čtvrtek 2. června 2016

Ovoce a zelenina...třiď, nakup, bav se!

Není to tak dlouho, co probíhal Food revolution day a Světový den za lepším stravováním dětí. Ten den jsme doma vařily všechno společně a povídaly si o jídle. Proč tohle jíme, jiné zase méně nebo vůbec. Tehdy jsem zjistila, že Nelinka už toho zná opravdu hodně, ale v některých věcech se vůbec nechytá. Načase vyrobit pomůcku a hru v jednom. Ke stažení i pro Vás.


Jednou chtěla ke svačině PEČIVO. Já jí tedy nabídla rohlík, toust, housku, co dům dal, ale vše bylo špatně, protože Nelinka chtěla PEČIVO! To jsme překonaly, podařilo se to časem vysvětlit a dnes už ví :-). To samé ale přišlo s ovocem a zeleninou. Naše holky jedí z ovoce a zeleniny snad vše, takže Nela pozná hodně, ale co je zelenina a co ovoce už neví. Tak jsme si vyrobily vlastní kartičky, které si doma z jedné hromady třídíme na dvě a skvěle poslouží jako malý "nákupníček" do krámu. Vesele stahujte a konci článku.


Opět jsem se snažila použít všemožné ovoce a zeleninu, které doma jíme a obrázky vybrat takové, aby co nejvíce odpovídaly reálu, v lepším případě aby byl na obrázku i detail rozkrojené potraviny či jiná typická forma. Udělala jsem zatím 24 kousků od každé skupiny a nechala vytisknout na papír vyšší gramáže.


Každou kartičku jsem proděravěla, abychom ji mohly navléknout na knihařský kroužek, když půjdeme nakupovat. Vždy vyberu Nelince co může sama nakoupit, kartičky schová snadno do kapsy a hurááá... jen asi bude třeba kontrolovat před zaplacením, jestli madam místo jablka nekoupila ananas nebo nevybrala nejčernější banán ze všech :-D.


A protože bylo po dešti, na hřiště se jít nedalo, daly jsme si za cíl procházky právě trhy a krámek s ovocem a zeleninou. Doma jsme na kroužek navlékly jahůdky, jablíčko a mrkev a vyrazily lovit.


Ten pocit, kdy může dítě nakupovat je k nezaplacení. Šťastná, důležitá, chytrá, zadumaná...všechno v jednom :-). 


Koupily jsme něco málo k svačině, a protože nákup je přeci povinnost, musíme se ještě něčím odměnit :-D. Klasika ženská, že? 


A co je větší odměnou, když na hřiště se nedá? :-D


I vám krásné slunečné mokro :-) a pokud možno sucho v botách. My neseme domů dvoudecku v každé :-).


 Pokud máte zájem o kartičky, můžete si je stáhnout.


Kartičky stahujte  ZDE.Krásný zbytek dne
4 komentáře:

 1. Tak to je bezva...udelam si kosik a na nem bude "podle Misi" a z toho budeme lovit jedno eso za druhym...asi bych potrebovala tak 40 ti hodinovej den :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-D Jee Veru a az k Vam prijedu s holkama na navstevu, tak jim ale vytahnes ten vas bagr, pac "jejich hracky" je nikdy nebavi :-D

   Vymazat
 2. Tak tohle mi přijde hodně dobrý, to si snad vyrobím i pro sebe :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-D chachaaa už vidim pohled prodavačky jak kouká na Di listujici seznamem :-D

   Vymazat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.