neděle 12. února 2017

Dětské království #4 | Zdravé spaní

Jsem tu zase a se mnou čtyřka. Další díl z našeho pokojíčkového seriálu. Myslela jsem si, že v téhle době už bude pokojíček hotový a já si tady budu smolit několik článků naráz. Jako klasická rekonstrukce ale nejsme bez zádrhelu, takže dnešní článek je vysoce aktuální :-). V soutěží o pytel NANA Party vás většina očekávala v dnešním článku bytový textil. Trochu vás zklamu, protože i když se tu mihne, je ten dnešní text hlavně o zdravém spaní dětí a o tom, jak vybrat matraci, zda dát dětem polštáře nebo třeba o peřinách a dalších výhercích. V závěru nechybí ani další soutěž :-).


Víc než jen ochotně, chodí teď holky po obědě spát :-D. Do nového se chodí vždycky líp, že? Však já si nedělám iluze, ono je to hodně rychle přejde. :-). Využila jsem jedno tohle spaní, vyfotila vám párkrát Nelinku v době, kdy ještě není tma tmoucí, takže dnes si můžete přečíst něco na téma my a výběr pro spaní našich dětí. Tohle je historicky první spaní holek na nových matracích, i když už je doma nějaký ten pátek máme :-). A byl výjimečný, do příjezdu nových postýlek je zase uklidíme a snad už to bude každým dnem a dračice půjdou spát do svého :-).



Výběr dětské matrace


Jaká by měly být a co by měla splňovat dětská matrace? To jsem zkusila sepsat v několika bodech. Článek je psaný pro maminky předškoláků a školáku, na ty kojenecké matrace jsem přísná byla též, ale třeba snímatelný potah jsem neřešila. Takhle jsme tedy vybírali matrace my a na tohle všechno jsem dávala pozor. Matrací dle těchhle kritérií seženete větší množství :-).

Nová 
Každé dítě by mělo dostat svou vlastní matraci. To v jaké postýlce dítě spí nemá dle mého až takovou váhu jako matrace, na které odpočívá. U postele je samozřejmostí, aby byla zdravotně nezávadná, ale to hlavní dělá matrace. Velice často se na bazárku potkáme s tím, že spolu s postýlkou prodává původní majitel i matraci. Neberte ji, dejte peníze do nové. Každé dítě by mělo mít tu svou a nejde jen o to, zda ji předchozí majitel nepočůral nebo neproležel.

Středně tvrdá až tvrdá
Páteř dítěte je měkká a není zcela vyvinutá, je důležité dbát na správnou tvrdost matrace. Matrace pro dítě by neměla být zónová, jako se vybírá pro dospělé. Dítě se po matraci stěhuje a předem daných zón by stejně nedovedlo účelně využít. 
Pokud bude matrace příliš měkká, dítě se do ní  celé "zaboří" a po dobu spánku bude páteř vystavena nefyziologické poloze. Ten samý případ nastane, pokud bude matrace až příliš tvrdá, opět páteř nedostane správné polohy pro zdravý vývoj. Vybraná matrace by tedy měla být středně tvrdá až tvrdá, měla by mít jistou elasticitu, aby byla zajištěna optimální podpora pro páteř dítěte. 
Je mi jasné, že tohle se při výběru na internetu špatně zkouší, takže vybírejte matrace podle stupně tvrdosti uvedených výrobcem. Pokud pořizujete matraci starším dětem, které ji budou mít více let, doporučuji někde matraci ozkoušet.

Snímatelný a pratelný potah 
Přikrývky a potahy matrací je třeba prát. Jednak je to samozřejmostí co do hygieny, zadruhé předcházíte rizikům spojených s alergiemi a nežádoucím reakcím organizmu dítěte. Každá přikrývka, povlečení, ale i potah matrace by měl být pratelný na 60°, jen s výhodou pokud lze i na 90°C.

Dobré odvětrávání
Pokud nebude mít matrace možnost proudění vzduchu, tedy dobré odvětrávání, případně budete-li ji zapínat do neprodyšných chráničů matrací, bude se v ní zadržovat vlhkost. Sledujte při výběru i tenhle faktor. Je lepší připlatit za matraci s odvětráváním než řešit vlhkost koupí neprodyšného nepromokavého prostěradla.

