pondělí 24. dubna 2017

Děti a EMOCE | Co ty naše nálady?

Už minulý týden jsem to nakousla a dnes začnu kousat víc. Pár týdnů se tu budou objevovat tematicky zaměřené články. Děti a jejich nálady, pocity a to především ty ne úplně příjemné. Vystřídá se tady smutek, strach, nemoc a smrt v rodině, setkání s "jinými" lidmi, ale taky žárlivost a vztek. Ke každé emoci si budete moct prohlédnout inspiraci na hezkou knížku, zahrát si hru nebo přečíst rozhovor s někým, kdo má k tématu co říci. Dnes zahájím hravým mišmašem, ze kterého si každý může vzít to své.


Krásným příkladem, jak si s dětmi začít povídat o tom, že nějaké emoce a nálady vůbec máme a aby si je děti dovedly představit, je právě náladové pexeso. Tohle naše berte jen jako inspirační, můžete si velice snadno vyrobit i své vlastní. Stačí na kousky papíru namalovat smajlíky, pokud chcete, aby karty vydržely, můžete je zalaminovat a máte náladové pexeso jako my tohle od Plan Toys.

Když jsem ho před holky vyndala, hodně naivně jsem si myslela, že si to pexeso vážně zahrajeme :-D. Z iluzí mě vyvedly až ony samy.


 První kolo bylo osahávací. Holky braly jeden žeton za druhým a ptaly se a ptaly. Něco Nela dokázala popsat, Julie se leda řehtala jak kůň, když objevila "happy smile" :-D. Prošly jsme všechny nálady a přiznám se, že i já musela vzít do ruky tahák, který je k pexesu přiložený.


Když jsem viděla, jak si holky úplně změnily herní pravidla, nechala jsem je a moc se mi líbilo, jak se dostaly do rolí. Z pexesa se vyklubalo domácí divadlo a to Nelu baví, moc.


Zkuste to doma taky. Rozhodně si tak děti zapamatují a uvědomí hned několik nálad.

Je důležité umět porozumět tomu, proč se cítím právě takhle a co to vlastně způsobilo. 


Krom úsměvu, pláče a bolesti, toho holky moc neznaly, respektive nedokázaly k tomu nic moc povědět. Vstoupila jsem tak do hry já. Nela si vždy vybrala jeden žeton, na ten jsme se podívaly, Julinka nám ho našla na tahákové kartě a já jim přeložila název dané nálady. To většinou nemělo efekt, ale hodně pomohlo, že jsem ke každé náladě přidala příklad a pak se Nely zeptala, kdy ještě... teď trochu konkrétněji :-).

První si Nelinka vybrala hnědého panáka, který je na žetonu USTARANÝ.
Vysvětlily jsme si, že když se nám na hřišti Julinka schovala pod klouzačku a my ji dlouho neviděly, začala jsem si dělat starosti, kde ji asi máme. 

Pak jsme si větu několikrát opakovaly a rozjel se u nás dramaťák, který holky ohromně bavil :-D. Já se snažila vždy vyfotit ten pravý výraz, ale holky se do toho vždy tak smály, že to bylo vyšší dívčí. Takže tady je, má ustaraná :-D.

Poslední krok ke každému žetonu pak byla otázka: A kdy ještě jsi, Nelinko, ustaraná? Kdy se děláš starosti? Hned to bylo pro čtyřleťandu snazší a dokonce se skvěle bavila.


Jedeme dál. Tenhle žetonek, zelený usměvavý xichtík, ten byl favoritek u Julinky. Chodila jak sluníčko a občas ještě přednesla "Cha, chaaa" :-D. 

A kdy jsi ještě veselá a máš radost? 
"Když jsme dlouho venku. Když dostanu dárek"


První vyšší dívčí pro mámu. Vysvětlete dítěti, co znamená ZNECHUCENÝ výraz. Nenapadlo mě toho moc. Prvním příkladem byla vzpomínka, jak Julinka přišla a v puse měla nacpanou svou ponožku. Joo, ještě ten den. Víc se ale chytla představa, že si táta pochutnává na broukovi. Mimochodem tohle zahlásila Nela na celou tramvaj ještě ten večer, když jsme razily v princeznovském do Národního divadla. No, pobavila :-D.


Rozlišit plačící panáky v pexesu moc nešlo, ale my už teď víme, že ten s jednou slzičkou značí BOLEST, ten se dvěma pak SMUTEK. Tady to bolelo a zas nám byla příkladem Julinka, která si ten den prokousla jazyk a u každého jídla pak plakala, že jí bolí jíst. Myslím, že to má Nela nacvičené skvěle :-D.


Kdy se STYDĚT? Tady ještě Nelinka moc nerozumí co se po ní chce, takže jsem se ani o nic převratného nesnažila, chytila se příkladů kdy Julinka před každou návštěvou prchne a moc nevěděla co dál :-D. Časem ale určitě na něco přijde, protože tohle divadlo chce hrát s každým, kdo k nám teď dojde na návštěvu. Tak co, kdo dorazíte? :-D


Zkuste si s roztlemeným osazenstvem hrát na VZTEK. Nelinka se snažila, ale ten smích se nedal zastavit. Naštvaná Nelinka tedy nebyla na dlouho. I když, večer už se vztekala, že nechce ještě spát, tak jsem krásně vytáhla "Nelí, pamatuješ na červeného panáčka, který se zlobí? Tak to je přesně tohle." Tipuju, že zítra až pexeso vytáhne, u červeného zahlásí, že ještě nechce jít spát :-).

A chcete se podívat do zrcadla? Nemusíte se dětí ptát, kdy ještě jsou naštvané. Co se zeptat:

Nelinko a kdy se zlobí maminka?


