středa 6. července 2016

Můj sběračský úlet - přiznáno

S pravdou ven. Jsem sběrač, syslím co se dá a nerada věci vyhazuju! Takže úklid bytu probíhá vždy v několika fázích, kdy se v prvním kole zbavím desetiny věcí, za měsíc opět desetiny a takhle uklízím na několikrát. Nemůžu prostě vyhodit vše naráz. A tady dnes máte "na talíří" mou sběračskou mánii na mateřské :-D. Ale něco se tomu musí nechat - rozzářené oči dětí, chutná mlsačka a smysluplná zábava.Když jsem se stěhovala z Liberce do Prahy, myslela jsem si jak budu mít najednou vždy všechno na dosah, protože v Praze je přeci všude všeho plno. Byl to dost omyl a dnes už to vím. Jakmile jste něco sháněli v Liberci, měli jste to do půl hodiny, protože je to město menší a nebyl problém dojet za 30 minut na druhý konec. V Praze je sice všechno, ale taky je se tu musí počítat s úplně jiným měřítkem. Asi asi umíte představit mé překvapení, když jsem v prváku na vejšce zjistila, že jen do knihovny, fitka nebo ke kadeřnici pojedu skoro hodinu. Další z věcí, která mě vytáčela byl fakt, že kolem sebe nemám žádné známé obchody. V naší lokalitě máme hned tři Alberty, ale v těch já dřív nikdy nenakupovala a postupně jsem si musela zvykat "velkoměsto". Manžel vždycky říkával "Kde si nechala vidle" :-D

No a dnes je to deset let co jsem v Praze a zjistila jsem, že i tady najdu fitko, které bude za rohem, knihovna, která je sice malá, ale máme ji pár zastávek a dokonce i nakupování v Albert obchodech jsem přijala za své. A od té doby co máme děti? Asi ani jinam nechodíme. Zaprvé se mi nechce jezdit s kočárem daleko a zadruhé jsem (asi?) propadla sbírání všemožných nálepek a bodíků :-D. Nevím jestli to někdo máte taky, ale já jsem popelář, syslím vše co se dá a jak se někde něco sbírá, holky to musí sbírat taky :-D. A kdo do Alberta chodíte, musíte uznat, že dětské akce jsou prostě TOP. Kamarádky, které Alberta blízko nemají, nakonec stejně shánějí knížky, samolepky, zahrádky, misky u nás nebo přes nás... Takže asi bych mohla říct, že dnes jsem ráda, že tu vlastně nic jiného nemáme :-D.


Tohle sběračství nás přepadlo, když byl Nele asi rok a půl. Pamatuju jak byla nemocná a najít pro ni zábavu nebylo moc jednoduché. Tehdy jsme propadli farmičce a stavění figurek :-) Pár balíčků mám pořád schovaných, určitě se k nim časem dostane i Julinka.


Další naše sběračství, do kterého se zapojila celá rodina :-D. Haháá vzpomínám jak jsme si rozdělili úkoly, kdo bude sbírat na kterou knížku, aby měly holky komplet večerníčkovou sadu. Tehdy jsme ještě neměli Julinku. Krysáci jsou ještě pořád v dárkové skříni a čekají na svou příležitost. Na vrcholu jsou totiž Víla Amálka a "Káťa a pes Kubánec" - rozuměj Škubánek :-D.

Uloveno, pro tuhle si šla sama Nela, hrdě předávala nálepka paní pokladní :-D

Poslední naší lepítkovou akcí byla Albertova zahrádka. Koupili jsme sadičku, postavili si doma skleník, i když to byl asi spíš foliovník a sázelo se u nás o 106. Stejným tempem se to také jedlo a podařilo se nám nálepkami naplnit celou knížku, ve které se dovím fůru věcí já jako ta "velká". To byl úžasný projekt, protože pobavil, poučil a ještě chutnal.

Samolepky nám ještě zbyly a používáme leda k hraní. Pokud někdo sháníte, pošlete čísla, která Vám chybí.

Nějakou chvíli asi Nelinka myslela, že jen zalíváme kytičku a nic z toho, ale časem zjistila, že s touhle zelení bude velká kamarádka. Tahle zeleň jí totiž šmakuje :-D. Rýpalo se v hlíně, sázelo se a přesazovalo, zalévalo se a tenhle týden bylo vyvrcholení. Pořádal se u nás totiž sběr! 

Do foliovníku časem přibyla i bazalka - můj momentální favorit.

Zasadily jsme s holkama úctyhodných 12 keříků rajčat a čekaly, až se objeví červená rajčátka. Nějak jsem totiž zapomněla, že jsme sázely taky ta žlutá. To by se Nela načekala, než by se tohle začervenalo :-D. Ale jsou tu. Po několika měsících máme první úrodu cca 18 rajčátek a dalších 9 zelených je na dobré cestě :-). 

Žlutá, i když spíš oranžová. Dnes už jsou pryč. Máme za oknem 12 rostlin o 1,5m výšce :-D.

Ještě jsem ani nestihla s holkama posbírat veškerou úrodu a Albert za nás vyřešil problém "kam s tím" aneb abstinujícímu alkoholikovi panáka. Jsem v tom zase!