Je výhodou pokud má každá strana odlišné vlastnosti 
(kojenecká/dětská nebo dětská/juniorská) Tohle rozhodně  není nezbytné, ale ušetří to na financích za matrace. Pokud již kupujete matraci pro předškoláka, kterého ale chcete dát do klasické velké postele, bude i pro vás úspornější, když vlastnosti matrace bude mít jedna strana přizpůsobené dítěti, po otočení už ale bude vhodná pro juniora. Taková matrace vydrží delší dobu a  bude pořád splňovat maximální oporu pro páteř dítěte. 


Matrací, které budou splňovat tato kritéria je hodně a cenově je pořídíte (při velkém rozměru 190-200cm délky) cca od 1800Kč. Jak jsem už psala, spaní dětí nás v dětském pokojíčku stálo nejvíce peněz. Lépe řečeno, rozhodli jsme se investovat právě sem. Pro ukázku matrace, které jsme vybrali my.

Protože jsme s manželem oba hodně vysocí a podle všeho i naše holky takové budou, protože si od narození frčí po 90.percentilu :-), nečekaly plotýnky na stáří a daly o sobě bohužel vědět už teď. Matrace jsme pro nás dva vybírali dlouho, dvakrát jsme vraceli, protože jsme po třech týdnech na matraci zjistili, že tohle prostě není ono, i když se nám zdálo, že bude. Nakonec jsme oba skončili u matrací značky Träumeland a máme je oba dva již 3 roky. Spokojení jsme oba a to máme každý matraci jinou, takže i pro holky jsme začali hledat tady, i když jsou cenově tyhle matrace určitě náročnější.


Matrace splňují vše, co jsem popsala výše. Trochu jsem doufala, že ty dětské a juniorské půjdou prát na 90°, což se nekonalo, ale splňují alespoň tu nutnou 60ku a to nám stačí. Sympatické nám bylo už to, že matrace jde pořídit v úplně libovolném rozměru, což pro nás bylo důležité, jelikož matrace, které jsme si s manželem pořizovali museli mít na šířku jen 85cm a v tomhle rozměru jste výběrem hodně limitování. Nemusíte, poptejte se jestli vámi vybraná matrace jde zakoupit v atypickém rozměru - většinou totiž jde a nikde viditelně to psané není.

Holkám jsme do pokoje koupili postele, které už chceme, aby jim vydržely na hodně dlouho. Mají tedy délku 200cm a tady je třeba se vyhnout pocitu, že pro velkou dospěláckou postel je nutná i taková matrace. I v tomto rozměru se dělají dětské a tady dobu nepředbíhejme. Hmotnost a výška dítěte je úplně jiná než u dospělého, takže i nároky na matrace jsou jiné, z toho důvodu je třeba vybrat tu určenou dětem i při tomto rozměru.

Holky budou spát na matraci Vollmond od výše jmenované firmy Träumelad. Materiál matrace, je ve všech diskuzích probíraná a chválená elastická pěna vyráběná za studena. Našla jsem ji téměř v každém článku psaném na téma takových matrací. Dětská strana matrace je vhodná pro děti od 12kg do 35kg. Jakmile se tedy holky vykrmí do 35kg, otočíme matraci na druhou stranu, která je juniorská, a je na tuhle váhu stavěná.

Potah matrace je snímatelný, pratelný a je nepromokavý, takže se počítá s tím, že v tomhle věku (i při rozměru matrace 200cm na délku) ne každá noc dítěte bude suchá. Není potřeba na ni pořizovat další nepromoková a často neprodyšná prostěradla, při nehodě prostě hodím do pračky. Potah na matraci se dá díky zipu rozepnout na dvě části. Zip tedy obkružuje kompletně celou matraci. Pokud se stane v noci nehoda, rozepneme povlak, spodní stranu přendáme nahoru a získáme čas na vyprání znečištěné strany potahu. Později obě části spojíme zase zipem a ochrana matrace bude zase ze všech stran.

Matraci jsme objednali na e-shopu Ondálek - najdete ji zde.


Teď jen myslím na to, jestli by dítě bylo schopné říct "Maminko, mně se na té matraci dobře nespí, tamta byla lepší". Protože já to tak měla. Vážně jsem úplně nadala IKEA matraci, kterou ale naši kamarádi moc chválili :-/. Možná tohle děti neřeší, stejně jako dost dětí dokáže nosit boty i o dvě velikosti menší než je jejich noha. Já jen můžu doufat, že se jim spát bude dobře a že matrace vážně vydrží dlouho.

