sobota 30. července 2016

KURZ: První pomoc pro maminky

Zdravím všechny, které tohle téma alespoň trochu zajímá a vítám všechny, kteří mají o seminář zájem. Ve spolupráci s dětským webovým portálem Feedo.cz pořádám semináře zaměřené na první pomoc dětem. Semináře se snažíme zpřístupnit všem maminkám, takže pořádáme i kurzy s dětmi, pro maminky bez možného hlídání. Těším se na případná setkání a povídání s Vámi o všem oč bude zájem.


Seminář má 2 hodiny a probereme na něj vše co bude Vás zajímat. Pokud nejsou konkrétní přání na probíraná témata, povídáme si o první pomoci postupně, od narození miminka. Snažím se probírané situace cílit na věk Vašich dětí, dovíte se vše od všemožných otrav, odřenin, řezných ran, pádů, úpalů, popálenin přes dušení a až po nácvik kardiopulmonální resuscitace

Pochopíte které situace jsou vážné, kdy a také jak zavolat rychlou záchranou službu a jak můžete snadno zachránit život dítěti či dospělému v bezvědomí. Nebo třeba co vozit s sebou v kočárku jako lékárničku pro běžné dny.

Domů si každý účastník odnese: 

Manuál první pomoci, ve kterém jsou situace podrobně popsané, jsou zdůrazněny důležité kontakty a já věřím, že si maminky odnáší i pocit jistého nadhledu, připravenosti a pocitu, že v případě nutnosti budou vědět jak zasáhnout.V červenci jsme stihly termíny dva. Pokud máte zájem se semináře zúčastnit, napište na e-mailovou adresu a nezapomeňte připsat, zda se chcete účastnit s dítětem nebo jen vy sama (sám - tatínky vítám též :-) )


PRAHA - 11.7.2017 - od 9:00 do 11:00 - účast možná s dětmi - Flora
BRATISLAVA - 13.7.2017 - od 8:00 do 10:00 - účast možná s dětmi
BRNO - 14.7.2017 od 8:00 do 10:00 účast možná s dětmi 

PRAHA - 8.8.2017 - od 9:00 do 11:00 - účast možná s dětmi - Flora
OLOMOUC - 23.8. - od 8:00 do 10:00 - účast možná s dětmi  - OBSAZENO
OLOMOUC - 23.8. - od 14:00 do 16:00 - účast možná s dětmi

PRAHA - 19.9.2017 - od 9:00 do 11:00- účast možná s dětmi - Flora
ČESKÉ BUDĚJOVICE - 22.9.2017 - od 8:00 do 10:00 - účast možná s dětmi

PRAHA - 3.10.2017 - od 9:00 do 11:00 - účast možná s dětmi - Flora
KARLOVY VARY - 13.10.2017 - od 8:00 do 10:00 - účast možná s dětmi

PRAHA - 7.11.2017 - od 9:00 do 11:00 - účast možná s dětmi - Flora
JIHLAVA - 3.11.2017 - od 8:00 do 10:00 - účast možná s dětmi 4 poslední místa

PRAHA - 5.12.2017 - od 9:00 do 11:00 - účast možná s dětmi - Flora
OSTRAVA - 1.12.2017 - od 8:00 do 10:00 - účast možná s dětmi 6 posledních míst


seminar@feedo.cz

mudr.knezkova@email.cz


Seminář se doposud konal na pražském Karlíně a je zpoplatněn částkou 200Kč. Veškeré materiály kurzu jsou zahrnuty v ceně.

Pracovna Ženy s.r.o. kde byly semináře PP v červenci


Reakce maminek z posledních kurzů

které odpovídaly na otázku hodnocení semináře a návrhů na další vhodná témata:


"Dobry den,
seminar byl moc fajn - mili lide, prijemne prostredi a zkusena lektorka. Na pani Mise bylo videt, ze opravdu rozumi tomu, co prednasi, a ze ji to i bavi a to je hlavni. Vi, o cem mluvi, a to nejen z pohledu profesionalni lekarky,ale i z pohledu matky.
Ocenuji, ze se nemohly ucastnit deti, preci jen, jsou rusivy element, a kurz by dostal jiny smer.
Klidne by mohl byt i delsi. Napln kurzu je pomerne obsahla a dalo by se povidat i delsi dobu, plus vetsi cas na pripadne dotazy.
Jinak pro me velmi prinosne."

"Dobry den,
seminar se mi libil moc. Byl velmi zajimavy a pro me prinosny. Prednasejici byla super! Velmi informovana, informace podavala velmi srozumitelne a prijemnou formou. 
Jedina vec, ktera by mi mohla vadit by bylo, kdybych se musela na seminar dostavit s mimcem. Prostor by byl s kocarkem velmi tezko pristupny. Jinak nemam vubec zadne vytky. 
Ze seminaru bych urcite privitala nejaky, ktery se bude zabyvat detskou obuvi a jejim vyberem. 
Dale by byl zajimavy seminar na tema jak zvladat vztekle dite a vubec neco, kde by se probral dusevni vyvoj ditete v urcitych vekovych obdobich - co je v konkretnim obdobi dobre delat a co ne.
A na zaver bych vam chtela podekovat za organizaci a pripravu techto seminaru. Jste s kolegynkou skvele!"

"Seminar byl velmi zajimavy a uzitecny, jsem rada, ze jsem mela moznost se ho ucastnit:)
Moc dekuji:)
Dalsi podobne seminare pro maminky bych urcite v budoucnu rada navstivila. Jedno z temat, ktere jsme na seminari nakously a ucastnice zajimalo, byla vyziva deti. To by mohlo byt treba jedno z temat:)"

"Dobrý den,
Já naopak ještě jednou děkuji za možnost se semináře zúčastnit. Část informací jsem už sice znala, ale doplnění těch neznámých a celkové shrnutí výrazně posílilo moji jistotu umět si se zdravotními komplikacemi poradit.

Máte skvěle vybranou lektorku. Spojení toho, že je lékařka a zároveň maminka je super, dodala spoustu příkladů ze své praxe i se svými dcerami. Navíc je velmi sympatická a komunikativní, reagovala i na naše otázky. Takže jediná  ""výtka"" - kurz by mohl být delší, i když jsme spoustu témat brali v rychlosti, stejně jsme přetahovali:-)
A námět na další kurz? Příkrmy. Trochu jsme se jich dotkli i na tomto kurzu, ale jistě by to vydalo na samostatné téma."


Těším se na další setkání.
4 komentáře:

 1. Dobrý den Míšo,

  už jsem dvakrát psala na Váš mail, že bych se chtěla přihlásit do kurzu 23.8. v Olomouci. Nevím jestli mail nedošel, nebo jen spadl do nevyžádané pošty.

  Děkuji moc Alice
  alice.gazarova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, přihlášky jsou všechny zodpovězeny, tak musel zapadnout. Omlouvam se. Místo vám rezervuji v semináři od 14h. Krásný den a budu se těšit

   Vymazat
  2. Děkuji moc,také se budeme těšit.

   Vymazat
 2. Dobrý den,prosím o přihlášení do Brna 14.7.,Lucie Ačaiová tel 606208732, kirsche@centrum.cz. Děkuji

  OdpovědětVymazat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.