Organizace. Mé druhé jméno. Diář, sešitky, lepítka, ale i krabičky a šperkovničky. Občas asi hraniční OCD :-). Takže jakmile se objevila další kampaň, dostala naše lednice novou sběračskou kartičku a lepíme a lepíme. Posbíraly jsme úrodu, přikrájely další dobroty a můžeme razit ven. Tyhle tři misky jsou naše první a my zkusily jestli jsou vážně tak skvělé a za sběr bodíků stojí.

První tři misky jsou doma. Zálusk bude na ty velké a nějaká menší kulatá pro holky se šikne.

Ano ano, další sběratelská kampaň řetězce Albert je o tyhle svačinové a potravinové krabičky značky Curver, které se tak dají získat s 95% slevou. 
 • Zkusily jsme do nich nacpat co šlo a nechaly v lednici. Víko se silikonovým těsněním je kvalitní, takže body nahoru. 
 • Červený punťa, kterého vidíte na každém víčku je ventil, ten tam je správně, díky němu můžete dávat misky i do mikrovlnky - též funkční.
 • I přes ventil by měly být misky těsnící a netekoucí - o tuhle část se s čertíky v očkách postarala Nelinka :-D ...sloní myčka by tu byla ještě dnes, kdybych slona nezachránila

Už jste viděli myčku pro slony? Však když má prý svou auto, tak i slon!
  
Takže ne, zase jsem nenašla důvod, proč nesbírat dál :-D. Máme našlápnuto a do 16.srpna ještě čas na organizaci ledničky pomocí boxíků. Mimochodem co se mi na nich ještě hodně líbí je fakt, že jsou bílé. Máme doma miliardu krabiček a když je nacpu do lednice, je z toho nepřehledný cirkus (ano, já vím, zase to zavání OCD :-D ). Tak bodíky, bodíky třeste se!Taky máte podobnou úchylku? Trochu doufám, že mě v tom nenecháte :-D.
Krásný horký víkend přejeme a já jdu balit melouna do krabiček, konečně po dvou týdnech doma totiž vyrážíme ven!
8 komentářů:

 1. Máte to moc hezké. Taky rádi sbíráme body. Zahrádka byla dobra, taky jsme něco málo vypěstovali a krabičky vypadají senzačně. Jsem ráda že aspoň vidim že opravdu fungují jak mají a sbírání nebude zbytečný. Magdalena H.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Magdi tyhle akce jsou fajn, alespoň to potěší i děti. Holky vždy u pokladny somrují nálepky :-D Zahrádka byla zatím nejlepší, ještě chvilku bude i nás doma krmit :-)

   Vymazat
 2. Super! Já sem na to taky, sbírám i kaufland a billu (-: Misek máme habaděj, ale je fakt že všechny tečou a to původně měly bejt vodotěsný. Dík za typ. Ivana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivanko podle naší sloní myčky by měly být vodotěsné hezky :-). Tak to já svou lepící ouchylku zatím směřuji jen na Alberta :-). Hezký den

   Vymazat
 3. Zrovna dneska mi říkal manžel, tyhle body dáme dolu na nástěnku, ne? Jako u vchodu? No, tohle přeci sbírat nebudem? Budem - já totiž taky sbírám vše :D Navíc mě strašně potěšilo, že jste z Liberce a teď pražská :) já taky. Po studiu jsem sice tvrdila, že se do Prahy nevrátím, zlatý Liberec, kde je člověk od baráku za 10 minut pěšky v lese a za čtvt hoďky pěšky ve městě. Vše co člověk potřebuje je na pár metrech čtverečných... Ale nějak to nedopadlo. Pražáka hold na "maloměsto" nedostanu a tak už jsem zas tři roky zpět :D Ale věci na tvoření a sekáče stejně obíhám v Liberci :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Míšo, to jste rychlici :-) naše rajčata z Albertu už mají skoro 2 M,měli jsme jich tolik, že jsme i rozdali :-) a asi byly kvalitní, vydržely i na zahrádkách. Zatím máme rajčatka zelená a už se těšíme. Bodíky sbíráme málo, máme v blízkosti i jiné obchody. Množství nalepené za malou misku se mi zdá přehnané... Ale akce a knížky pro děti jsou super, to pak nakupujeme častěji :-D

  OdpovědětVymazat
 5. Ha, ha, úplně vidím jednu mou kamarádku, která je také bodo-holik:-) Ale máte pravdu, že akce pro děti v Albertu jsou aspoň vkusné... Normálně tam nenakupuju, ale občas se kvůli dětem přemůžu a hlavně mě zásobuje kamarádka, která má ohledně bodíků obšancované široké příbuzenstvo i celý náš sportovní oddíl (asi 150 lidí). Jediné, co sbírám už roky, jsou body Emco. Z jejich věrnostního programu se dá dobře vybrat.

  OdpovědětVymazat
 6. Je pravda, že Albert má ty akce vychytaný. U nás je problém, že než na něco přijdem a dostaneme se tam, je to většinou už pryč. Takže třeba zahrádku jsme sice sbírali, ale nelepili, protože nebylo kam. Sešity se vyprodaly. :-( To mě mrzí, vypadalo to opravdu zajímavě. Stejně tak nížky, máme je všechny, i když děti moc nebaví. Jednou k tomu určitě dojdou...

  OdpovědětVymazat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.