Ani nevíte jaký jsem měla strach, že se vytasí s nějakou malicherností, za kterou se budu stydět. To jak vidí ony nás. Naštěstí si Nelinka vzpomněla jen na trhání knih a ubližování Julince (což už nedělá, ale dřív nerozuměla tomu, proč do ní nemůže strkat...). Strach jsem ale měla, protože i takhle se dá celá hra obrátit a najednou se podíváte do zrcadla. Jak na nás koukají?


Máme za sebou narozeniny, i když oslava ještě čeká za dveřma. Nějaký ten dárek už se jim ale do rukou dostal, takže PŘEKVAPENÝ výraz nebyl problém. Jééé, to je pro mě? :-D


Nic není tabu. Byl čas vysvětli i to, co je vlastně ta nuda. Občas holky slyší, že jak je možné, že se nudí, když si rozložily puzzle, které milují úplně nejvíc a najedou nemají zájem? Podle mě je i nuda zdravá, takže s ní nebojuju a holky si ji samy většinou prolomí a najdou další smysl hry. Zahrát ji ale umí špičkově :-D


Škoda, že ty fotky dostatečně nevyjádří, jaká legrace byla a hlavně to, jak si to užívají samy děti. Už dlouho víme, že Nela je hodně do knih, zpívání a právě i divadýlka, takže už se těšíme, že začne od září chodit na kroužek, kde hrají děti divadýlko, učí se poznávat samy sebe a myslím si, že tam bude neskutečně spokojená. 

Líbí se vám tohle pexeso? Nebo spíš tohle domácí divadlo? Já ho koupila holkám už před nějakým časem, protože už víte, že na PlanToys ujíždím a věřím, že ty hračky přežijí i vnoučata. Jakmile je na ně někde akce, beru je do foroty a už teď mám v dárkové skříni připravené další na Den dětí :-D.

Vy ale můžete tuhle sadu vyhrát, protože do soutěže mi ji pro vás věnovalo Feedo, internetový obchod, se kterým spolupracuju, děláme spolu semináře první pomoci a celkově se snaží ulehčit život všem maminkám :-). 


Chceš od nás Náladové pexeso Plan Toys?
1/ buď nebo se staň fanouškem naší FB stránky MK-Life 

2/ Do neděle 30.4. napiš,  pod tento článek nebo na FB

Kterou hračku Plan Toys bys ráda do další soutěže (vybírej TADY) ?

(nezapomeň na sebe nechat kontakt!)

3/ pokud navíc budeš sdílet veřejně článek i na FB, zařadíme Tě do slosování hned 2x

4/ Pokud nás sleduješ na instagramu (mk_life.cz) zařadíme tě do slosování gratis ještě jednou!


Mějte se krásně a brzy si budete moct přečíst rozhovor s lékařkou, která s dětmi pracuje a  o důležitosti emocí tady poví víc. My už s holkama vyrážíme směr Plzeň, kde na nás čeká neskutečných 75 maminek na Kurz první pomoc dítěti a z Plzně pak hurá směr Německo. Ano, konečně došlo na výlet do Legolandu, který nám Nelinka vyhrála v kreativní LEGO Duplo výzvě :-).

Krásný večer
208 komentářů:

 1. jéé Míšo, super článek, moc děkuji! Tohle pexeso vůbec neznám :-) Super věc co se dá využít mnoha způsoby - úplně vidím hru na pantomimu:-)
  verka.srbova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Mám zálusk na balanční loď. Díky za soutěž a na IG sleduji rovněž - jako vejvodova.adela.

  vejvodova.adela_seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Skvelé tipy! My by sme si určite vybrali smyslové pexeso alebo zeleninu na krájanie.

  matka.andelova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 4. Teda pexeso i článek je super. Hlavně bylo bezva mrknout na ty fotky jak to děti dokáží napodobit, ale s tím vysvětlování Vás obdivuji. Pokud nevyhraje určitě do budoucna pořídím.

  OdpovědětVymazat
 5. Opět děkuji za tip na zajímavou hračku, resp. hračku/nehračku :)
  Mě by se líbila jedna z těchto hraček:
  https://www.feedo.cz/plan-toys-pohadkove-kostky/
  https://www.feedo.cz/plan-toys-balancujici-kaktus/
  https://www.feedo.cz/plan-toys-puzzle-ozubena-kolecka/
  Sleduji i na Instagramu(raduliH)
  r.harabisova(zavinac)gmail.com

  OdpovědětVymazat
 6. Hezký večer, příště klidně smyslové kostky:-) Šárka (saui.dj@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 7. Balancující opice vypadají super ��. Diky za soutěž. Andrea.p@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Mají krásné hračky, nejvíc se mi líbí kalendář. katerinaf@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Moc pěkné tipy. Sleduji na FCB i Instagramu, Magda Černá.
  Mic se mi líbí smyslové kostky nebo můj první kalendář.

  OdpovědětVymazat
 10. Děkuji za soutěž, příště třeba PLAN TOYS Set na lisování modelíny, modelína je v kurzu stále a pořád :).
  Email: ducky123@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Dobrý večer, balancující opice se mi zdá jako zajímavá cena do soutěže. Po náladovém pexesu už pokukuji docela dlouho. Sdílím na FB i instagram (luciechmielova)
  S pozdravem a přáním pěkných dní
  Lucie (witlucie@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 12. Naprosto parádní, toto vidím poprvé a neznam to. Našemu brouckovi by to snad trochu pomohlo v rozpoznání emocí(autismus), stále v tom chudinka tape. Zkusíme štěstí a přejeme krásný večer, Tereza - Tkonvalinova@email.cz , FB - Tera bezinka

