pátek 13. ledna 2017

Cestujeme, školíme... 2017!

Jsou tu :-). Strašně ráda bych vám dnes představila projekt, na kterém se pracovalo dlouho, který stál hodně času, a který hlavně klapnul. Již minulý rok jsem měla možnost školit maminky a rodiny s dětmi v první pomoci. Semináře pořádám pro Feedo.cz, a od nich se mi dostává úžasné podpory. Pro letošní rok rozjíždíme první pomoc ve velkém! Zatímco rodiny žijící v Praze to měly snadné, přicházely žádosti od vás, kteří to sem máte nějaký ten kilometr. A dnes tu jsou všechny. Každý měsíc jinde, každý měsíc u někoho jiného. Najdeš si svůj termín?


Semináře o první pomoci. Děkuji všem, že o ně máte takový zájem. A pokud to máte do Prahy daleko, pokusím se přiblížit já. Na mapičce najdete veškeré termíny.  každém městě budou to dopoledne hned dva semináře. Pokud se oba zaplní (jako se nám to už stalo v lednovém Zlíně a březnovém Hradci dřív, než jsem stihla semináře oficiálně představit), pokusím se vyjít vstříc a ještě jeden v ten den otevřít :-).

Pokud děti nemáte nebo první pomoc dobře znáte, co z toho plyne pro vás? Nové články na blogu. Tím, že každý měsíc budeme cestovat někam jinam, budete tu mít každý měsíc tip na baby-frinedly ubytování a taky nějaké to výletování všude po ČR. Doufám, že i mým holkám se tohle cestování a školení bude líbit :-).

Semináře tedy budou každé dopoledne dva a na všech jsou vždy vítané děti. Prostory se snažíme vybírat tak, aby se nás tam vešlo akorát a děti měli prostor si hrát a pobíhat okolo :-).Seminář první pomoci pro maminky dětí do 1 roka


Dovíte se

jak připravit domácnost na příchod miminka
- čím vybavit domácí lékárničku
- probereme otázky ohledně spaní a monitoru dechu - pořídit nebo ne, co když zahouká...
- monitor dechu si můžete na místě prohlédnout a vyzkoušet
- uslyšíte o podání první pomoci těm úplně nejmenším v případě dušení, otrav, pádů až po kardiopulmonální resuscitaci
- na semináři necháme i prostor pro Vaše dotazy spojené s příchodem miminka do rodiny jako je koupání, kojení či umělá výživa a očkování

Odnesete si

manuál k semináři s veškerými informace, které si povíme
- jistý nadhled a jistotu, že jste připraveny na nejrůznější situace, takže doma si už budete moci miminko jen užívatObsazenost termínů najdete TADY.

Cena semináře je 200Kč/2hod včetně materiálů

Přihlášky na mém emailu mudr.knezkova@email.czSeminář první pomoci pro maminky dětí staší 1 rok


Seminář má 2 hodiny a probereme na něj vše co bude Vás zajímat. Pokud nejsou konkrétní přání na probíraná témata, povídáme si o první pomoci postupně, od narození miminka. Snažím se probírané situace cílit na věk Vašich dětí, dovíte se vše od všemožných otrav, odřenin, řezných ran, pádů, úpalů, popálenin přes dušení a až po nácvik kardiopulmonální resuscitace

Pochopíte které situace jsou vážné, kdy a také jak zavolat rychlou záchranou službu a jak můžete snadno zachránit život dítěti či dospělému v bezvědomí. Nebo třeba co vozit s sebou v kočárku jako lékárničku pro běžné dny.Domů si každý účastník odnese: 

Manuál první pomoci, ve kterém jsou situace podrobně popsané, jsou zdůrazněny důležité kontakty a já věřím, že si maminky odnáší i pocit jistého nadhledu, připravenosti a pocitu, že v případě nutnosti budou vědět jak zasáhnout.

Pokud máte zájem se semináře zúčastnit, napište na e-mailovou adresu a nezapomeňte připsat, zda se chcete účastnit s dítětem nebo jen vy sama (sám - tatínky vítám též :-) )


Obsazenost termínů najdete TADY.

Cena semináře je 200Kč/2hod včetně materiálů

Přihlášky na mém emailu mudr.knezkova@email.cz
POZOR - pokud je vás skupinka alespoň deseti maminek, tatínků nebo babiček, můžeme se domluvit individuálně i na Vašem městě. To samé platí pro skupinky v mateřských centrech, mateřských školách, mezi pěstouny,... Dejte vědět a pokusíme se vyjít vstříc :-).

Budu se na vás moc těšit a strašně doufám, že se mi na seminář představíte, ať vás znám konečně jinak než jen virtuálně na blogu :-)

Krásný den :-)
2 komentáře:

 1. Míšo, opravdu obdivuji, jak si dovedeš zorganizovat čas, kolik toho stíháš a jak aktivně a kreativně se dovedeš věnovat holkám. Stala jsem se pravidelnou čtenářkou i článků, který mě na první pohled nezaujmou. Jsi inspirativní osoba. Jen si někdy říkám, že tvůj život nemůže být určitě tak sluníčkovej, jak se takhle z blogu jeví.. uvítala bych klidně i články o tom, co se ti nedaří, co tě trápí, zkrátka něco, co tě udělá v očích čtenářů trošku "lidštější", zkrátka míň dokonalou :) Budu se těšit na tvé další psaní, jsem ráda, že jsen tenhle blog objevila :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá...čtenářko našeho webového koutku :-). Moc děkuju za komentář, jste milá a udělala jste mi radost. Plánovat čas mě nejspíš naučila už medicína, při které jsem celých 6 let ještě pracovala, takže bylo nutné si to tak nějak naplánovat, aby se stihlo vše. Plány a režim mi hodně chyběli po narození Nelči, takže jsem si musela najít NĚCO, co mě zaměstná, ale zároveň bude zahrnovat i ji, protože do práce jsem nastoupit samozřejmě nechtěla :-). Našla jsem se v hraní si, ve výletech a v psaní, nejvíc pak ve focení, které mě baví a díky nim mě napadlo, že to psaní zveřejním. Jedno s druhým mi pak přineslo semináře první pomoci a teď to nějak jede.
   Samozřejmě, že nejsou všechny dny sluníčkové, jen se to slunce na lidi přenáší mnohem lépe, lépe se o tom i píše a každý si tu uvítá slunce asi raději než hromy a blesky :-). Nicméně moc děkuju, protože občas váhám, zda zařadit něco z nepovedeného dne, ale asi k tomu neumím úplně zasednout a psát "od ruky". Ale zkusím. :-)
   Děkuju a jsem moc ráda, že tu s námi jste. Snad budeme bavit dál :-).
   Hezké mrazivé dny

   Vymazat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.