středa 13. ledna 2016

První PRVNÍ strana alba aneb začíná se lepit šestnáctka


Týden utekl jako voda a jsem tu s dalším Project Life příspěvkem z Vinohrad. Tentokrát se budu tvářit "pseudoaktuálně", tedy nebudu Vám cpát své Vánoce, ale přeskočíme rovnou k úvodu do nového roku. Dnes tu máte mou titulní stranu k albu a pro Vás může být nejen inspirací pro tu Vaši, ale i jednou z inspirací do Scrapylife PL story, která tento měsíc probíhá.Tento rok je oproti loňskému trochu jiný. Hned v úvodu jsem si totiž povolila dvě alba v roce 2016, takže i titulní strany budou hned dvě. Asi si říkáte, že to je pohoda, ale právě dodělávám naše Vánoce 2015 a já se do druhého loňského alba tak tak vejdu. Jak je tohle možné? Asi by mi nestačila ani alba tři. Jakmile jsem si totiž povolila vloni rozdělit album na dva kusy, povolila jsem si taky daleko víc třicítkových stran a daleko více jsem využila i rámečků, kartonových výseků, hřebíčků, prostě všeho, co tak trochu "nakyne" Vaše alba.

A tak, abych nezačala kynout hned na první straně, je má titulní stránka naprosto zdobení prostá. Nenajdete ani jednu kartičku, ani jedno krášlítko, světe můj div se, ani jednu enamelku. Ano. Má stránka je čistě fotková.


V rámci mých "scrap goals 2016" jsem se pokusila využít zase plastovou kapsu, která mi doma tak trochu "hnije" už pár měsíců. Díky ní jsou na titulce všichni "účastníci zájezdu 2016" ve slušné velikosti.

Použila jsem nejčerstvější fotky, které máme. Každý člen rodiny má tedy aktuální fotku doplněnou navíc o přezdívku, které nám sama od sebe přidělila naše starší, Nelinka.


A vy si jistě říkáte, že oslovení BŮCH nemohla vymyslet sama. A světe div se :-D je to opravdu tak. Nelinka odmala označovala zavírání dveří výrazem "buch". Dokonce i v době, kdy už uměla velmi slušně mluvit, přetrvalo "buch" jako takový miminčí rudiment. A pak přišla doba přidělování přezdívek. Každý jsme jednu vyfasoval a táta pořád nic.

Lepíc si své album, zíraje do Project Life kartiček najednou slyším "mamí, táta bůch, táta bůch". (Čímž mi dcera jen oznamovala, že zavřel dveře.) Rozesmálo mě to, protože jsem byla přesvědčená, že takovou hloupost mohl říct Nele jen on sám. Zasmála jsem se a odpověděla otázkou "Táta je bůch?" Rozesmáté "aňoooooo" byl moment, kdy se tátovi připsala přezdívka. Takže náš Bůch je prostý zavírač dveří :-D.


Mamut, co dodat. Útěchou mi je jen to, že mamut je oblíbený mazlík v postýlce Nelinky, pro mi byla připsána aniž by si Nelinka uvědomovala samotný podtext :-D. Samozřejmě se tím manžel baví již několik měsíců a nevypadá, že by ho to v brzké době omrzelo :-D.


Nejstálejší je v přezdívkách naše nejmladší, Julinka. Té Nelinka, jakožto kočičí máma, připsala jasný štítek: Koťátko. Ale protože Nela nevyslovuje "ť", máme doma malé Kotátko.


Stránku jsem doplnila o watercolor datumovku. V jednom z editorů jsem si vytvořila tyto kartičky a jelikož nedisponuji barevnou laserovkou, nechala jsem je vytisknout jako fotografie. Stránku kartičky rozzáří a já uspokojím svou watercolor dušičku :-).


A tak je tady. Má titulní strana a kožené album Plum od WeR a já se moc těším, že se začne brzy plnit. A i když si nedělám iluze, že budu držet aktuálnost, rozhodně se o to pokusím. Nicméně letos jsem dohnala 9 týdnů skluz, takže další z mých "scrap goals": No stress! 


No stress i Vám a krásný rok plný tvoření. Ať nás to v prvé řadě baví a naplňuje!

6 komentářů:

 1. Tak tahle titulka se mi líbí moc! Krásné fotky nepotřebují žádné zdobení:-) Líbí se mi taky font přezdívek a žasnu jak sis v PC vytvořila ty watercolor kartičky!

  OdpovědětVymazat
 2. Krásná titulka. Zdravím sousedku z Vinohrad!
  Žanet

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Děkuji sousedko Nemravna :-D

   Vymazat
 3. Moc krásná titulka! Jen bych ty barevné kartičky nedělala všechny stejné ;-) Nela Ti určitě ráda vypomůže :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Adélko dekuju. Já jsem přeci jen asi trochu víc na tu symetricnost :-D No a Nelca snad brzy ano, zatím se mi ji nepodařilo přesvědčit, cokoli špinavého ted pro ni není :-). Stačilo ji to na Vánoce, tak ted má chvilku oddych :-)

   Vymazat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.