Přikrývky a jejich oblečky


Na tohle jsem se moooc těšila :-D. Na ten výběr. Ono je totiž tak strašně moc krásy, ale o té asi hlavně jindy, protože jste mě moc překvapili, jak stojíte o článek k bytovému textilu, tedy tomu dětskému. Dnes je to spíš o té pediatrii, správnému výběru a tak tomu bude i u pokrývek. Nicméně už tady prozradím, že holky dostaly tohle naprosto dokonalé povlečení Tellkiddo. Kdo máte rád tenhle jednoduchý a stylový design, poradím, že ho hledejte na e-shopu Bebis. Mají jich více a vůbec té stylové krásy je tam mnohem a mnohem víc.

Stejně jako u matrace se dívám u přikrývek a textilu do postele, aby byl pratelný a pokud dovolí i 60°, bude to jen výhoda. Pokud máte doma alergika nebo vy sami jste atopici, astmatici nebo už se léčíte pro nějaký druh alergie, doporučuju na tohle koukat extra důkladně. Jakmile vybíráte povlečení, dejte pozor na rozměry, protože ne každé "velké" povlečení má rozměr klasických peřin. Bohužel, kolikrát se mi stalo, že jsem vybrala povlečení a pak bych musela doma upravovat nebo si zaplatit za jeho zmenšení, aby pasoval holkám na deky.

Přikrývky. Nějak mě nenapadlo, že si z menších postýlek holky moc nedonesou, takže vlastně úplně vše se pořídilo od nuly. Řešila jsem tedy krom matrace i výběr peřin a překvapilo mě, kolik možností je. Ve výsledku jsem krom pratelnosti sledovala ještě i hmotnost matrace a zda je celoroční, slabá nebo silnější na zimu.

Tady se mi nepodařil jeden krok, ale na štěstí šla výměna snadno vyřešit. Objednala jsem holkám přikrývky přes internet na webu povlečení Matějovský. Peřiny jsem chtěla celoroční, aby je měly holky ideálně pořád a já nemusela moc řešit. K celoročnímu používání jsme objednala Premium Line Thermo deky, které mají gramáž 500g/m čtvereční. Ideální přes net, ale pozor že na malé děti bude hodně těžká. Julinka by to ve 20 měsících nedala. Takže tady jsem měnila za tu lehčí variantu a vyšli mi maximálně vstříc.. Pro mě jako velkou ideální peřina. Menším dětem doporučuju za sebe slabší Premium Line letní peřinu. (Oba druhy jsou materiálem polyesterové peřiny a jsou vhodné i pro citlivější a alergické jedince)


Polštář ano nebo ne?


Máte-li doma drobka, který ještě ani do školky nenastoupil, určitě žádná polštář ani nepotřebuje. Nicméně asi každé takové dítě už ho má, protože to vidí u nás větších a časem si o něj samo řekne. Je dobré pamatovat na fakt, že by měly děti ležet na rovném povrchu, právě pro zdravý vývoj páteře, takže pokud dítěti polštář dáme, měl by to být spíš polštář/nepolštář. 

U nás už i Julinka si ho vydyndala, ale já to vyřešila nejlevnějším (téměř prázdným) polštářem v IKEA, který nestál ani 50Kč. Jakmile na něj položí hlavu, zmáčkne se polštář až k matraci a efekt je stejný, jako by ležela bez něj a její touha po "počtáku" je ukojena. Určitě není potřeba, aby mělo dítě drahý polštář z anatomicky tvarovatelné paměťové pěny apod. Nicméně pokud taková chcete, vybírejte extra z té kategorie kojeneckých/dětských polštářů, aby byly dělané přímo malým dětem.


Spaní na holky zatím čeká a ještě je máme v původních postýlkách, ale jakmile k nám dorazí hotové postele, budou se nadšeně stěhovat, protože ony si tuhle on-line rekonstrukci užívaj moc :-D. Chvíli byl pokoj skladiště, pak se celý vyprázdnil a byla z něj tělocvična s ozvěnou (Nelinka se díky tomu naučila nejen KOPENELEC - ruzuměj kotrmelec - ale dokonce udělá i stojku o stěnu a z ní pak svůj slavný kopenelec :-) aaach já pyšná máma "za mlada sportovkyně"), teď už tu máme krabice, které čekají na smontování a to je baví nejvíc. Šroubováky, šroubečky...tak snad žádný neztratíme :-D.


