neděle 27. listopadu 2016

DEN 8: Staň se astronautem

Včerejší soutěž byla miminčí a těhulovská, takže dnes uděláme velký skok a necháme si zasoutěžit i maminky větších dětí, klidně školáčků a nejen prvních stupňů. Dnešek se týká konečně zase i kluků a dětí všeho věku :-). Pro ostatní to může sloužit jako inspirace do knihovničky a pro starší i trochu vzdělávací :-). Dva krásné a naučné poklady v jednom čtení, tak příjemné prohlížení a pozor, padá hvězda - něco si přej.

Ráda bych vám představila další z řady okýnkovek z Nakladatelství Svojtka, kterou jsem vybrala a požádala nakladatelství, které vám ji věnovalo jako výhru. Snažila jsem se celou knihu vyfotit, abyste mohli všichni nahlédnout a pro případné budoucí astronauty či astronautky udělat krok vpřed jejich cestou vesmírem :-).

Podívej se do vesmíru - koupíte TADYVesmír je sice velký a temný prostor, nicméně od knihy nic takového čekat nemusíte. Je krásně barevná, i když pořád hraje prim ta černá tma :-). Kniha děti seznamuje s vesmírem, s cestou do vesmíru, ale i s tím jak se tam žije, jak vypadá vesmírná stanice a nezapomene ani na všechny planety a jejich specifika. Že vám to přijde na dít dost podrobné? Tak to počkejte co tu dnes ještě uvidíte :-).

Maminky kluků mají můj obdiv. Znají totiž všechny značky aut, umí pojmenovat každého dinosaura a bleskurychle složí každou vláčkodráhu :-D. Já nic z toho neumím. Ale je pravda, že zase učešu francouzský cop, uvařím nejskvostnější kávu ze vzduchu a dortík z filcu a taky umím udělat z kartonové krabice kuchyňku nebo dům pro panenky :-D. 

Vesmír, to je s mými znalostmi další odvětví, které zatím přenechávám maminkám chlapečků. O největší klobouk dolu těm, co máte holku i kluka a musíte umět vše :-D.


Kdybych toho klučíka doma měla, tahle kniha by asi byla i pro mě. Ještě mi sice třicet nebylo, ale ani tak se neřadím mezi kategorii, které je tahle kniha směrovaná. Fůru informací pod okýnky ale vidím a slyším prvně.

Zábavnou formou se děti (a mámy jako já) doví o vesmírné stanici, o astronautech, kosmických lodích, ale i to jak se vesmírná stanice dostala na oběžnou dráhu.


Jestli mi dřív nějaké okýnko přišlo mega, beru zpět. Tohle je teprve mega okno a je skvělé. Je na čtyřech stranách zobrazena celá sluneční soustava. Nechybí tam ale ani poletující astronaut, nějaká ta raketa a informace ke každé planetě.


Stručně ale tak, že si malí budoucí astronauti udělají představu, jak která planeta asi vypadá a co je pro ní nejtypičtější.


Takže pro představu něco málo o Marsu - teď už můžou machrovat znalostma i maminky princezen :-D Víme něco o Marsu.


Vyšší dívčí. Vzdálené galaxie už nejsou žádný bazál, ale jsou tu a děti se doví o galaxiích první poslední.- Tvary, vzdálenosti, co jsou světelná léta...


Celá kniha je dělaná z pevného papíru, jsou to pevné leporelové stránky, takže opět vhodné i pro malé, ne úplně obratné prstíky. Naprosto v ní září tahle dvoustrana s galaxií...


která nechá děti nahlédnout do jejího samotného středu. 


Ke znalostem vesmíru nepatří jen vesmír samotný, ale i to, jak ho můžeme pozorovat či poznávat tady od nás. Takže vás výlet do planetária či hvězdárny si můžete naplánovat právě s touhle knihou. Kdo by řekl, že nás knihy vemou ven vyvětrat :-). My takhle knihy s výlety propojujeme hodně rády, tak to zkuste, třeba se vám to bude líbit a najdete si v nějaké zase další :-)


Jak vesmír vznikl? Proč hvězda bliká? Co to je ta padající hvězda? Jak se můžu stát tím astronautem? To a další je pak pod okýnky knihy.


A protože tenhle článek nabádá děti, aby se staly astronauty, je fér tady odpovědět na otázku jak na to :-).


Kosmické agentury. Vážně? Vypadá to, že asi bude důležitá nějaká ta škola s vědeckým tématem a pak? Vrhnout se na speciální výcvik a třeba jednou...hmmm?


Přišlo vám to na děti hodně náročné? Tahle krásná kniha z Nakladatelství Svojtka je výhrou pro jednoho z vás, Je určena všem předškoláčkům a dívenky rozhodně nevyjímaje.
Ta výhra následující, ta už bude něco daleko daleko nadstavbovějšího (jej to je slovo :-D ).


JUCHUUU


Juchuuu není zvolání mé obrovské radosti, ale název značky, za kterou stojí milá rodinná firmička. Výrobků mají ve své historii více a vesmír spolu s lidským tělem, které doma mám a určitě o něm napíši, tím nejpropracovanějším.  

Jak budete mít chvilku, na všechny produkty Juchuuu se můžete podívat TADY. O lidském těle, barvičkách a kostrách zvířat, o těch se tu dovíte, také o nich napíšu. Mám je pro holky, i když jsou na takové znalosti malé, ale co já vím, kdy to na ně přijde že? :-D Až to přijde, jsem vybavena to právě díky Juchuuu. O to větší Juchů, že jsem dostala možnost jednomu z vás věnovat kompletní sadu propracovaného vesmíru v hodnotě 1150Kč.
  

