpovědětVymazat
 46. Dobrý den, mohu také poprosit o šablonu, mnohokrát děkuji. Helenabartulikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 47. Dobrý den, Míšo, moc děkuji za krásné tipy. Určitě je využiju, jak pro děti (tím Vás prosím i o šablony domečků catry@seznam.cz), tak pro manžela :-D Mějte se krásně a užívejte s holčičkami podzimnězimní čas. Katka

  OdpovědětVymazat
 48. Dobrý deň, nedávno som objavila váš blog a tento advetný kalendár. Vyzerá to parádne, krásny nápad!! Hľadám niečo podobné pre mojich malých rarachov. Bolo by možné zaslať šablonu na domčeky? Majte sa pekne a prajem pohodový advent.

  OdpovědětVymazat
 49. Míšo mohla bych taktéž poprosit o šablonu, nemůžu žádnou takhle praktickou najít. Děkuji moc. klara.stojanova@seznam.cz ;)

  OdpovědětVymazat
 50. Dobré ráno Mišo, kalendář i zpívající princezna jsou úžasní. Mohla bych taky moc poprosit o tu šablonku na domeček? Tento rok jsem šila pytlíčky, ale na příští rok je to skvělá volba:) Moc děkuji. hradzka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 51. Hezký den Míšo přeji, i já poprosím o šablonku domečku. Kde se prosím dají sehnat ty dřevěné figurky do betléma? Děkuji moc a přeji krasný advent. Email: cutekitty@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 52. Hezký večer, Míšo, můžu rovněž poprosit o šablonku na domeček a čísla. Uložím si pro příští rok, chtěla bych si kalendář nachystat víc dopředu, abych pak nebyla jak uštvanej pes :O) Děkuji za tolik ispirace. Pěkný večer. Zuzka (zuzanablahova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 53. Včera jsem tu s miminkem spicim v náručí strávila dvě hodiny nad starými články (ve volných chvílích mě to táhne k tobě na návštěvu:)). A musím se opakovat, ale ty jsi tak šikovná, kreativní a nápaditá, že nestíhám žasnout. Chtěla bych být tvoji dcerou :) Maji pestré dětství a parádně zachycene do alb. Jste krásná rodinka. Ale to bych mohla psát pod každý článek :) Vlastně jsem se jenom chtěla zeptat na to rodinné puzzle. Jak jsi ho tvořila, případně kde sis ho nechala vytvořit?

  OdpovědětVymazat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.