pondělí 20. února 2017

Naše zábava na cesty

Dobré zprávy na obzoru, doma se to s přestavbou pokojíčku pohnulo a už ve středu budeme mít doma postele :-). Tak moc se na ně těším. Takže momentálně rozmontováváme palandu, ve které jsem jako malá spala já :-). Tu si holky nechají na spaní u babičky, takže hurá tak kde palanda vyrostla a s ní i já. V tomhle mezičase jsem si řekla, že protřídím fotky v PC a udělám si trochu pořádek ve složkách a hle. Narazila jsem na tyhle z dovolené, o kterých jsem tehdy naslibovala jak napíšu....a? No omlouvám se, nějak to neproběhlo, takže jsou tu dnes. Cestovní zábava, kterou s sebou vozíme. Všude a rádi :-). 


Bylo to dlouhé zvažování, jestli s sebou loni do Afriky tahat tolika knížek a čtecí zábavy, no a nakonec jsme byli šťastní. Kdo tu blog četl už v loňském roce ten ví, že se nám počasí extra nevyvedlo a téměř celou dovolenou jsme si hráli :-D.


Domalovánky Na prázdninách


Krom klasika knih jsme s sebou měli i pár těch interaktivních a moc se nám zalíbily. nejvíc asi tyhle domalovávací kartičky Na prázdninách.


Balíček obsahuje 50 speciálních, oboustranných kartiček a speciální fix k tomu. Ano fix, zděsila jsem se a taky hned druhý den ho měla Julie na gatích :-D, ale vypral se, tak body nahoru.

Kartičky na sobě mají fůru her a činností, které zvládla tehdy tříletá Nela, ale dost z nich nezvládne ještě dnes, kdy jí budou 4. Věkový rozsah je dle mého předškoláci - ideál.


Fixem děti plní úkoly, které kartičky připravily a někdy je to náročnější na jemnou motoriku, jindy zase na představivost. Pamatuju, že tohle bludiště nás mile překvapilo, protože jsem nečekala, že se s ním Nela tak hezky popasuje.


Jakmile máte splněno, stačí kapesníčkem nebo lehce přejet a kartička je připravena na další použití. Pokud by se vám stalo, že děti fix vymalují nebo špatně zavřou a on vyschne, kupte fix na tabuli, ne alkoholový liháč :-).


Hodně u Nelči bodovala kartička s letadlem, protože v září letěly obě holky prvně v životě letadlem, takže z toho zážitku žijí ještě dnes :-). Tady bylo úkolem dokreslit letadlu okna, nicméně vyfiknout můžete i ptáky nebo bouřku :-).


Kartičky stály do dvou set korun, navíc s námi pocestují i letos. Prima téma na dovču, dají se používat opakovaně a jsou z tvrdšího papíru, takže ani Julinka jim loni moc "nenandala". 

Krom těchhle prázdninových domalovánek je v Nakladatelství Svojtka naleznete i ve formě třeba zvířecí. Ty jsou taky moc fajn, ale na Nelu tehdy ještě těžké. Takže ty zařazujeme až letos :-). Domalovánek s fixem má Svojtka hned osmero provedení, včetně logických hádanek a procvičování paměti. Nevím proč, ale už jen ta forma, asi že je to změna proti knize, děti zaujme a baví :-).
Samolepková Farma


Druhým, nekartičkovým tipem, jsou samolepkové sešity. Ale tady pozor, tenhle není jen nalepovací. Opět je převážně pro děti 3+, ale Nelinka si ho daleko víc užije až letos. Je v něm už i fůra dopisování, snaha o písmena, logické rébusy a hádanky. Prostě sešit, ve kterém si Nela v Africe našla zatím hlavně to nalepování.


Přes tisíc různých samolepek, další úkoly,... Většina nalepovacích úkolů je dělaná formou siluet. Není to tedy jako v sešitu o krtkovi, který jsem vám tu ukazovala, kde si děti podle fantazie nalepují co kam chtějí. 


Tady už je ten záměr, aby dítě nejdřív pochopilo proč a až pak lepilo. Pro Julču těžké, ale Nelinka měla radost, že našla klíč jak na to :-).


Další stránkou, kterou má tříletá zvládla je spojovačka. Stačilo vysvětlit a už se pak vcelku hezky orientovala a věděla, co to po ní knížka chce. Na dovolené jsme vyplnili cca desetinu sešitu. Teď si ho čas od času bereme a něco zkoušíme, ale jinak si ho šetřím právě na dovči a cesty ven, kdy nevadí, že jej zmuchlám do batohu.


A co Nelinka s úspěchem nalepila, to škodík Julie zase sundala :-D. Nějak se nám doma střetla tahle dvě období a rozčilovaly se holky navzájem

"Nelo nelep to tam." 
"Julie co mi to loupeš! :-D. Vrať to!"


Tady na ukázku ještě Hledej rozdíly, což já osobně z hádanek miluju nejvíc, takže mám radost, že už i Nelinka tyhle úkoly chápe a hledá s námi :-). Svojtky Bublinky


Po Farmě přichází známe a oblíbené Bublinky. Někdy během léta totiž vyšla další řada samolepicích Bublinek, takže jsme je zase všechny pobrali a vezli s sebou. Jsou to časopisy, které nezaberou fakt žádné místo a ty už zvládá lepit i dítě starší roku. 

Psala jsem tu o nich již několikrát a tyhle nové díly jsme měly zase k ruce. Jen kdyby to naše, tehdy 18m staré dítě, chtělo lepit a ne to dostávat dolu :-).


Opět je k sešitům arch plný samolepicích bublinek. Vystačí úplně přesně na úkoly a barevně sedí tak, že u poslední stránky vám zbudou opravdu jen ty, které potřebujete. Pokud si to tam nelepila Julča jak chtěla, že? :-)


Jeden z tehdy novějších dílů už nebyl jen lepení podle siluety, ale třeba musely už holky poznat, kde je bublinka nahoře a kdy dole. Pro tříleťáky už vcelku brnkačka.


A tak když venku lilo, my se oblékli do pyžam, protože to byl jediný dlouhý rukáv, který jsme tehdy vezli (letos to bude jinak :-D ), a Bublali si na pokoji se Svojtkou.


A do doby, než se k Bublinám dostala Julinka, nám bylo všem moc příjemně :-D. 

Bublinky najdete na webu Nakladatelství a zase je to zábavná legrace za pár korun.Tak to bylo slibované okénko, mezi tou naší stavbou a brzy už zase kus z našeho pokojíku :-).
Mějte krásný den a holky mávají z postýlek - ten klid tady je boží! 
Akorát jak vstanou, frčíme dneska k zubaři. 
Tak kartáčkům zdar.

5 komentářů:

 1. Děkuji za připomenutí- nedávno jsem koupila Bubliny, Emma je nemocná, tak hned ja se vyspí, jdeme na ně. Už nevím, co bychom dělaly :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peti moc doufám, že už nemarodíte, my do toho spadly právě teď. Tak vyženeme moribunduse a hurá ven. Už máme totiž skoro vše nalepeno :-D

   Vymazat
  2. Od víkendu zdravé jako rybičky :) dokonce pár bublinek zbylo.

   Vymazat
 2. Ahoj Míšo, bublinky máme taky, Klára ráda něco někam lepí a má ráda úkolové sešity. Nicméně super tip na ty mazací kartičky! Mějte se hezky, Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Jani, ty kartičky jsou vážně moc prima. Baví, jsou cestovní a ještě nekonečně použití :-). Už se těším na dovču, že je zase oprášíme. Hezký večer

   Vymazat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.