Součástí sady je krabička plná karet. Sada obsahuje 40 oboustranných karet, kde z jedné strany je obrázek, z té druhé pak fůra podrobných informací. Vše co je potřeba vědět od vzniku vesmíru, po vznik hvězd, komet, asteroidů či černých děr. Vše o planetách, Měsíci, letech na Měsíc, o raketách ale i slavných astronautech či slavném psíkovi L. 


Velký černá plán s kroužky obsahuje veškeré informace o historii samotného vesmíru i naší modré zeměkoule. Představte si, že celý vznik vesmíru vměstnáte do jednoho kalendáře. Touto formou je názorně ukázán vznik vesmíru a ani mě nepřekvapuje, že tohle naprosto fascinuje našeho tátu a přirovnání s kalendářem mu přišlo skvělé.


Součástí historie vesmíru a Země jsou průhledné karty znázorňující i evoluci člověka. Kartičky jsou přibaleny v samotném obalu a jdou odepnout či připnout k samotnému plánu.


 Každá část této sady se dá zakoupit i zvlášť, jednotlivé odkazy jsem vždy skryla pod nadpis části. Třetí součástí balíčku jsou tyhle průhledné karty Planety. Na každé kartě lze porovnat hmotnosti, velikosti, teplotu, sklon, rotaci, složení nebo fotku povrchu. Že vám ta kniha od Svojtky vlastně nepřijde tak náročná :-D.


Pro Juchuuu jsou tyhle průhledné karty hodně typické. Je na nich i sada lidské tělo a též barvičky, které mají díky foliím to kouzlo, že je můžete skládat na sebe a děti tak uvidí, co vznikne smícháním více barev. Geniální.


Teda já se tak bála tohoto článku, že co vám tu jako budu psát, když o tomhle vím jen z okýnek od Svojtky :-D. Jenže vím, že tu nejsou jen maminky hledající růžovou inspiraci a i vám bahnivým, automobilovým, dinosauřím a bouračkovým mámám bych ráda adventem udělala radost. Snad se tedy tahle soutěž bude líbit :-)

Vyhraj knihu Podívej se do vesmíru nebo Vesmírnou sadu JUCHUUU


1/ buď nebo se staň fanouškem naší FB stránky MK-Life
2/ Do soboty 3.12. napiš do komentáře pod tento článek nebo na FB,

Který dárek z dneška chceš.
(nezapomeň na sebe nechat kontakt)
Jestli píšeš jako Anonym, napiš pod jakým jménem jsi fanoušek na FB

3/ pokud navíc budeš sdílet veřejně článek i na FB, zařadíme Tě do slosování hned 2x

V neděli s holkama vylosujeme 2 šťastlivce, kteří si výhry rozdělí.

V tuto chvíli je ještě aktivní 

Soutěž o Lego DUPLO z 1.okénka (do 27.11.).

Soutěž o 3 diáře Momenteeczech ze 3.okénka (do 3.12.)

Soutěž o dětské stylové odrážedlo a poukazy na Houpací prkno ze 4.okénka (do 3.12.)

Soutěž o kuličkodráhu TRIX z 5.okýnka (do 3.12.)

Soutěž termohrnky SmartCup a Mixitky z 6.okýnka (do 3.12.)


Soutěž o monitor dechu a kurz ze 7.okýnka (do 3.12.)

Váš Ježíšek193 komentářů:

 1. Irena Durdilová27. listopadu 2016 0:10

  Jsem první juchuuu��já bych brala knihu Podívej se do vesmíru a tentokrát pro moji skoro 6 lezou neteř. irena.durdilova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Protože krásných knížek není nikdy dost, jak říká moje starší dcerka, nás by potěšila určitě knížka... Mám dvě zvídavé všetečky... děkuji za tip na značku Juchuuu, jdu hned zkouknout, jelikož sháním pro synovce něco o historii - dinosaurech, vykopávkách, kostrách zvířat... krásné dny přeje Lenka (blahuskablue@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 3. Přestože mám doma holku, tak si zasoutěžíme, protože zrovna nedávno jsme probíraly, jak "funguje" Slunce a Měsíc, tak si myslím, že knížka by jí potěšila. Anet (patikova.aneta@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 4. Juuu krasna knizka! Ta by se nam hodila :)
  Verca.fischer@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 5. Parádní dárky. Jsme rodina knihomolů, takže by nás o malý chloupek více potěšila knížka. :) Děkuji za soutěž. Tereza (tereza.divisova@centrum.cz)