  OdpovědětVymazat
 13. Úžasně vypadá tato balanční hračka se zvířátky https://www.feedo.cz/plan-toys-balancni-lod/
  Sdílím i na fb a snad se nám zadaří vyhrát krásné pexeso.
  Barajastrzembska@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 14. Krásný článek! Já bych si ráda zasoutěžila o navlékací ovci Plan Toys pro syna, tauž se mi líbí dlouho. Děkujeme za soutěž! Sdílím veřejně na facebooku jako Luci Es. Lucie Skřejpková (lucius.shine@seznam.cz) :)

  OdpovědětVymazat
 15. Mi se libi smyslove kostky a protoze se blizi (snad) hezke pocasi tak hru kroket.
  Radu.eliasova@gmail.cz
  Sleduji i na ig (raduelis)

  OdpovědětVymazat
 16. My bychom brali všechny hračky :-) všechny jsou krásné, ale když mám vybrat tak mě zaujaly smyslové kostky. Srb.lucie@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 17. U nás by určitě uspěla kreativní kolíčková tabule.(katyvaci@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 18. Dobrý večer tak za nás PLAN TOYS Kostky s vodou.Pexeso je moc krásné.Lucie Boglisová (lucieboglisova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 19. Moc se mi líbí smyslové kostky nebo jakýkoliv hudební nástroj ;) Lenka M. Lenocka7@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 20. Bozi je uplne vsechno ;-) Ale top je jezdici ponik 😂

  OdpovědětVymazat
 21. Tezke vybrat jednu hracku, brala bych tak 80 % jejich hracek :-) ale asi nejvic me nadchly balancuji i opice. Vladka H.
  vladimirka.v@post.cz

  OdpovědětVymazat
 22. Irena Durdilová24. dubna 2017 21:06

  Naprosto skvělý článek a moc prima soutěž. Sdílím na fb i sleduji na instagramu. irena.durdilova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Irena Durdilová24. dubna 2017 22:16

   A nejvíce se mi líbí navlékací ovce.

   Vymazat
 23. Krásný večer Míšo,

  Tohle puzzle je úžasný! Mám v plánu ho pořídit dceři k narozeninám, tak třeba budu mít štěstí :) Plan toys mají úžasné hračky a určitě budeme muset pořídit puzzle roční období, tak byste ho mohla zařadit do další soutěže :) Sleduji i na IG.

  Katka (katerina.horova86@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 24. třeba krájecí sada :)
  marketa.botankova@seznam.cz
  sleduji na ig jako marketa.botankova

  OdpovědětVymazat
 25. Smyslové pexeso je moc krásné, našim klukům by se určitě líbilo, stejně jako Balancující kaktus od Plan Toys :D liskova.romana@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 26. Lucka Procházková24. dubna 2017 21:13

  Hezký večer,to je krásné pexeso :-) to by se nám líbilo a protože mám syna,pro příště by se nám líbila třeba vláčkodráha...
  lucie_prochazkova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 27. Tak jsem prošla hračky Plan toys, a ráda bych si zahrála o Kostky s vodou, ty mám vyhlídnuté už tak tři roky :), nebo Petanque, protože hrát si venku je prostě nej :). pjuzova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 28. Dobry vecer, pexeso vypada super a neco takoveho jsem do budoucna hledala. Jinak od Plan toys se mi dal libi puzzle ozubena kolecka. lenka.machova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 29. Puzzle ozubena kolecka nebo rytmicky bubinek. smyckova.lib@gmail.com (FB - Libka Ve Smycce)

  OdpovědětVymazat
 30. Opět děkuji za tip na překrásné hračky, u mě vede emoční pexeso a puzzle ozubená kolečka (https://www.feedo.cz/plan-toys-puzzle-ozubena-kolecka/), to by do příští soutěže vůbec nebylo od věci :-) Sdílím na Facebooku a sleduji na instagramu (bednar_ka). Kontakt: kacii.karesova@gmail.com. Hezký večer a děkuji za milé čtení! Kateřina Bednářová

  OdpovědětVymazat
 31. Krásný večer, skvělý článek a skvělé pexeso, nedavno jsme si s naší dcerou prošli doslova emoční smrští a změnou nálad, mluvit o tom moc nechce, pexeso by byla skvělá volba. A pro příští soutěž za nás balanční loď :-) luciecb@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 32. Míšo, opět děkuji za skvělý tip na dárek! :-) Nám by se jednoznačně zamlouvalo právě náladové pexeso. A tak komentuji, sdílím a sleduji ;-)
  nanniee@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 33. Úplně boží Nelčiny výrazy, krásně to doplňuje úžasnou "hračku"! Doma už máme od PT smyslové kostky a ovečku, určitě by se nám hodily kostky s vodou. Teď v létě s nimi bude velká zábava díky slunci! Hezký den, Kateřina (sdíleno na FB Kaku Le, sleduji na instagramu kafku_le)

  OdpovědětVymazat
 34. Po tomto pexesu pokukuji už dlouho, tak zkusím štěstí. V každém věku dětí se dají vybrat krásně hračky od této značky.Aktuálně plánuji kuličkovou dráhu dětem k narozeninám 😃
  ppnovot@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 35. Nojasně, že ho chci vyhrát, emoce (pojmenování, zvládání) musíme trénovat (i maminka :-))
  Další hračky od Plan toys, co mě zaujaly jsou opice https://www.feedo.cz/plan-toys-balancujici-opice/ a smyslové kostky https://www.feedo.cz/plan-toys-smyslove-kostky-9ks/
  Sleduji i na IG (terezie.tes), Terka terinaj@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 36. Ahoj, pexeso vypadá skvěle! Od plan toys by se mi líbil ještě jakýkoliv hudební nástroj :-) kaja.zupkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 37. Všechny hračky vypadají dobře, líbí se mi hudební nástroje nebo třeba ty kuželky. Ale pokud bych měla vybrat jen jednu, tak vyhraje kulickova dráha! Pexeso s emocema je ovšem také zajímavý nápad!
  lenka.haarbrandt@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 38. Tak za nás vede balanční loďka. Už párkrát jsem po ní pokoukávala. FB:Petra Miková, IG:muj.povedeny.blog