Zdravé spaní máme za sebou, já jsem moc ráda, že se sem konečně dostalo, protože jsem o něm chtěla napsat už dřív, takže konečně splněno a doufám, že někomu z vás ušetřím práci při hledání kriterií, na které se soustředit, až přijde vybírání i na vás.

A protože minule tu byla soutěž, pojďme si říct, kdo si od nás dnes něco odnese. Vyhlášení ale bude hned dvojí a krom výhry krásného papírového pytle od NANA Party, bych dnes předala ještě mega balení LEGO Duplo Cesta kolem světa, protože to souvisí se soutěží dnešní :-). Stíháte jak to myslím? Já moc ne, vzhledem k tomu, že ručičky na hodinách už dávno minuly půlnoc :-D.


 Výherce papírového pytle s trojúhelníky, od NANA Party se stává, a my GRATULUJEME

EVA KRASULOVÁ


Vzhledem k výhře, o kterou se bude hrát dneska, předáváme konečně i LEGO Duplo Cestu kolem světa a GRATULUJEME

TEREZA ŠEBESTOVÁ



Nooo a nebojte, už bude konec :-). Teď už jen malá soutěž pro ty, kteří vydrželi až do samotného konce. E-shop Feedo.cz mi pro vás daroval parádní LEGO BOX, které jsou vidět i na fotce v tomhle článku :-). My je milujeme, schovají všechno LEGO, takže jeden z vás si bude moc vybrat velký box podle vlastní nálady z nabídky TADY. 


Vyhraj LEGO BOX na hračky od Feedo.cz


1/ buď nebo se staň fanouškem naší FB stránky MK-Life

2/ Do neděle 19.2. napiš komentář pod tento článek nebo na FB,

Jakou barvu boxu si vybereš? - vybírej TADY

(nezapomeň na sebe nechat kontakt!)

3/ pokud navíc budeš sdílet veřejně článek i na FB, zařadíme Tě do slosování hned 2x

4/ NOVINKA - pokud nás sleduješ na instagramu (mk_life.cz) zařadíme tě do slosování gratis ještě jednou!








90 komentářů:

 1. Diky za tip na matraci :)
  Lego box-tmave zeleny by se hodil.
  taniciatko@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Líbila by se mi barva světle růžová.
  Sdílím na FB jako Katka KaTka
  Na instagramu sleduji jako Kettr
  katka.sikyrova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za rady a tipy, které s ebudou určitě hodit :)
  Box světle růžový.
  Sleduji na FB a Instagramu(RaduliH).
  r.harabisova(zavinac)gmail.com

  OdpovědětVymazat
 4. Tuhle značku matrací vůbec neznáme, díky za rozšíření obzorů. 😉 Taky jsme vybírali hodně dlouho.
  Boxik by se nám hodil šedivý. 😊
  adela.prsalova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 5. Super rady, plánujeme nový pokojíček pro naši princeznu,barvy pastelové, box aqua by nám krásně ladil :-) luciecb@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Lego boxy jsou pecka. Vybiram si bily. Sleduji na fb i ig.
  Radu.eliasova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 7. Irena Durdilová12. února 2017 17:14

  Výborný článek...box by se líbil žlutý �� irena.durdilova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Pěkný článek. ;-) brzy budu kupovat novou matraci pro miminko. Pro nás tři jsme kupovali matrace a přikrývky v září při stěhování 😍😍 Box bych chtěla šedý aby ladil do Tadikova pokojoku.

  OdpovědětVymazat
 9. Výběru matrací jsem věnovala velkou pozornost - a každé dítě má svoji novou.
  Lego box bychom už využili - líbil by se mi asi světlě zelený.
  Sleduji fb i insta. zcernala@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 10. Jé nám by se hodil světle zelený.
  Hana a Magdalenka
  hana.dlouha125@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 11. svetle zeleny box by byl perfektni. setnickova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Svetle zluty. a.saj@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Líbil by se nám azurový. Lucie Cvetlerová lucily@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 14. napsat komentář do neděle 29.1.??
  sleduji fb i instagram.
  box by se nám hodil šedý.
  díky
  lucie
  eiben@post.cz