  OdpovědětVymazat
 6. Zrovna u nás intenzivně učil pracuje období - proč svítí měsíc, kde jsou ve dne hvězdy, jak se dostanou lidé na měsíc a podobně. Knížka by tedy starší dceru velmi potěšila. jana.zdvihalova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Nám by se hodila knížka o hvězdy a vesmír se teprve začínáme zajímat. market.berankova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 8. Zaujaly me karticky Juchuu. Moc hezky a napadite zpracovane. Potesily by zatim spise me :) vzdy me "stvalo", ze nevime, jak je vesmir veliky, co je za nim, jaky ma tvar, ze preci nemuze byt do nekonecna...
  vagnerovamonikaz@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Dobrý den, krásná kniha pro období "proč" �� Kateřina Strnadlová kackaparizkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Dobry den, my mame taky vesmirne obdobi, takze tezko vybirat, knizku jsem chtela koupit k vanocum, ale kartkartjsou teda luxus, takze ty bychom moc radi vyhrali. Hanni@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Hezký den, nám by se moc hodily kartičky Juchuu, syn vesmír miluje.Veronika vero.nikka@post.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Vesmirna knizka by nas potesila..baraz@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Líbila by se mi knížka a darovala bych ji neteri k vánocům,at se také priuci trochu těch klucicich věci :)
  MK.Michaela@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 14. Krásné ráno, milujeme knížky, takže u nás jasná volba Podívej se do vesmíru :-) luciecb@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 15. Obidva darceky su krasne a obodva bu u nas urcite boli hitom :-) ale dcera by urcite vybrala tie karticky. d.smelkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 16. Nám by se moc líbila knížka! Tento styl knížek se mi strašně líbí, už se těším, až si je s Danečkem budeme prohlížet. renwas@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 17. Ta kniha je nejvíc!!! Naprosto úžasná! Syn je knihomil a s okénky má rád asi jako každé dítě :) skvělá zábava a ještě se přiučí. budluc@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 18. Vesmírna sada Juchuuu...juchú to by bolo dačo pre nás!
  Slávka Púčková
  salvija@szm.sk

  OdpovědětVymazat
 19. Pani pani, vesmir me vzdycky fascinoval. A vlastne fascinuje doted. Myslim, ze se najde spousta holek, krere zajima a neni to jen vyhrada kluku. Moc by se mi pro segru libila sada Juchuu, v 11 uz je vic zvedava a tohle by ji mohlo uspokojit.

  OdpovědětVymazat
 20. Vesmírná sada by byla perfektní pro staršího syna. vlatoman@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 21. Ahoj Miso, obě výhry jsou lákavé a potěšily by me :-) ale pokud si mam jednu vybrat, pak vzhledem k veku kluků vyhrává o jeden bodik knížka (i kdyz to juchuuuu, aaaach :-D)
  Mmch popis bahnivych, automobilových... mamin me opravdu rozesmal :-D
  Diky, Míša (FB Michaela Moravcová)
  michaela_moravcova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 22. Knížka o vesmíru. vvav@atlas.cz

  OdpovědětVymazat
 23. Knihu mame.dcerky su nadsene "okienkarky" takze mame knih od Svojtky viac a ten vesmir je uzasny.takze nas by potesila uzasna sada Juchuu... som z nej nadsena...diana.haburajova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 24. Kniha Podívej se do vesmíru. Sdílím i na FB. Lucie Chmielová, witlucie@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 25. Knizka by byla skvela, vesmir ted u nas frci:) Petra Zachovalova, petrazach@email.cz

  OdpovědětVymazat
 26. Vzhledem k věku dětí by mě potěšila knížka, ale ty kartičky jsou skvělé! Ty by byly pro našeho tatínka :-))
  FB: Eva Auerbachová
  Eva.Auerbachova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 27. Nás by moc potěšila kniha. Krásných a zajímavých knížek není nikdy dost.
  p.bohackova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 28. Máme doma sice holky, ale ty se mohou dozvědět něco zajímavého o vesmíru, takže by se nám knížka Podívej se do vesmíru určitě hodila :)
  ivazahradnikova13@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 29. Z nakladatelství Svojtka mame par okenkovych encyklopedií a jsou moc krasne provedené. Hezký nápad pro kluky.
  vejvodova.adela@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 30. Nádherný nápad. I pro holčičky a maminky. Knihu už máme. Takže teď lákají víc kartičky Juchuu.
  Snad vyhrají
  Bladym@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 31. Miluju Svojtku, takže volba je jasná-Podívej se d vesmíru. k.petruzelova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 32. Mně by se moc líbila knížka Vesmíru, tříletý syn miluje Mickeyho klubík a tam pořád létají do Vesmíru, takže u nás rakety a planety frčí.
  Katerina.roslerova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 33. Těžké vybírat, obojí je krásné, ale přece jen víc se mi líbí nápad s kartičkami. Fb Jana Šaurová, helsis@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 34. Dobre rano, kniha je nadherna a protoze mam doma maleho pruzkumnika, tak urcite ji :)
  Dekuji za moznost soutezit o tak bajecne ceny, kazde rano se ted tesim na clanek :)
  FB Claire De Lune, yeemanjaa@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 35. Líbila by se nám sada od Juchuu. Mají moc pěkné výrobky. :) krizovapeta@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 36. To je zapeklitá věc obojí je krásné ale sem víc pro kartičky:-)FB: Hanka Šafářová Chmelinová mail: hankafb@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 37. Dobre ranko, mám malého synka, takže by nám stačila knížka ;) dekujeme vendulmarkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 38. Materiály od Juchuuu obdivuju už od začátku, takže je jasné, co bych chtěla, i když děti k tomu musí teprve dorůst.
  kornoutek@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 39. Tedááá, to je nádhera ..... jelikož mám zvídavého kluka, brala bych obě výhry a těžko rozhodnout kterou :-) takže bych to udělala jednoduše - prostě se přizpůsobíme druhému výherci :-) - a k tomu, co mámy musí umět .... - kvůli dceři jsem znala všechny koně, svého času jsem poznala auta podle bočních zrcátek /to už je skoro 20 let zpátky/ a teď o hrůzo, kromě klasických zájmů - vláčkodráha, auta, sport, taky většinu malířů a co je nejhorší - youtuberů .... nejmladší ač zatím nemá vlastní počítač a na tablet se dostane sporadicky - tak ze školy nosí takové informace, že musím hledat a být stále v obraze :-).... holt stárnutí se odkládá