  OdpovědětVymazat
 39. Dobrý večer, líbila by se mi příště recenze na balanční loď nebo balancující kaktus. Sleduji na FB.
  p.simkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 40. Super článek a krásná soutěž, toto pexeso neznám a moc mě zaujalo. Plan toys ma spoustu krásných hraček, ale synovi by se líbila třeba kuličková dráha "Deluxe".
  Sdílím na FB
  MK.Michaela@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 41. Do další soutěže by byla fajn kreativní tiskařská sada.
  Sdílím na FB jako Katka KaTka
  Na instagramu sleduji jako Ketrr
  katka.sikyrova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 42. Zajimala by ma balancna lod.mrodakova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 43. Děkujeme za další inspiraci :-) za nás smyslové kostky
  tondlusek@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 44. Děkuji za článek a tip na hru, vysvětlování emocí je nyní (syn 3,5) u nás aktuální téma. Plat toys dělá krásné hračky, krásný je bubínek či balancující hra. Sonka.maskova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 45. Pěkný večer, Míšo, děkuji za pěkný článek. Určitě bychom vybrali sadu zeleniny. Dádík už jednu dostal, ale museli jsme ji reklamovat. Zuzka (zuzanablahova@seznam.cz, FB sdílím).

  OdpovědětVymazat
 46. Plan toys ozubena kolecka nebo kostky s vodou ;-) helena.xxxxx@seznam.cz (Helena Kotrchova)

  OdpovědětVymazat
 47. To je super, Miso. O tomto pecesu jsem neměla ani potuchy a určitě by si u nás své místo našlo.
  A protože se snad blíží jaro a léto, uvítal a bych nejakiunhru na ven. Např. petanque či kroket.

  OdpovědětVymazat
 48. Foťák a ovečka se nám taky hodně líbí:-) anicka.kapcova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 49. Libi se mi balancni lod.
  Pexeso jesuper, dekuji za tip na darek.
  lencaklimova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 50. Mě zaujala balanční loď či opičky nebo smyslové kostky. ryglova.romana@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 51. Je to trochu mimo téma, ale doufám, že ještě budeš připravovat další část série matka nebo doktorka. Zajímalo by mě téma uspávání dětí - jak jsi uspávala holky jako malé, učila je usínat samotné, apod. A pak ukončování kojení. Psala si někde, že jsi kojila do 15 měsíců a pak holky pily kravské mléko. Odmítaly umělé? Jak si jim vysvětlila že už nebude prso.. apod.?
  Moc by mě zajímaly tvoje zkušenosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc dekuju za podněty a ráda sepisu. Vše jsem řešila a rovnou dvakrat. U obou holek to bylo navíc jiné 😊

   Vymazat
 52. Už jsem na něj koukala před časem možná by to vyřešilo některé drama nálady našich holčiček :D s radostí článek sdílím na fb.
  Od Plan toys se mi líbí těměr všechny hračky. Už jen pro to, že jsou dřevěne a krásně zpracované. Uzasné jsou potřeby do kuchyňky..ať nádobi či ovoce a zelenina a nebo zvukové kpstky,ty mne moc zaujaly...
  Severinova.veronik@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 53. Už jsem na něj koukala před časem možná by to vyřešilo některé drama nálady našich holčiček :D s radostí článek sdílím na fb.
  Od Plan toys se mi líbí těměr všechny hračky. Už jen pro to, že jsou dřevěne a krásně zpracované. Uzasné jsou potřeby do kuchyňky..ať nádobi či ovoce a zelenina a nebo zvukové kpstky,ty mne moc zaujaly...
  Severinova.veronik@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 54. Děkuji za soutěž. Pexeso bysme 100% využili. Příště by se mi líbilo vyhrát smyslové kostky. Evika2.h@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 55. Pekna inspirace. Pexeso nalad by se nam hodilo :)
  Jana.tonnerova@centrum.cz
  Fajn vecer

  OdpovědětVymazat
 56. Děkuji za další skvělý tip na hračku :) Z dalších se mi líbí kostky s vodou nebo smyslové kostky. ivuska.v@atlas.cz Iva C.

  OdpovědětVymazat
 57. Líbí se mi balancující opice či kaktus. A za tip na pexeso moc děkuji!
  svarcovak@post.cz

  OdpovědětVymazat
 58. Tak nas by bavily nejake hry (petanque, kroket, minigolf). Sledujem i instagram ;-) a prejeme plno zazitku z legolandu a tesime se na fotky. (a.saj@centrum.cz)

  OdpovědětVymazat
 59. Od Plan Toys bych taky brala hracek vice,ale treba smyslive kostky vypadaji super! Gabriela.humpolova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 60. Od Plan Toys bych taky brala hracek vice,ale treba smyslive kostky vypadaji super! Gabriela.humpolova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 61. Od Plan Toys cokoliv...ale pro nasi malou ted aktuálně xylofon :) kainkova.k@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 62. Za mě navlékací ovce... kristova@post.cz

  OdpovědětVymazat
 63. Hračky od Plan toys mám zkouklé snad skoro všechny, některé dokonce i koupené.. jako vkládačku cyklus kuřátka nebo zatloukačku mrkvička a zajíček =) Ráda si pro synka zasoutěžila o https://www.feedo.cz/plan-toys-balancni-lod/ nebo https://www.feedo.cz/plan-toys-muj-prvni-kalendar/ slunicko1321@seznam.cz budu sdílet na fb