  OdpovědětVymazat
 15. Míšo, to povlečení je prostě nádherné!!! Interiérový design mám hodně ráda, takže články o proměně pokojíčku mi kálply do noty. My jsme měnili pokoj asi před rokem a už je přichystaný pro malého školáka :) Hrozně to letí! Jsem velká faninka nordic stylu, ale u sebe doma to přece jen neumím udržet jen v černé a bílé. Alespoň to není jak z katalogu, ale výsledkem je náš osobitý styl v kterém se cítíme dobře. No a ke stvrzení svých slov jsem místo stylové šedé vybrala světle zelenou krabici. :) Kristee

  OdpovědětVymazat
 16. matrace úžasný .... budeme je také muset obnovit, takže rady přijdou vhod a jaký boxík? Přece světle zelený :-)
  ivetahanova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 17. Super inspirace na výběr matrace, u nás se pomalu začíná s dětským pokojíčkem, a proto to tu teď hltám jedním dechem 🙂
  Box by se nám nejvíc hodil v barvě aqua 🙂
  Sledujeme stále a všude 🙂
  PS: nechci rýpat 😉 ale nemá soutěž končit spíš 29. února? 🙂

  OdpovědětVymazat
 18. Světle Zelený....libusak@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 19. Lucie Procházková12. února 2017 19:12

  Hezký večer,nám by se do pokojíčku hodil světle zelený boxík, vypadají teda moc pěkně :-)
  lucie_prochazkova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 20. Pěkný večer, box by se mi líbil zelený (světlý). Díky Martina fejlkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 21. Dobrý večer, ďakujem za radu ohľadom matracov.
  A lego box svetle zelený, azurovy alebo žltý by bol úplne skvelý...Teda najlepšie všetky tri��
  Slávka Púčková
  Salvija@szm.sk

  OdpovědětVymazat
 22. Dobrý večer, nám by se líbil světle modrý ! :) martinkovateerka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 23. Moc Vás zdravím i holky:), nám by se líbil světle zelený. Pěkný večer, Eva Medvecká, medvecka.eva@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 24. Miso, jdes mi s tim primo do kramu, okecala jsem to na FB, ze te vsude sleduju rikat nemusim vid? Ha a ty matrace, no je to vtipny, paradni tip ;) :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dekuju moc za tyhle rady a tipy...fakt se budou hodit. Nebylo jednoduche vybrat barvicku holcici nebo klucici...takze to vyhrál šedivý:)

   Vymazat
 25. Dekuji za tipy, urcite se inspirujeme ;-). Holky jsou boží! Moc jim to sluší!
  Lego box by se nam hodil syte ruzovy :-). dvopavla@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 26. Tá světle růžová by se nám mooooc moooc hodila.anicka.kapcova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 27. Díky za cenné informace o matracích! Box by se hodil fialový.
  Katerina.roslerova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 28. Velký box by se nám hodil, do malého už se kostky nevlezou ☺ Líbí se mi azurová barva. Iva Cyrany, Ivuska.v@atlas.cz

  OdpovědětVymazat
 29. Děkuji za tip na matrace :-) box bychom brali šedý nebo žlutý :-)
  klarkakrejcova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 30. Matraci budu brzy resit, syn ma 2,5. Uz jsem neco procitala ale prijde mi to jak spanelska vesnice. Dekuji za tip na znacku kterou jsem dosud neznala.
  Legobox je pekny, barevne si nejsem uplne jista, styl pokojicku neni jeste uplne vyreseny....ale koberec bude do zelena (silnice) tak box asi azurovy, aby nezanikl.
  Jarmila Novackova, sleduji vsude :-) tacek01@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 31. Pro nás šedý, skvělé informace o spaní dětí, budeme také brzy řešit. moc děkujeme!
  renata.sablaturova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 32. Světle zelený. FB - Libka Ve Smyčce
  smyckova.lib@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 33. Matraci pro syna právě řešíme,takže super článek :-)
  Lego box by se nám hodil buď světle zelený nebo azurový :-)
  MK.Michaela@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 34. K nám by se hodil světle žlutý. len.srb@post.cz