  OdpovědětVymazat
 40. Juchuu je super, některé sady už doma máme... A knížka vypadá taky bombasticky... nadavymolova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 41. Ách, to je nádhera. Vesmírnou knížkou bych si získala tatínka a ten by pro ni dceru brzy nadchnul 😊.
  cimia@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 42. Dobré ráno, ráda bych pro svého pětiletého synka knížku o vesmíru. Moc by ho potěšila, zrovna teď ho vše o tomto tématu moc zajímá.
  petra.lukacova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 43. Zdravím, synovi by určitě udělaly radost obě ceny, nicméně Juchuuu asi o dost větší- Okýnkovými knížkami již disponuje, ale průhlednými kartičkami už tak trochu v "dospěláckém" designu ještě ne:)

  vendularodova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 44. Zase soutěž dělaná přesně pro nás. Přestože naše Anet miluje všechny růžové holčičkovské věci, občas překvapí. Minulý rok se ve školce bavili o vesmíru a byli jsme moc překvapení, co všechno si zapamatovala a co vše ve 4 letech už ví :) takže jsme pořídili jednu velkou encyklopedii pro starší děti a je to její nej knížka. a vzhledem k tomu, že jsme se tu inspirovali a máme okýnkovku od svojtky o lidském těle, tak by se nám mooooc líbila okýnkovka o vesmíru. malá by z ní byla určitě vedle :) děkujeme za další super soutež i inspiraci Jitka (smallion@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 45. Jééé, moc děkuji za představení knihy!Opravdu jste mě moc navnadila na další knihu pro dceru. V posledních dnech se ptá na vesmír a chce být kosmonaut. Tak a´T ví, do čeho jde :) v.podzemna@post.cz

  OdpovědětVymazat
 46. Sice máme holku, ale dneska CHCI, vážně chci knížku Podívej se do vesmíru, tu musíme mít :) Když nevyhrajeme, budeme muset pořídit sami :)
  barcastiborova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 47. Podivej se do vesmiru chceme mooc! Petra Fai (petrafai@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 48. Juchu pro nás by bylo dobre.
  Anna Pacevova
  pacevova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 49. darky jsou super oba dva, pro nas je ale zatim vhodnejsi knizka,vypada luxusne. Eva Medvecka. (medvecka.eva@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 50. No teeeda, knizku o vesmiru mame od Svojtky jinou tu ze serie maly pruzkumnik, ty karticky, ty se mi fakt libi, pisu si je na seznam napadu na darky :) jeste jsem nikdy nic nevyhrala, ale kdo vi?
  Takze kdyby se na nas usmalo stesti, tak chceme karticky
  hanapotmesilova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 51. volila bych prvni, hniha se mi libi moc
  fb:lucie lesprix
  competluc@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 52. Dobrý den, no nám by se spíš líbila sada Juchuu, dala bych ji mému synovci - je to čertvý prvnáček :-) Ale ani knížka by vůbec nebyla špatná :-) VykoukalovaAndrea@seznam.cz, FB Velecká Andrea

  OdpovědětVymazat
 53. Pro nás určitě kniha, protože i když juchuu se mi líbí moc, tříleťák by to ještě neocenil.
  lidmilovat@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 54. Knizky od svojtky mam schovane pod stromecek pro me holky,ale tato o vesmiru by urcite potesila synovce :) (Zuzana Krmášková Macháčková - zuzkrm@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 55. Jupí, něco nerůžového :) díky! Obojí je boží, vzdělat bych se tentokrát chtěla i já, takže by se mi moc líbily kartičky Juchůůů. A díky za představení, určitě objednám i Lidské tělo. Táňa (tana.chladkova@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 56. Uz jsme se nechali zlakat okynkovkou o Lidskem tele, je paradni. Vesmir musi byt taky urcite super, radi bychom o neho -my blatenici - soutezili. Na fb jako Hana Ondriková hana.ondrikova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 57. Ahoj, na knížku se chystám až malý bude větší. :) :) ale pokud ji vyhraji, takže odpověď na otázku radši knihu, nebudu proti. Docela jsem se zasmála nad odstavcem o tom jak maminky chlapečků umí všechny názvy aut a stavět dráhy. :D já jsem za chlapečka hrozně ráda, protože nejsem úplně typická ženská a všechny ty klučičí "kravinky" a hry mě baví víc. :) díky za možnost soutěžení, skvěle ceny. :) mail: kristyna.jenistova@gmail.com dnes i sdilim, takže na FB Kelnarova.

  OdpovědětVymazat
 58. Juchuuu mě nadchlo, ale zatím je to pro nás fakt těžké, takže bych radši vyhrála knihu :) Marie Linhartová linhartova.marie@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 59. Děkujeme za soutěž! Super článek. Já bych brala pro syna a asi i pro nás Juchuuu! I knížka vypadá skvěle, ale Juchuuu! mě nadchlo naprosto. Sdílím na facebooku jako Luci Es. :) Lucie Skřejpková (email: lucius.shine@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 60. Knížka musí být super. Úplně mě dostala. A co teprve kdyby ji měl můj osmiletý syn. Ten vesmír miluje, tak by měl úžasné Vánoce.
  zhalickova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 61. Zdravím, knížka by potěšila víc, ale kartičky bychom si schovali na později.

  pp.artep_seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 62. Miso neboj,i kdyz mas holcicky stejne jako ja,tak postupne s vekem krom tvorby kartonovych kuchynek a filcoveho dortiku budes zavesovat polystyrenove barvene koule jako planety a lepit fosforove hvezdy na strop ci policku nad postel,aby to v noci krasne svitilo.Sofii jsem ted k Vanocum objednala taky okynkovou knizku od Svojtky VESMIR.Vypada taky moc krasne. Verca Sembolova - kontakt FB

  OdpovědětVymazat
 63. Miluju okýnkový knížky, spoustu věcí se díky nim přiučím. :-) Využila bych obojí, okýnkovou pro syna, kartičky pro synovce.