  OdpovědětVymazat
 64. Vsetky hracky od Plan toys su zaujimave spracovanim, designom aj ucelom. Naj by sa nam hodila kreativna tabula alebo kalendar ( skraky@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 65. Plan Toys má krásné věci. Líbily by se mi kostky z vodou. Hanickkka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 66. Všechny hračky jsou krásné. Já bych vybrala balanční loď nebo balanční kaktus ☺
  kalousovaluc@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 67. Emoce jsou super, je pravda, že jsem je s ní trénovala jen jednou. Škoda, že je dcerka na některé hračky již "velká". Mě se líbí https://www.feedo.cz/plan-toys-kreativni-kolickova-tabule/. dita.brezinova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 68. Tak po přečtení vašeho článku u mě vede pexeso, ale Terezce nejsou ani dva roky a moc toho nenamluví, takže teď bychom spíš využili třeba třídění kostek podle tvaru a velikostí. verca.dolezalova@seznam.cz sdílim i na fcb

  OdpovědětVymazat
 69. Instagram sleduju, na FCB dilim....

  MISHA88@seznam.cz

  A priste do souteze treba ozubena kolečka..

  OdpovědětVymazat
 70. Super clanek, dekuji. Libili by se mi napriklad puzzle ozubena kola:-) nicmene velmi dekuji za tip na darek:-) sdilim fb debbie debbiova, debbie@post.cz

  OdpovědětVymazat
 71. Na instagramu sleduji (Renata Ševčíková), na fb sdíleno.

  Moc se mi líbí balanční loď nebo kostky s vodou ;-)

  hezký večer!

  OdpovědětVymazat
 72. Na fb sdíleno (Alexandra Pavlíková), email Michel.ova@seznam.cz

  Líbí se mi Můj první kalendář!

  OdpovědětVymazat
 73. Padlo mi do oka petanque nebo smyslove kostky. Nas malej triletak ted dostal k narozeninam balancni lod a jsem z ni unesena.
  Jdu sdilet ;)
  hanapotmesilova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 74. U nás by asi frčel fotoaparát nebo balanční loď :)
  Helena.javurkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 75. Krasa! Spousta emoci je u nas na dennim poradku, at uz se jedna o ty moje nebo mych dcer. To pexeso musime mit. Od Plan Toys tezko vybrat jedinou hracku, ale zajimave mi prijdou smyslove kostky nebo kostky s vodou. Dagmar (dagmar.fialova1@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 76. Juva to je téma jak ušité i pro Natálku naší, 6let,emoce nám dělají problém a tak tohle asi narychlo namaluji a otestujem. Tím. Pádem. A OOOOOO PROSÍM. Rádi bychom pexeso vyhráli. Možná by šlo hezky využít i při našich logo chvilkach 😉

  OdpovědětVymazat
 77. U nas by mel urcite velky uspech prvni fotoaparat nebo sada zeleniny na krajeni. Lucka (luciepatkova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 78. Děkuju za inspiraci, už dlouho přemýšlím, jak dcerám emoce vysvětlit a tohle je skvělý způsob. Jen s výběrem hraček sem měla trochu problém, zaujalo mě jich hned několik. Starší je téměř tříletá a zajímá se o všechno, co se děje v kuchyni, tak sem nakonec zvolila sadu ovoce a zeleniny na krájení. Ale skvělé jsou i kostky s vodou, navlékací ovce, smyslové kostky a čísla 1-10. Krásné hračky a vnoučat se určitě dožijí. sdohnalikova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 79. Krasne hracky, kdybych mela vybrat jen jednu tak vlackodrahu.
  Kacccenkaa@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 80. Skvele pexeso. Este som ho nevidela. Na stranke sa mi pacila ovca. Facebook Vladka Vrablová. dudovavladimira@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 81. Opet musim podekovat za skvely tip na hracku.Starsi ma problem vyjadrovat emoce a mluvit o nich,s mladsim by tak bylo snazsi to vse ukazat.Pokud nevyhraji,zarazuji na seznam "pocebujeme" 😂 priste treba o "smyslove kostky " ?? :)
  Kopasova.petra@seznam.cz
  Fb i Insta pepe petula

  OdpovědětVymazat
 82. Tak u nás by měl úspěch i fotoaparát :-)
  mad5lenka@seznam.cz
  Fb Markéta Běhounková

  OdpovědětVymazat
 83. Plan toys mají opravdu krásné věci. Moc se mi od nich líbí Balancující opice. FB Jana Šaurová (helsis@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 84. Mě se děsně líbí ta kuchyňka..myslím, že i dceři by se líbila :D Sleduji a SDÍLÍM na fb jako libuska.krizova, na IG jako marcrazy.marcrazy a mailík marcrazy@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 85. Perfektní tip na dárek, díky za něj! PlanToys mají krásné hračky, kdybych měla z aktuální nabídky vybrat jednu, budou to Kostky s vodou. Lucie.dolezalova84@gmail.com, sdílím na fb a sleduji IG.

  OdpovědětVymazat
 86. Díky za tip na super hru :) Z dalších hraček/her od Plan Toys by se mi líbil poník:
  https://www.feedo.cz/plan-toys-jezdici-ponik/
  Sdílím na FB (Katerina Krupova), na instagramu sleduji jako Splendidka1. splendidka(zavinac)yahoo.de

  OdpovědětVymazat
 87. Krása, děkuji ;-)

  Moc se mi dále líbí hry, balancující opice, oblékání podle počasí, kostky s vodou, ... ;-)

  sdílím i na FB Kateřina Melčová Poutníková (kateridouska@centrum.cz)

  OdpovědětVymazat
 88. jéééé takových krásných soutěží :D

  Ráda bych příště soutěžila o smyslové kostky https://www.feedo.cz/plan-toys-smyslove-kostky-9ks/
  Hana
  hana.dlouha125@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 89. Jednoznačně balanční loď! Přijde mi to jako perfektní multifunkční hračka a zároveň i pomůcka na trénování šikovnosti. IG : mufinkovo. Email martach@centrum.cz FB :Martina Mufinka