  OdpovědětVymazat
 35. Lego box světle růžový, sleduji na FB i IG :)
  K článku - velmi pěkně popsané, my zrovna mezi svátky/v lednu řešili to stejné a došla jsem ke stejnému závěru. Zarazilo mě, že spousta e-shopů psala o některých matracích, že jsou pro děti od narození, ale přitom byly zónové apod. Hledala jsem snad celé svátky každý večer nějaké informace a vhodný matrac pro dvouletou dceru a nakonec jsme vybrali taky oboustranný... :) S podobnými vlastnostmi jaké má ten váš...
  A polštář naše malá taky chce, ale vždy se z něj hned sveze a spí kdekoliv jen ne s hlavou na něm :D

  OdpovědětVymazat
 36. aqua!

  fb: lucie lesprix
  competluc@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 37. Sleduju i na Instagramu a barvu volím aqua! :)

  OdpovědětVymazat
 38. Světle růžová je jasná volba:-) a sdilim:-) debbie@post.cz dekuji

  OdpovědětVymazat
 39. Miso, diky. Skvely clanok. Za mna box sedy. Viki viktoria133@hotmail.com

  OdpovědětVymazat
 40. Perfektní článek! Děkuji za inspiraci. Lego máme taky rádi, box se mi líbí žlutý nebo šedý. Kaja.zupkova@seznam.cz.

  OdpovědětVymazat
 41. Ju sice by se tam všechno naše lego nevešlo, máme naštěstí dost babiček a dědečka kteří ho těm našim raubirum rádi daruji, ale toužím zatím hlavně je po limetkovem. Tento. Článek super, jen bohužel u mě s křížkem po... Slečna naše si přála pokojíček od Ježíška a my ji to pomohli splnit. Matrací jsme ji erhält dělat přímo od výrobce a velice milé mě překvapila i cena. Naše matrace jsem. Jela vybírat osobně. Máme je tři roky a super. Nyní jsem byla nucena udělat nákup po telefonu, ale paní poradila a pomohla s výběrem pro dítě a tak nějak jsem se já i ona sešla s vaším článkem. Jen ten nepromokavý potah nemají ale. Ale mají speciální potah. Pekny vecer

  OdpovědětVymazat
 42. barvu bych vybrala azurovou. verca.dolezalova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 43. Děkuji za velice užitečný článek! Box bych vybrala zelený.
  Na instagramu sleduji jako Lucccik
  johanikova.l@email.cz

  OdpovědětVymazat
 44. Boxik bych si prala sedy �� neomrzejici klasika ke všemu. Na Fb a Ig sleduji ☺️ super tip, moc diky. Hned jdu vse okouknout.
  Miska.f@atlas.cz
  Misa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Misa Friedrichova a ig mi_sheila

   Vymazat
  2. Byla jsem moc zvedava, jak jste poresila polstar.. Protoze ac mame detske povleceni, tak s rozmery polstare jako pro dospeleho.. Proste nenasla jsem povleceni s rozmery 150x200 + 50x60. Takze diky za tip za Tellkiddo;-) Kdybyste vedela jeste o nejakem vyrobci, budu rada. Box modry❤ Petra (petrafai@gmail.com)

   Vymazat
 45. Světle zelený. Tris@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 46. Nam by se hodil ruzovy. Zuzankat@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 47. Super, za článek jsem moc ráda. Akorát teď matraci řešíme, pořizujeme větší postýlku, zatím pořád dětskou, kvůli prostoru, ale i tak sháním nějakou kvalitní matraci, tak si mi aspoň rozšířila obzory :-) Líbí se mi aqua boxík, ale do pokojíčku by se nám hodil světle růžový.
  petulane@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 48. Nám by se moc hodil světle zelený.
  veronika.sleglova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 49. Ahoj, nám by se hodil žlutý box.
  Matrace zrovna taky řešíme, tak jsem ráda za všechny informace.
  PavlikovaRenata@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 50. Já bych brala asi jiný, ale dcerce by se určitě líbil růžový ;). Škoda že není fialový, na tom bychom se shodly obě :).
  Sdílím na fb jako Jesenická Liška. Díky. Eva Jandová

  OdpovědětVymazat
 51. Take uz o nich dyl uvazuju klukum prvni co me napadlo no jasne ze cervenej ale ten zelenej...a malyho oblibena barva zelena vse musi byt zeleny ;). Toto by byla vyhra a hodila by se kdyz zachvilu slavime jiz 4roky...
  Lenka Adamcová-Kovaříková i na fb
  L.marjanka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 52. Diky za clanek, ktery se bude brzo hodit az budeme vybirat matraci do ''velke'' postele. Boxik by se synovi urcite libil svetle zeleny. Barborka.s@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 53. Ahoj. Jsem ráda, že mám na chvíli taky pokoj a matrace s tím spojené za sebou. Do sbírky boxů by se nám hodil bílý ;-)
  dobiasova.r@mail.com