  OdpovědětVymazat
 64. Jejda, to je boží. Knížka i kartičky, ale knížka by pro nás byla asi zatím lepší variantou, i když kartičky bychom mohli nechat na později ;-)
  Lenka Valová valova.lenka@email.cz

  OdpovědětVymazat
 65. Na moje deti je tohle tema jeste hodne slozite,ale kdyz by se stesti usmalo,venovala bych sadu synovci,ten vesmir miluje :-)helca.helik@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 66. Míšo opět vám tleskám. Zase super cena a báječný článek. Starší máme dceru kluka zatím bavi max krteček a roční období 😁 ale vesmír od svojtka máme a super. Natalku moc baví, v létě jsme proto byli i v Úpici v hvězdárně. Mohu více doporučit, měli jsme soukromou exkurzi a ukázku erupce na slunci. Knížku máme sice malinko jinou, tu druhou od nakladatelství Svojtka a tak zasoutěžit o kartičky. Juchuuu mám v sekci potřebujeme 😀 a přemýšlím zda ještě letos Ježíšek nedonese barvy u nás. Krasny den. A sdílím i na fb. To zkusíme dvojnásobné. madlovaanet@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 67. Jelikož milujeme knížky s okénky od Svojtky, tak určitě by byla super výhra knížka Podívej se do vesmíru :-) Děkuji moc za krásné dárky v soutěžích, je to paráda :-) Janča :-) pospisilovaja@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 68. U nás frčí knížky. Máme je roztahané po celém bytě. Petr Vykrent (petr.vyk@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 69. Dobrý den, jako maminka dvou kluků mám nesmírnou radost z dnešní vesmírné soutěže. :-) Obojí je moc pěkné, ale vzhledem k tomu, že knížek máme hromady, tak mě více zaujala sada Juchuuu. ja.net.ka@seznam.cz, fb Jana Štěpánková

  OdpovědětVymazat
 70. Milujeme knížky. Okénkovou už máme s autama a je jedna z nejoblíbenějších. Tak pokud bychom si mohli vybrat, jdeme opět do knížky. ev.ru@seznam.cz fb Eva Macháčová

  OdpovědětVymazat
 71. Parádní kniha, konečně bych znala odpovědi na aktuální zvídavé otázky svých dětí :-)
  (marketa.waas@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 72. Dobrý den, já bych brala okénkovou knížku :-)
  Zuzana Svobodová
  svobodovazuza@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 73. Juchuuu jsem neznala a vypadají teda opravdu skvěle! Pro předškoláka, je ale přece jen dostupnější knížka. díky za soutěž. Kristee

  OdpovědětVymazat
 74. Juuuuu, kartickyyyy tie by boli super. na FB: Zuzka Metenkova

  OdpovědětVymazat
 75. Byla by fajn kniha Podívej se do vesmíru :-)
  katka.sikyrova@gmail.com
  Sdílím na FB jako Katka KaTka

  OdpovědětVymazat
 76. Opět krásné výhry, hodně mě zaujal projekt od Juchuuu, neznala jsem je. Připomíná mi to princip montessori. Zaujal mě spíš jako učitelku. Děti jsou ještě malé (5 a 2,5). Tak tentokrát sobecky vyberu juchuuu. luciekucerov@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 77. Knížka Podívej se do vesmíru. Na FB Monika Kohutová, mail tonia@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 78. Krásné! Rádi bychom knížku Podívej se do vesmíru, mám doma menší děti (klučíka a holčičku) :) Na FB Lucie Zvěřinová, mail lucie.zverinova21@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 79. Okynkove knizky maji kluci oblibene a tahle by se jim rozhodne take libila ;) na fb Mirka Panosova mirkakrim@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 80. Určitě knihu :) spoustu novych věci bych se jiste naučila i ja! katvald@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 81. knížku Podívej se do vesmíru :-) sdílím i na fb :-) fbonytka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 82. Obdivuju tvorbu Juchuuu, takže bych ráda sadu kartiček o vesmíru :) Sdíleno na FB.
  veronika.danelova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 83. moc by se nám líbila knížka. T+E (radim73a@seznam.cz - FB: Joel Te)

  OdpovědětVymazat
 84. Knížku máme a je super, takže bychom rádi měli i Juchuuu vesmír :-) FB: marie brozova

  OdpovědětVymazat
 85. Jelikož je u našeho 4-leťáka momentálně Vesmír hodně oblíbený, tak zkusíme i my štěstí a zasoutěžíme :) Díky za tip na krásnou knížku! V dnešní době je knížek moc a moc a vybrat nějakou fajn se mi zdá čím dál větší problém. Hezký adventní den :)
  kamlerova@krasnecesko.cz

  OdpovědětVymazat
 86. Rada bych kartičky Juchuuu. Sdílím i na fb Monika Hovezakova,email Monika.manisova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 87. Obojí vypadá skvěle, ale asi bychom víc užily kartičky Juchuuu... Komba Ušatá.