  OdpovědětVymazat
 90. Všechno je moc nádherné :-) Poprosila bych o PLAN TOYS Pexeso - Nálady :-) Děkuji

  OdpovědětVymazat
 91. Dobrý den, Vaše články jsou všechny super ale tenhle je jak šitý teď pro nás. Moje okolí mě občas říká, že situaci ve která jsme "nechápou jak zvládám " ... Váš článek mě nakopl k tomu, že je fajn že to nějak zvládám já, ale že je potřeba si o tom víc promluvit s dětmi. Ne jen o tom co se děje atd, ale taky o pocitech, náladách ... Lidé o pocitech moc nemluví. Řekla bych, že rodiče s dětmi o náladách a jejich důvodech nemluví a někdy nemusí ani děti chtít. A tady u té aktivity ty bariéry můžou spadnou a děti můžou říci co by jinak neřekli. Moc moc ráda bych ji vyhrála, ale jinak udělám aspoň papírovku. Moc pěkně jste to zpracovala. Mohu si to vytisknout jako jeden s návodů pro hru? :-) .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a tak jak mě tento článek pohltil tak jsem zapomněla napsat jakou hračku. Tak krom tohoto pocitového pexesa, které je super, tak jak jsem psala pod minulý článek, tak již další dobu se mě moc líbí abeceda. Na hračkách plan toys se mě moc moc líbí, že jsou HMATOVÉ.

   Vymazat
 92. Všechno jsou to nádherné hračky, opravdu. Ale pokud má vybrat řekněme tři nej (co by se u nás nejvíce ujaly), tak by to bylo xylofon (ať oválný nebo melodický), smyslové kostky a Můj první kalendář :-) Sice máme vlastnoručně vyrobený, ale tento je prostě krásný :-)Díky za soutěž. zuzvil@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 93. Já jako nutriční terapeutka bych ocenila Sadu zeleniny - PLAN TOYS Sada zeleniny :)
  katerinavitu@centrum.cz
  FB Kateřina Vítů, insta katuskavitu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sada zeleniny mě taky dost pobavila. :D

   cllowie ;)

   Vymazat
 94. všechny hračky jsou krásné, soutěžila bych o cokoliv, třeba o tohle
  https://www.feedo.cz/plan-toys-trideni-tvaru-a-velikosti/
  l.tailorka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 95. S balanční lodí bysme si určitě užili spoustu legrace celá rodina. Krásná soutěž. lenkaka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 96. Tyto hračky jsou opravdu krásné.Synovi by se určitě líbil kufřík hasičské hlídky :-)

  OdpovědětVymazat
 97. Pár hraček od PT máme a jsou nádherné. Moc by se mi líbila Kreativní kolíčková tabule. Podobnou hru jsem milovala jako malá.
  Díky za skvělou soutěž.
  uldrichova.eva@gmail.com
  (Sdílím a sleduju na IG!)

  OdpovědětVymazat
 98. Nejaké hračky od Plan Toys doma máme :-) A zálusk mám na Balanční opice nebo Opici bowling. Stanka (sdobrovolna@gmail.com).

  OdpovědětVymazat
 99. Super článek :-) u nás by byla nadšená naše stavařka z kostek s vodou...Je hold po tátovi :-D
  Saterkwik@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 100. Netušila jsem, že to je pexeso. Díky za tip. Z hraček PT by dcera určitě volila Bicí soupravu, já raději Můj první kalendář. (usatakomba@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 101. Krásný článek a fotky Nelinky nemají chybu. Děkuji za připomenutí, hru jsem měla vyhlídlou před 2 roky a potom jsem na ni nějak zapomněla. gis-ela@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 102. Děkuji za inspiraci! Už dlouho pokukuji po balanční lodi a hodila by se nám i krájecí zelenina či smyslove kostky. vendulmarkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 103. Díky za super tip k narozkám. Moc se mi líbí také jejich kuličkodráha, po které už delší dobu pokukuji. ktomipise@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 104. Smyslove kostky jsou super do dalsi souteze. Smyslove pexeso je naprosty top. A myslim, ze by ho meli povinne hrat i dospeli.

  OdpovědětVymazat
 105. Co dalšího z Plan Toys? Hmmm toho by bylo :)... Fotoaparát např. Nebo kostky s vodou...Jsou to krásné hračky! Téma emocí je úžasné! Sdílím na fb a jsem i na Instagramu :) katvald@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 106. Do naší rodiny by se hodil Opičí bowling nebo Kuchyňka. Ale když to vezmu globálně, asi by bylo vhodné zařadit do soutěže nějakou universální hračku pro chlapce i děvčata. Proto jsem pro Smyslové kostky či Smyslové koule. Tato firma má spoustu zajímavých hraček,tak je těžké vybrat jen jednu. Mail l: eva.vrkocova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 107. ach jo Míšo asi Vás budu muset přestat číst :D :D vždycky vytasíte nějakou pecku kterou prostě nutně potřebujem :) to pexeso vypadá fakt suprácky tak doufám že se nanás usměje štěstí :) jinak se mi moc líbí ta lodka ale co budete mít v příští soutěži nechám na Vás protože Vy výdycky vyberete to nejlepší :) díky za soutěž a přeju pěkný den :)
  hruba.eliskaa@seznam.cz
  sdílím i na fb jako kelishka potramtaná

  OdpovědětVymazat
 108. Tahle lo´d mě zaujala https://www.feedo.cz/plan-toys-balancni-lod/
  zhalickova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 109. Mně se líbí ten rytmický bubínek. :) helena6skalicka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 110. Skvělý nápad, hra vypadá supr :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Boží nápad hra vypadá legranda :-) . Aktivity s lodkou. veronika.pernicova@seznam.cz