  OdpovědětVymazat
 54. Matrace už máme vyřešené, ale i tak zajímavý článek. Nám by se hodil růžový nebo i světle zelený :) pěkné Jitka K (smallion@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 55. Ahoj Míšo, já soutěžit nepotřebuju, boxíky doma taky máme, ale chci se zeptat, jaké budou mít holky postele, jestli to teda nebude téma dalšího článku?? Já nad tímto pořád hodně přemýšlím, klasika, nad sebou, ??? A ještě se chci zeptat, jestli sis to namýšlela sama, nebo jste využili nějakého architekta? Díky a moc vás zdravíme, Jana

  OdpovědětVymazat
 56. Hezký článek. Nám by se hodil box bílý. gis-ela@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 57. Zrovna jsme dodělali dcerce pokojíček, vlastně mě mrzí, že články začali vycházet až potom :-) Každopádně by se nám do něj moc hodil růžový :-) Krásný večer Lenka (lenka.kotrousova@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 58. Tak cca za rok nas bude taky cekat premena pokojicku,tak nasbiram inspiraci :-) ,dekuji.
  Box bych brala svetle zeleny.
  FB Jana Dušková
  Janca.Duskova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 59. Nám by se hodil box barvy aqua. Děkujeme za inspiraci a rady.
  Sdílím na FB i sleduji na Instagramu :-)
  renwas@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 60. Lego box by se hodil červený ;-) Super článek ohledně matrací! helena.xxxxx@seznam.cz (Helena Kotrchová)

  OdpovědětVymazat
 61. Pro nás prosím tmavší růžovou..... Postel malá už má, ale super si přečíst.dita.brezinova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 62. Děkuji za článek..u nás pokojíček také aktuální téma.. sledujeme na fb i instagramu (fliegerhana) a hodil by se nám bílý box.. my totiž malovat budeme a nábytek máme bílý aby nám vynikl 😉 flieger.hana@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 63. Dobrý den, taky nás v budoucnu čeká zařizování dětského pokoje, takže děkuji za tento typ článků. Box by se nám líbil šedý. Martina, makaface@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 64. Krásný den Vám přeji, konečně článek a web, u kterého si v duchu neříkám věci jako: ,,Nuda, nuda, šeď, šeď, to víš že jo, ty seš úplně mimo a vrať mi ten čas!!!" :D :D :D Nasdílela jsem ho hned u sebe na FB, v několika maminkovských skupinkách, bo čtení je to zábavné, velmi poučné a NEAFEKTOVANÉ! Což je velká úleva od všech samozvaných přemoudřelých SUPERMANEK SUPERMATEK dnešní doby :D :D :D Fandím Vám. Barevně nevyhraněná Kačka Blažková chudi@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 65. Hodil by se nám světle zelený :O) FB Zuzana Bláhová, Isg zubla111 Krásného Valentýna Zuzka zuzanablahova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 66. Určitě světle zelený box.
  Alice Gažarová
  IG: ag_alice
  alice.gazarova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 67. Díky za článek. Líbil by se nám box světle zelený :) Anna Polcarová, anli"zavináč"seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 68. Právě tohle řešíme, potřebujeme pro dcerky dovybavit pokojíček, pořídit postele, protože už budou v pokojíčku brzo spolu, a k tomu další vybavení, tak velmi děkuji za článek :-) Do pokojíčku by se dcerkám nejvíce hodil box světle růžový :-) Sdílím na FB jako Vojtěch Petra Šebestovi, instagram Sebestovi .. petra.sebestova1@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 69. Matraci pro prcka máme přes půl roku. Je krásně tvrdá. Akorát syn spí většinou se mnou v ložnici a v pokojíčku chrní táta :D Výběr matrace jsem neřešila. Moje mamča pracuje ve firmě vyrábějící matrace, takže u nás bylo jasno hned :)