  OdpovědětVymazat
 88. Brala bych knizku od Svojtky, uz par mame,ale vesmir jeste ne :-) .
  FB Jana Dušková
  Janca.Duskova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 89. U nás by určitě víc potěšila kniha. Kartičky by se samozřejmě také užily, ale až tak za pár let... hana.furchova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 90. Tak kartičky Juchuuu vypadají moc hezky. G.K. Vaněčková gis-ela@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 91. Knížka vypadá parádně, rozhodně bych brala tu. Díky za možnost získat takové dárky! Vilma Hnátíková - Willhell@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 92. Uz mame z edice Maly pruzkumnik Zvireci risi a chystame se na Dopravni prostredky. Knizky s okynkama jsou uplne super, takze nam by se libila moc dalsi knizka do sbirky. Lucka (luciepatkova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 93. Rozhodně knížku "Podívej se do vesmíru", knihy malísek miluje a od Svojtky hlavně :) nekupujem na kusy, ale na kila :D Fanoušek jsem, budu i sdílet. slunicko1321@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 94. Knížečku bychom brali! Na fb jsem jako Jituš Ka! :)

  OdpovědětVymazat
 95. Já bych pro syna vybrala knihu :-) je nádherná a pod stromečkem by určitě rozzářila očička každého zvídavého dítka :-)

  kontakt: jitkajochmanova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 96. Ja bych brala knihu, kdyby nahodou :) dekuji

  sarka.krocilova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 97. Ahoj, určitě knížku z kartiček by časem byla jen polovina :D (denybeny@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 98. Kartičky! daniela . ditt (zavinac) email . cz aka Da Niela

  OdpovědětVymazat
 99. Ahoj, zbožňuju všechno od Svojtky, takže za nás určitě knihu. Mám sice holku, ale za to tři synovce, takže by se určitě využila. len.srb@post.cz

  OdpovědětVymazat
 100. Knížku máme a vesmír prcka zajímá, takže kartičky by potěšily velmi!

  OdpovědětVymazat
 101. Knížka vypadá opravdu moc zajímavě tu bychom plně využili jak pro syna, tak pro dceru, protože co má brácha, musí mít taky :-) zu.fra@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 102. Knihu. (sdílím na FB - Libka Ve Smyčce) smyckova.lib@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 103. kniha by u nás momentálne vyhrávala boj :) Alena huhy@centrum.sk

  OdpovědětVymazat
 104. Knížka od Svojtky je úžasná jako všechny ostatní od ní. Už pomalu doma tvořím zásoby těchhle leporel. Pevně věřím, že sada kartiček by si získala by si nejen mne a tatínka, ale později i naši cácorku. Navíc by nám určitě pomohli při našich pozorováních s dalekohledem s manželovou starší dcerou či pro případné další pozorovatelé, kteří jsou neznalí. :-)

  Marie K. (Kubáčová)
  (geby.maruska@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 105. Knihu mame, ale karticky mam uz dlouho vyhlidnute pro sve dva "astronauty" 3 a 8 let. dankovas@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 106. U nás zrovna frčí stavení raket a litani na Mars a Měsíc, takže nám by se hodila knížka. Jinak knížek od Svojtka máme už nekolik;a jsou opravdu skvěle.

  OdpovědětVymazat
 107. Dobrý den, jůůů to je krásná knížka.. My známe jednoho autistu a on je trošku posedlý vesmírem tak kdybych vyhrála tak mu jí dám :) takže se hlásím do soutěže o krásnou knížku Podívej se do vesmíru :) a kontakt kdyby se usmálo štěstí je MrBublinka9@seznam.cz
  Děkuji :)

  OdpovědětVymazat
 108. Juu, ráda vzdělavám i sebe a moc se mi líbí ta sada od Juchuuu. andrea.salvetova@hotmail.com na FB Andrea Ajca Salvetova

  OdpovědětVymazat
 109. Tak tuto knizku mame s vlackama. Maly ji moc miluje a urcite by nepohrdnul i knihou s vesmirem :)
  evik.bartosova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 110. Jsem knihomol a starší synovec také, takže určitě by se mu zalíbíla knížka :-) (Marketa.Musilova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 111. Podívej se do vesmíru :) Ta kniha vypadá úplně snově :)
  Karolina Kováříková (sandova.karolina@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 112. Brala bych knihu, je super asi jako všechny okynkove��
  Preji hezky den Pavla Kašparová
  cermakovapavla@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 113. Knížka je perfektní.
  Sdílím na FB - Štěpánka Bohutínská, email: StepankaN@email.cz.

  OdpovědětVymazat
 114. Dobrý den, brala bych sadu od Juchuuu, díky Michala Roušarová m.fettersova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 115. Dobry den brala bych sadu od Juchuu, mikeli@email.cz Eliska Smetkova

  OdpovědětVymazat
 116. Dobrý den,brala bych sadu JUCHUU moc děkuji je to užasná soutěž macek.sarka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 117. Obě výhry jsou úúúžasné, líbí se mi moc a bylo by mi fuk, kterou bych náhodou vyhrála:) Kniha by byla aktuálnější, Juchuuu do budoucna:)
  Lenka Fořtová (Cichá) - na FB
  lenka.cicha@email.cz

  OdpovědětVymazat
 118. Knížky od Svojtky jsou doma moc oblíbené, takže je to jasné :-) Podívej se do vesmíru
  Hezký den,
  Soňa sonka.maskova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 119. Svojtku mame moc radi, takze za nas knizka.
  Yayaathome15@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 120. Syn (a co si budeme povidat, i ja) miluje knihy od Svojtky, takze knihu.
  Hlavne ty okynkove, letos opet dostane pod stromeček otázky a odpovedi o zviratech.
  k.hubickova@seznam.cz
  FB: Kateřina Michlová

  OdpovědětVymazat
 121. Tentokrát bych si vybrala Vesmírnou sadu JUCHUUU, vypadá velmi zajímavě :-)
  Dita Vanduchová - Baroneska@email.cz

