čtvrtek 1. září 2016

Fotoinspirace: Zdokumentuj první dny!

Tohle bude trochu jiné "Back to school", které v posledních dnech vidíte na netu. Všude se valí vlna pomůcek, nezbytností a must have. Tady to dnes bude chvilku o tom, jak zaznamenat první dny ve školách a školkách. Dnes už jste nejspíš všichni vyrazili, ale to vůbec nevadí. Tohle můžete zdokumentovat i dny další. Proč si neudělat hezkou vzpomínku sobě i dětem? To nejdůležitější - foťte!


Den začíná v posteli - začni tam! Když u toho zachytíš detail budíku, v kolik do té školy/školky musíš vstávat, jedině dobře :-). Taky je to nekřesťanský čas? My budem asi jediní, kdo nebude mít fofry, protože holky vstávaj v 6 snad od narození. Tedy první rok to bylo v 5:30, ale teď si to luxusně posunuly :-D.

Co děti snídají v období povinné školní docházky, ať už mateřské nebo základní? Je úplně jedno, že nemáš pořádný foťák! Snad každý telefon už dneska vlastní nějaký ten fotoaparát a troufám si říct, že vůbec nedělá špatné fotky. Takže číslo dva - snídaně!

 

Pokud děti vyšli do školek, určitě jste popisovali oblečení - vyfoť si detail popsaného pyžamka nebo trička. A jestli máte doma školáky, určitě jste nezapomněli ořezat pastelky a nadupat penály těch našich skřítků :-). Foť to!


Co pro ně můžeme dělat víc, než že si na nás vzpomenou ve škole při rozbalení svačiny? I to se dá vyfotit. Tátové vyfotí mámy při přípravě a rázem jste v jejich prvních dnech taky.


Moc dobře vypadají na fotkách detaily. Jen ruce chystající tu barevnou krabičku :-) nebo samotná sváča, která bude určitě vypadat skvostně :-).


Detaily, miluju detaily a tenhle nám chybět nebude. Školní taška a batůžek či bunda. Z tašky může vykukovat písanka nebo třeba jiná kniha. Zkus nějakou fotku vyfotit třeba i "křivě", ale udělej to pořádně, protože jakmile natočíš foťíák jen málo, nebude vidět záměr a spíš to bude považováno za omyl :-D.Cestu do školy mít prostě musíš. Jezdíte autem? Autobusem? Nebo to máte za humny a chodíte ráno pěšky? Nezapomeňte ji blejsknout.


Nechte děti capat před vámi. I když to bude třeba jen malý tříleťák na cestě do školky. Vyfoťte je zezadu. Velký školák už se přidá ke kamarádům a určitě ocení, že na něj nevoláte "Lukášku seřaď se mi tam s kamarády před vchodem" :-).


Ve školce určitě chytnete tu nej značku v šatně, takže tu mít musíte. Bude trávit vaše odrostlé miminko v šatně čas s ananasem, kyblíčkem nebo hruškou? Foťte :-)


Můžete pak vyfotit třeba i celou třídu na zahájení, povídající paní učitelku, ale na co určitě nezapomeňte jsou Vaše společné pocity z prvních dnů. Plačící výraz se snadno fotit rozhodně nebude, ale proč nezaznamenat pocity vaše :-D


Ať tak či onak, hlavně si první dny užijte. Přeji vám ať jste na všech frontách spokojení, ať vykročíte tou pravou novou a ať děti jen září. Teď už budeme chodit brečet na školní besídky a budeme dětem vyrábět ty nej kostýmy na mašklarní a jiné akce. Nová etapa... je tu! Krásný školní rok všem :-).

Vaše M.


Nezapomeňte, že soutěžíme a hned 6 z Vás, kteřží mi zašlou fotku outfitu, ve kterém vyrážíte do školy/školky, vyhraje krásné ceny. Hlavní cena je poukaz na 1500Kč do ZOOT. 

 Více ZDE.Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.