   Vymazat
 111. Aktivity s lodkou

  OdpovědětVymazat
 112. Me zaujaly kostky s vodou ci smyslove.kostky.
  vagnerovamonikaz@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 113. Žasnu, jaká je Neli herečka, sama si nedovedu představit, jestli bych dokázala předvést ke každému kolečku odpovídající výraz.
  Líbila by se mi soutěž o smyslové kostky.
  midnigt@seznam.cz
  FB Andrea Dosoudilová
  sleduji i na instagramu

  OdpovědětVymazat
 114. tak to je perfektní výhra, moc se mi líbí! priste by se mi líbil třeba xylofon https://www.feedo.cz/plan-toys-melodicky-xylofon/
  hhranolkakatka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 115. No my teď ujíždíme na legu a doktorce Plyšákové - 3 týdny neštovic nám daly zabrat a tak i na pohádky došlo :). Takže za nás zcela jistě lego duplo - doktorka plyšáková ordinace na dvorku :)
  paja.kulicka@seznam.cz
  www.kulibaru.webnode.cz

  OdpovědětVymazat
 116. Prostrkavadlo - tvary, jsou super!
  Clanek uzasny... 💟
  abletofight@gmail.com

  Dekujeme 💝

  OdpovědětVymazat
 117. Ahoj Míši, děkuji za další super tip. S mojí dvouleťačkou už zkoušíme zvířecí pexeso a vydrží zatím chvíli, ale na Den dětí super nápad:) Jinak už mám ve wish listu tu skvělou ovečku, o které jsem se dozvěděla až chvíli před narozeninami dcerky, tak jsem nestihla koupit a taky ta balanční loď vypadá dobře. Navíc se teď učíme barvičky, takže cokoliv s barvičkami ideál...teď u nás frčí deska s geometrickými tvary. Vše už hravě dáme kde patří, ale teď zase zkoušíme barvy - teď dej červený čtverec, žluté kolo, atd. Takže hračka roste s námi:) a poslouží ještě na angličtinu:)Hezký den, Míša (mipal@email.cz, inst.: misapal)

  OdpovědětVymazat
 118. Líbí se mi Puzzle-Oblékání podle počasí. Instagram sleduji a sdílím. len.srb@post.cz

  OdpovědětVymazat
 119. Smyslové kostky vypadají moc hezky nebo zelenina :)
  Petra295@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 120. Do další soutěže by mohlo být PLAN TOYS Kroket, rodinná hra.
  Toto pexeso PLAN TOYS - Nálady vypadá opravdu velice dobře. Doufám, že ho vyhraju :-) ... už se vidím, jak ho s dcerou hrajeme :-) určitě jí to bude bavit. Bude sranda.
  Petka.z@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 121. Všechno od plan toys je boží, těžko vybrat, ale asi balanční loďka se zvířátky, tu máme v merku už dlouho:)
  Na FB sleduji jako Lenka Fořtová (Cichá)
  na IG sleduji jako cichulak - Lenka F.
  lenka.cicha@email.cz

  OdpovědětVymazat
 122. Obdivujem Nelinku, ako krasne vie take male dievcatko vyjadrit emocie!!! Fakt sikulka! Triedenie tvarov a velkost - hra, ktora by sa nam pacila a tesime sa na dalsie clanky o emociach.

  OdpovědětVymazat
 123. Já bych ráda PLAN TOYS Jezdící poník, ten je dokonalý. na FB Linda.lindy :-)

  OdpovědětVymazat
 124. sales.merino@gmail.com kontakt ku komentu z 15:41

  OdpovědětVymazat
 125. Libi se mi kostky s vodou. klapsiova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 126. Dobrý den,
  emoční pexeso - vypadá to jako úžasná hračka pro citlivé děti. Pochopení citů je určitě důležité a osvobozující. V další soutěži by se líbila balanční loď. Na FB rozhodně budu sdílet. Děkuji a zdravím holky :) .
  https://www.feedo.cz/plan-toys-balancni-lod/
  p.stenzl@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 127. Super pexeso. Já bych teď určitě vybrala zeleninu na krájení. Dcera má novou kuchyňku a moc ráda napodobuje, jak já vařím. (Luciy@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 128. super hračky všechny, mě se líbí hned několik smyslové kostky,pexeso a nebo třeba kostky s voudou. sdílím baruna36@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 129. Líbily by se mi Balanční opice. Děkuji martina.plechata@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 130. Je, super článek s super vec, o te jsem ani nevěděla a to plan toys mam rada... Veci ze dřeva a nejak dite rozvíjející zboznuju.....
  Do příští soutěže bych rada balancni loď :)
  Dekuji, Katka
  Katka.sramkova@gmail.com
  Instagram: ta_kacka

  OdpovědětVymazat
 131. ty smyslové kostky vypadají dobře! A já mám ještě zálusk na děšťovou hůlku... sleduji na instagramu. michaela.kankova@centrum.cz

  mimochodem, jak jsi vyřešila to strkání?