  Do soutěže se ráda zapojím. Na lego box totiž letos Ježíšek jaksi zapomněl, tak by se nám jeden určitě hodil :) Na FB sleduji jako Veronika Valová Forétarová, na insta jako Forisverunka. Nikie@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 70. Děkujeme za další inspirativní článek. Box by se nám líbil světle růžový. pacakovamonika@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 71. Perfektní článek, hlavne ocenuji tipy na co si dat pozor pri vyberu matraci. Ani by me nenapadlo ze se vyrabi mazrace s "obalem" co nepropusti vlhkost a nemusim tak resit nejake igelitove podlozky. Jinak u nas vladne zelena, takze bych vybrala svetle zeleny box. Lucka (luciepatkova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 72. Děkuji za inspiraci :-)
  Box by se nám hodil tmavě zelený. Na IG Vás sleduji jako e.krasula. Přeji hezké dny evca.svetlikova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evci a ja gratuluji k vyhre :-) Poprosim Vas rovnou o adresu, dekuji :-) Prosim do malu enamelka@seznam.cz

   Vymazat
 73. Díky za super tipy.Moc se mi líbí červený box. hankafb@centrum.cz (FB:Hanka Šafářová Chmelinová)

  OdpovědětVymazat
 74. Lego to je u nás na denním pořádku, často stavíme a lego je i častým dárkem pro naši Michalku.. Taková bezva krabička by byla velice prakticky pomocník.. Jako správná princezna �� potřebuje růžovou.. Děkujeme zdeniada@seznam.cz Sdílím Zdenka Hrubčikova

  OdpovědětVymazat
 75. Míšo děkuji za inspirativní článek. Doma také řešíme rekonstrukci pokojíčku pro dceru (20 měsíců) a měníme tak miminkovský pokojíček za ten pro větší slečnu :-). A zrovna výběr matrace je něco v čem doposud neumím chodit. Díky tvým radám už aspoň budu vědět po jakém typu koukat.. :-) Noo už se těším až nám pokojíček holek ukážeš celej, protože zatím všechno o co jsi se s námi podělila byla pecka! :-)
  Z lego boxů bych vybrala ten šedý (i když zvládla bych těch barev nakombinovat i více :-))
  Nicol.10@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na instagramu Tě sleduji pod Nicol7717

   Vymazat
 76. Zajímavé informace. Sleduju na fb. Lego box by se hodil zelený. zoufalek007@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 77. Ahoj Miso. Dekuju za zajímavé informace a teda povlečení mate vybraný uzasny 😊
  Lego box bych si vybrala azurovy 😊
  Fb i Instagram sleduju.
  Míša
  Michaela_moravcova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 78. Take zarizujeme pokojicek a potesi nas svetle modry box.
  Moc dekuji za inspiraci.
  Sleduji i na ig: katerinaspurna a na fb sdilim
  Katerina.Alexova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 79. Ahoj Miso ☀️
  opet diky za pekne napsany, ale hlavne uzitecny clanek! 👏🏻 Dceri zacina byt jeji mimi postylka mala a uz zaciname koukat po nove posteli, takze clanek ukladam at ho mam po ruce az se dostaneme k vyberu matrace 😊

  Jinak Lego milujeme a box by nam udelal velikou radost! 🤗 Vybrali bysme svetle ruzovy 🌸

  Sdíleno i na fb!
  mikuskovav@gmail.com


  OdpovědětVymazat
 80. Díky za možnost sledovat celý proces při zařizování :-) My bysme určitě vybrali růžovou! v.z@email.cz

  OdpovědětVymazat
 81. tak tenhle článek přišel právě včas :) zrovna řešíme deku pro syna do velké postele, kterou má v novém pokojíčku (ještě nedodělaném, takže bedlivě sleduju i ostatní články :)
  Lego box se mi líbí světle žlutý
  chrustova.katerina@seznam.cz, na instagramu jako rouckovakaterina

  OdpovědětVymazat
 82. Vybrala bych si světle žlutý box.
  Sleduju i na instagramu i na FB.
  refugee.ph@seznam.cz
  FB Andrea Dosoudilová

  OdpovědětVymazat
 83. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, podle čeho jste řešili matraci pro miminko? Divala jsem se na matrace Traumeland, ale nebyla jsem schopna nikde dohledat kompatibilitu s monitory dechu. Mohla byste mi poradit, jak jste to řešili vy? Dekuji.

  OdpovědětVymazat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.