  OdpovědětVymazat
 122. Okýnkovka je jasná volba :-) díky Míšo, díky Tobě začínáme pomalu tvořit Svojtka sbírku, začalo to dinosaurama a než k nim malý doroste budou doma asi všechny :-D
  sdílím :-) Martina beelzebub@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 123. Jako maminka 2 holčiček naprosto rozumím :) a líbila by se nám knížka, myslím, že i s holkama je fajn do vesmíru nakouknout a mít k tomu nějakou informační podporu :). Adéla Bachová adelap@atlas.cz

  OdpovědětVymazat
 124. Juchuuu Vesmír je úplně super, stejně jako ostatní Juchuuu produkty :) koralecek@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 125. Já bych moc ráda Juchuuuu vesmír...:) eva.hufova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 126. super by byl ten vesmír :) můj synovec miluje všechno co se kolem vesmíru děje :)
  hruba.eliskaa@seznam.cz
  na fb kelishka Potramtaná

  OdpovědětVymazat
 127. ja bych brala prvni knizku o vesmiru! dala bych ji k vanocum synovcovi, co vesmir miluje.

  zu.srumova@gmail.com
  facebook: zuzana srumova

  OdpovědětVymazat
 128. Vesmírnou sadu JUCHUUU ;-) helena.xxxxx@seznam.cz (Helena Kotrchová)

  OdpovědětVymazat
 129. Knížka by byla pro 18 měsíční mrně vhodnější :-) Pavla Konečná na FB, pavla.valkova@post.cz

  OdpovědětVymazat
 130. Dobrý den, pro mého syna, který až vyroste chce sestavovat rakety, knížku o vesmíru. Děkuji za možnost soutěžit. dolez.m@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 131. Knížek od Svojtky už máme spousty a všechny sklízejí úspěch. Brala bych určitě knížku. maruska@devcezhor.cz

  OdpovědětVymazat
 132. Pro nás by byla asi lepší knížka ;) Terka terinaj@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 133. No super!!!jsme velci fanousci nakladatelstvi Svojtka a tuhle knizku jeste nemame:)Mam sice holcicku,ale vesmir muze taky:))Tak bych poprosila o knihu:)mipal@email.cz,dekuji

  OdpovědětVymazat
 134. Kniha podívej se do vesmíru - Lucie Srbová fbc

  OdpovědětVymazat
 135. Krasny den preji,
  Par dni bez internetu a tady je tolik novych clanku a soutezi :)
  Karticky jsou nadherne, ale ty bych nemela komu darovat, takze ja bych si vybrala knihu. Mam sedmileteho synovce a toho by urcite potesila.
  Novackova Jarmila, tacek01@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 136. Dobrý den,
  zaujaly mě ty vesmírné kartičky. V.Belikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 137. Knížka od Svojtky vypadá perfektně! Hned si ukládám odkaz, protože ta by se pod stromek určitě hodila ;-)
  adela.prsalova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 138. Obojí vypadá super, ale nám by se více hodila Vesmírná sada JUCHUUU.
  Protože moje děti už vyrostli z dětských let, ráda bych sadu věnovala škole, kde pracuji. Jsme malotřídní škola, proto využívám veškeré možnosti, jak dětem zpříjemnit učení i odpočinek v družině. zbuhdalu@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 139. U nás se hodně čte, cokoliv a kdykoliv. Ale o planety, Slunce a všechny ty oběhy se ta starší už taky zajímá....takže jestli se na nás usměje štěstí, tak radši knížku. Děkujeme. v.z@email.cz

  OdpovědětVymazat
 140. Nás by potešila knižka, ďakujeme :-)
  maryennn@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 141. Vzhledem k věku dětí bych preferovala knížku od Svojtky, ale odkaz na firmu Juchuuu si ukládám :). Díky Andrea (hudeckova.a@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 142. Krásná knížka! Děkuji. (jan.coufalova@email.cz)

  OdpovědětVymazat
 143. Juchuu no to je proste klasa, Svojtka je u me top, na ty karticky señor jeste neni, rad je nici, ale okynka od Svojtky jsou u nas stalice a ze jich mame. Taky diky tobe, ptz poprve jsem je videla prave tady. F miluje jedinecny svet vlaku a nad vesmirem jsem premyslela, jestli by ho pobral, ptz jestli bude po me, tak to zacne hodne brzy. Vesmir me provazi od malicka az do ted. Maturita z prechodu Venuse pres Slunce byla tresnicka na dortu. Doma mame teleskop a ja zacinala na rozumu do kapsy, tech jsem o tom vesmiru mela nepocitane. Ale Svojtkuv vesmir strci s prehledem Rozum do kapsy do svojtkokapsy, takze top top top.

