neděle 8. května 2016

O skvělém způsobu uchování Vašich vzpomínek

Když jsem v lednu 2015 začínala s tímto blogem, ani ve snu mě nenapadlo, že o rok později Vás tu bude již téměř 700 a už vůbec ne, že se od samotného papírového tvoření, dostanu až ke svým dětem a našemu společnému hraní a tvoření. Přibylo Vás tu ale dost právě díky tvoření s dětmi a mě napadlo, že Project Life vlastně vůbec neznáte, protože Váš zájem byl úplně jiný. Kdyby se Vám ale líbily i články našeho alba, pojďme si říct blíže, co to vlastně je a co já to tu vlastně lepím :-).


Project Life je speciální způsob pro uchování Vašich vzpomínek, jedinečných událostí a jedna z variant, jak mít hezky ucelenou rodinou kroniku :-). Je to jistý druh závislosti a to nejen pro samotného tvořitele, ale po čase i rodinu samotnou. Taky Vás trápí, že máte všechny fotografie jen v počítači nebo mobilu? Kdo z Vás dnes tiskne fotky v papírové a podobě dělá třeba dětem nějaké album? Je dnes celkem moderní dětská knížka, kterou zakoupíte a vyplňujete podle daného mustru. V takovém případě mi tam vždy něco chybělo nebo přebývalo a tak jsem po pár dnech pátrání narazila na Project Life.


Pro PL album je typické vkládání plastových kapes, které jsou rozdělené na jednotlivé "chlívečky". Do těch pak strkáte fotky a pokud chcete můžete dopisovat i své poznámky, myšlenky a vůbec cokoli, oč si myslíte, že bude za pár let zájem :-). Plastové kapsy mohou mít různý formát chlívečků. Můžete mít například jen na vkládání fotek 10*15cm anebo si vybrat jiný design. To vše snadno najdete v scrapbookových e-shopech, kterých je u nás dostatek.

Já do alb lepím i objemnější věci a důležité suvenýry jako například pásek z porodnice, který měly holky po porodu, občas hezké vstupenky (naše první divadlo), první ustřižené vlásky, do kapsy můžete nasypat i písek z pláže od moře, plastové kapsy jsou prostě báječné. Navíc mě vůbec netrápí, že holky nad prohlížením svačí :-D. 
Začala jsem v roce 2014, to už byl dceři téměř rok a já si řekla, že celý její rok dodělám i zpětně. Album jsem dělala tajně po nocích, protože jsem tímhle darem chtěla překvapit manžela. Byla to fuška, ale šlo to a ta radost... nezapomenu na první reakce po rozbalení a ještě víc se těším, až alba jednou v dospělosti otevřou mé holky.


Možná si řeknete, že s dětmi to jde jen těžce, ale člověk si zvykne využívat chvíle klidu a já třeba u lepení našeho alba vždy krásně relaxuju. Někdo háčkuje, jiný plete anebo má antistresové omalovánky :-). Já si lepím a tvořím vzpomínky. Mám v plánu udělat každé dceři jedno album, ve kterém bude vše důležité od narození až po konec jejich školních let. To by pak podle plánu jednou dostaly darem a odnesly si do svých vlastních rodin (ale kuš takových myšlenek, zatím si je hodlám pěkně ňuňat doma :-D ) Nelinka si alba moc ráda prohlíží, povídá o všem co vidí a rozhodně to krásně trénuje její tříletou paměť :-).


Pro vážnější zájemce jsem připravila malý seriál. Jmenuje se PL Krok za krokem a najdete v něm úplně vše, co by Vás mohlo zajímat. Od samotného alba až po pomoc s úpravou fotografií v počítači. A pokud něco nenajdete, není nic těžšího než mi napsat komentář či poslat zprávu. Moc ráda pomůžu a poradím, když to bude v mých silách :-)


1.díl Start
2.díl Jak vést svůj PL
3.díl Fotografie - od cvaknutí po tisk
4.díl Krášlení v kostce
5.díl s RAZÍTKEM
6.díl Washi-hrátky s Vaší washi
7.díl Můj vlastní "koutek" aneb místo činu!
8.díl Pojďme ozdobit pár fotek!
9.díl mazlík Photo sleeve FUSE
10.díl ak zvěčnit Vaše krásné výtvory a jak na ty nej chyby?
11.díl Střílečka aneb pistole v hlavní roli!
12.díl Týmové provázko-hraní
13.díl Recyklace na Vaše přání!
14.díl Jak vyzrát na formát fotek!
15.díl Chytré mašinky ve světě PL
16.díl MINC ...aneb třpyť se a budeš COOL!
17.díl Co se zbytky? Vyrobíme štěstí!
18.díl Které barvy si v PL rozumí?
19.díl Vaše první Vánoce!
20.díl Chci se pochlubit, ale nechci zveřejňovat fotky dětí ani historky! JDE TO!
21.díl Podzimní layout pro Vás!
22.díl Antistresový PL aneb omalovánky v hlavní roli!
23.díl Velké loučení!
24.díl Jak je to s KOPÍROVÁNÍM a opisováním


Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.