středa 27. července 2016

DOBRO. přineslo dobro(ty) ...stahuj novou appku!

 Já mám takovou radost, až jsem se z toho... pustila do psaní tohohle článku o týden dřív. V minulém vydání časopisu ZOOT. jsem si všimla pravidelné stránky DOBRO. ZOOT totiž podporuje neziskové organizace (což mimochodem vím i díky tomu, že podporuje tu, ve které pracuje náš táta). V časopise mě na první pohled zaujal projekt Na ovoce! Jestli ho neznáte a máte rádi jídlo jako my, stopro mrkněte, protože téhle neziskovce už to vyšlo a výsledkem kampaně je hotová aplikace, kterou si můžete stáhnout i vy!


 DOBRO. funguje tak, že ZOOT. vytvoří pro jednotlivé projekty designově zajímavé a originální předměty, které si vy můžete zakoupit a podpořit tak dobrou věc, chytrý či užitečný projekt některé z neziskovek. Výtěžek jde vždy pouze a jen na výrobní náklady a do rukou neziskovky, takže tímhle koná ZOOT. skutečné DOBRO. 

Pamatujete na článek o #prsakoule neziskovky Loono? Tak i tahle neziskovka má své podařené kousky v sekci DOBRO. a můžete tak podpořit kampaň o osvětě prevence rakoviny prsu či varlat. My přírodu okrádáme o všelijaké bohatství, takže mi přišlo hodně fér tenhle projekt podpořit. Objednala jsem tedy v červnu holkám plátěnou tašku "Na ovoce" a my se s ní vydali na výletech mlsat třešně. 

Před startem ...dnes už tak krásně čistá není :-D

Projekt si na sebe vydělal, po všemožných koutech jako je ZOOT. nebo HitHit sehnal potřebné finance a podařilo se dát dohromady chytrou aplikaci, díky které vždy najdete ovocný strom, na kterém se můžete beztrestně přiživit :-). Aplikace mapuje místa a jednotlivé stromy v ČR, stačí vyhledat co zrovna roste ve Vašem okolí, sebrat misku a můžete vykročit.

Na ovoce pořádá i symtaické worshopy, takže jestli nevíš jak na chutnou marmošku, zajdi na WS

 A pozor! Nejenže aplikace ukáže stromy, kde se nadlábnete, máte možnost se do zápisu stromů zapojit a i vy můžete přidat místo, o kterém víte, že je na něm stromek pro mlsné jazyky. Potenciál tu je veliký a krásně mapuje naší vlast a její bohatství. Dostupná je pro operační systémy iOS a Android a je volně dostupná všem registrovaným uchazečům Na ovoce!


Moc gratulujeme bezvadnému nápadu a hlavně chuti ho dotáhnout až do konce a tohle léto ještě moc rádi využijeme :-).

Ovocné mapy fungují i v offline režimu  s navigací

Doporučuju kouknout na DOBRO. stránku ZOOTu protože já poslední dobou volím tyhle "předměty" jako hezké dárky dospělákům, u kterých i obdarovaný bude vědět, že koupí vlastně přispěl na dobrou věc. Projektů je tam fůra a zasluhují pozornost. Mně jsou tyhle počiny hodně sympatické a věřím, že spoustě z Vás se budou líbit :-).


Třešním už je bohužel téměř konec, ale z appky vyberete určitě spoustu stromů, které jsou v současnosti obsypané chutným bohatstvím :-)

5 komentářů:

 1. No tak to je zase bomba, jdu to sjet a diky ti za tip, hned jdu tu aplikaci stahnout :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru taky oskubete vsechno co je kolem? :-D Co my budem delat v zime nevim :-)

   Vymazat
 2. To je mazaná aplikace :-) u babičky je zahrada plná dobrot, ale v Brně vyzkoušíme :-) třeba něco dobrého pod zub ulovíme :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitu jak já zááávidím tu zahradu plnou dobrot :-D. Super je to na výlety, když človek sní všechnu sváču :-D

   Vymazat
 3. Taky jsem už s nimi byla - v červnu na třešních v Praze :-)

  OdpovědětVymazat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.