  OdpovědětVymazat
 144. Ahoj Míšo,
  to jsou zase super tipy :-) Některé knížky od Svojtky jsem zrovna na tyto Vánoce objednávala :-), ale Vesmír mezi nima není, takže pokud by se na mě usmálo štěstí, tak bych jako výhru brala tuhle knížku.
  Mějte se s holkama fajn
  kája bílková
  kajabilkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 145. líbilo by se mi Juchuuu :)
  marketa.botankova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 146. Krásné dárky, brala bych oboje :).Ale vyhrála to knížka - Podívej se do vesmíru.Děkuji moc za tip na Juchuuu, bude se hodit. :).
  Romča Malinová(malinovaRomca@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 147. Zkousim stesti na knizku:-)little.verika@email.cz

  OdpovědětVymazat
 148. Syn mije lidske telo a knizky od Svojtky jsou super. Zacinali jsme knihou Jirikovo telo, kde predevsim zachod zaujsl :-) Nyni objevuje globus a vesmir pouze kometu a hvezdy vzhledem k pricjazejicim vanocum. Juchuu jsem neznala, diky za tip. Libilo by se nam oboji, jak vesmir,tak lidske telo. Vse se moc povedlo :-) fcb: Hanka Prochazkova

  OdpovědětVymazat
 149. Za nás knížka :)
  pavlavaskovavemail.cz FB: Pavla Dostálková

  OdpovědětVymazat
 150. Jéé tohle je těžké rozhodnout :) Knížku bych viděla do budoucna pro mladšího a kartičky Juchuuu pro staršího,takže spíš ty..takže nám by se z této soutěže líbili kartičky :)
  kopasova.petra@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 151. Opět krásné dárky. Pro nás by byla nejlepší knížka Podívej se do vesmíru :-)
  stepi.l@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 152. Nám by se líbila knížka Podívej se do vesmíru ;-) PavlikovaRenata@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 153. U nás by velkou radost udělala kniha Podívej se do vesmíru.
  Martaa.K@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 154. Určitě Podívej se do vesmíru knížka polaskova-marketa@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 155. Facebook nemám, tak snad nevadí, že se zúčastním. Hodila by se nám kniha Podívej se do vesmíru. mpetruzelova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 156. Moc pěkná knížka, knížky od Svojtky jsou vždycky skvělé. Na fb sleduju jako Kamila Hájková, kami.n@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 157. Podívej se do vesmíru. sitovova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 158. Dobrý den, hodila by s nám knížka Podívej se do vesmíru. Díky fejlkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 159. Kateřina Soukupová30. listopadu 2016 23:50

  Pro našeho knihomola určitě knížku:-)
  kaposka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 160. Já bych brala Juchuuu pro kluky. Každopádně určitě nakouknu i na to lidské tělo, super nápad na dárek, díky... Eva (ev.havlickova@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 161. Milujeme Svojtku, takže by se nám líbilo "Podívej se do vesmíru".
  Dáša Veverková
  darca.com@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 162. Strašně by se nám líbila knížka :)
  r.harabisova(zavinac)gmail.com

  OdpovědětVymazat
 163. Holky jsou zatím ve věku okýnkářek, ale já bych - pro budoucnost :-) - volila asi kartičky... Oboje je krásné a udělá určitě komukoli radost :-) FB: Zkrátka Bacini.

  OdpovědětVymazat
 164. Knizka Podivej se do vesmiru je bozi, moc se mi libi! :) denisa.vasourkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 165. Líbila by se mi knížka Podívej se do vesmíru. lucily@seznam.cz Lucie Cvetlerová

  OdpovědětVymazat
 166. Svojtku zname a mame moc radi - kupujeme pravidelne. Karticky - Vesmírna sada JUCHUUU - nas ale zaujaly o chloupek vice :-)
  zuzka.krejcova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 167. Teda ty výhry jsou parádní! Díky za tip na JUCHUUU, kartičky by se moc líbily, i bez výhry asi něco přinese Ježíšek :-)
  Sleduji Vás na FB (Jája Vlckova), díky, jajinsvet@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 168. Urcite knizku :-)
  Adela,na fb Adéla Čermáková, adecer@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 169. Tak teď nevím který dáreček se mi líbí víc, mám malého brášku, který je do vesmíru úplně paf. Asi by se mu víc líbily ty kartičky od Juchůů. To by bylo fajn udělat mu tímhle radost ;) katerinadurnak@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 170. Oba dárečky jsou krásné, ale pro malýho bude zatím asi lepší knížka. Ale díky za tip i na kartičky.
  beniskova.pavla@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 171. Knížka od Svojtky je jasná volba :).
  Email: ducky123@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 172. Wow, to je pecka! Děti mám ještě malé, ale toto by byl dárek pro mě! Těžké se rozhodnout pro něco, jako vždy, tak asi ta knížka o vesmíru by u mě vyhrála. Iva Iva.kanarkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 173. Knížka o vesmíru pro mého 5-letého vnoučka je jasná volba.blanchl@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 174. Knížka o vesmíru by se nám velmi líbila. Okýnka jsou super, to by bylo doma radosti. Anna Dubravová - septik236@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 175. Okýnkové knížečky zbožňujeme..pro nás by byla knižka zatím ještě nezajímavá,ale mojí 6leté setře,by udělala taaaakovou radost ;) Vesmírem teď žije :)))
  (krutovaklara@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 176. My jsme knihomolove, takze by nam urcite udelala radost knizka. zuzankat@seznam.cz fb Zuzana Zuntova Tymlova

  OdpovědětVymazat
 177. Knížka o vesmíru by se zamlouvala i nám.
  lencaklimova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 178. Zaujali mě kartičky Juchuu! veronika.sleglova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 179. Moc by se nám líbila knížka o vesmíru :) Dominika Krnáčová

  krnacova.dominika@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 180. Líbí se mi knížka Podívej se do vesmíru. Jana Mizerová bukova.jana@gmailcom

  OdpovědětVymazat
 181. Určitě Juchuu, chci od nich něco pořídit už dlouho. FB: Marketa Bradova

  OdpovědětVymazat
 182. Jednoznačně Svojtka - byl by další do sbírky 😊
  kasparkova.romana@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 183. Za nás knížka o vesmíru. dita.brezinova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 184. Ahoj Míšo, pro naši malou objevitelku světa a jeho nekonečných možností jistě kniha...P.werunka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.