  OdpovědětVymazat
 132. velice se mi to líbí. Děkuji
  vera.simunkova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 133. Objavila som tento blog iba nedavno. Moc ma bavi. Nam sa paci kulickova draha. Barbora.cimerakova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 134. Tak zkusím štěstí, výhra by moc potěšila. A kdybych měla vybrat o co dalšího hrát, tak se mi líbí např. smyslové kostky 9ks :)

  OdpovědětVymazat
 135. zase parádní článek, u každého vašeho článku se vždycky zastavím, popřemýšlím jak to vlastně chodí u nás, načerpám inspiraci, je to takový můj relax.
  Z hraček se mi líbí PLAN TOYS Balancující opice :o)
  kontakt: vysova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 136. Super inspirace! Mne se moc líbí kreativní kolíčková tabule! Lucie.zverinova21@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 137. Od PlanToys máme balanční hry Kaktus a Zvířátka na lodi, pak foťák, autíčko a samozřejmě včelí úly. Od nich bych mohla všechno! Ve wishlistu mám xylofon a zálusk na tu navlíkací ovci, co jste tady dávala. A ty Sensory kostky by se taky hodily :)

  veronikamachurova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 138. Krásně napsaný článek :)
  Snažím se s dcerou o kontaktní výchovu (zatím je to ve fázi velkého sebeovládání z mé strany :D), takže do budoucna bych Náladové pexeso moc ocenila.
  Sdílím jak na fb, tak repost i na istagramu :)
  hadackova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 139. Super, určitě pořídíme (pokud nevyhrajeme). :) u nás by měly uspech kreativní sady na razitkovani nebo modelování. Sleduji i na instagramu (luciecumrik), protoze vaše fotky jsou boží! Nasavam atmosféru, nechávám se inspirovat a zkouším u nás doma. Děkuji za to. :) luciecumrikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 140. tohle pexeso je dokonalé :-) syn má problém s emocemi, vyjadřuje je v daných situacích třeba opačně, je těžké najít materiál, který by se dal použít ale tohle je úžasné. další dárek do soutěže by byl https://www.feedo.cz/plan-toys-kostky-s-vodou/ na tohle koukám už dlouho bohužel ale cena mi nedovolí to koupit, podle mě to je hračka, se kterou si dítko dokáže vyhrát pěkně dlouho (petra.pavova1@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 141. Díky za upozornění na super pexeso, neznala jsem, přestože PlanToys u nás dost frčí. Příště bych ráda měla možnost vyhrát rytmicky xylofon :-)

  OdpovědětVymazat
 142. Tak tedy nevím, kterou další hračku od PlanToys vybrat, protože se mi jich líbí hrozně moc. Líbí se mi ta ovečka, kterou dostala Nela k narozeninám. Nebo krájecí ovoce a zelenina a nebo balanční loď :)
  Užijte si Legoland!
  Sdílím a sleduji (PetraSpl).

  OdpovědětVymazat
 143. Už dlho pokukujem po kockách s vodou https://www.feedo.cz/plan-toys-kostky-s-vodou/ :-) kessinka17@gmail.com, ig kessinqa :-)

  OdpovědětVymazat
 144. Diky za inspiraci na zajimave hračky. Skvěle vypadá všechno,ale top je jednoznačně balanční loď. tere.stankova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 145. Plan Toys mají skvělé hračky, u nás by se určitě užil dětský petanque. Dospělácký se dětem moc líbí a mít vlastní dětskou variantu, to by bylo něco :-) sleduji na instagramu, jana.zdvihalova()email.cz

  OdpovědětVymazat
 146. Pěkný nápad. Pozant a pochopit emoce je důležité.
  Z dalších hraček mě zaujal PLAN TOYS Puzzle ozubená kolečka. ryparka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 147. Anna Hanzálková26. dubna 2017 0:23

  i ode mne veliké díky za inspiraci! plan toys jsou úžasné, ale tohle smajlíkové pexeso jsem nějak přehlédla, když neuspěji u vás v soutěži, koupím ho určitě dcerce k blížícím se narozeninám :)
  annha@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 148. Určitě pro syna. Je to.uzasne pexeso. Máme rádi hračky které se dají použít i jinak a emoce jsou v životě nejdůležitější
  Příště by mohlo být třeba tohle.. https://www.feedo.cz/plan-toys-muj-prvni-kalendar/ kontakt sochorovanela@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 149. Tak to vypadá opravdu parádně....Lendy123@email.cz

  OdpovědětVymazat
 150. Ahoj Míši tak tato hra vypadá moc pěkně, úplně vidím,co všechno se dá s dětmi s ní podniknout... Jinam plan toys jsou úžasné, líbí se nám balanční loď, šněrovací bota, puzzle ozubené kolečko a i kostky hrad. annie.blazkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 151. Je to vazne super 🙂🌿
  pfujerikova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 152. Pěkný článek a supet fotky. Nám by se kromě tohohle pexesa líbila sada nádobí, ovoce a zelenina nebo puzzle s ozubenými koly ;-) Jana
  jana259@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 153. Ta Vaše malá je skvělá modelka :-) Moc by se mi líbila nějaká balanční hračka, ale zaujal mě i patanque.. Díky za další bezva článek, hned jdu něco podobného vyrobit, Hanka - hana.cejkova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 154. Děkuji za bezva tip, pexeso je opravdu krasne, priste by byl skvely treba balancni kaktus. hessova.adela@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 155. Krásný článek :-)Blíží se léto takže třeba dřevěný kriket. hankafb@centrum.cz (FB:Hanka Šafářová Chmelinová)

  OdpovědětVymazat
 156. Pexeso je úžasné. Další z těch originálních věcí je třeba Petangue. Sleduji na FB (Gabriela Hájková) i na instagramu (habellie). email: gabriela-hajkova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 157. Všechny hračky jsou krásné, ale to náladové pexeso je TOP :) Snad budu mít štěstí :) betusova.lenka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 158. Pexeso je super! Dále jsou zajímavé Kostky-hrad. mona.pavlik@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 159. Líbí se mi strom s opickami nebo smyslové pexeso.
  Sleduji instagram i FB :)
  Besedova.zuzana@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 160. Tuhle hracku mam na wish listu uz dlouho. Zatim jsem se neodhodlala ji koupit tak snad vyhraju :-D
  Priste bych vybrala trideni barev a tvaru. Fb nemam mpetruzelova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 161. Dobrý večer,

  já bych si k nám domů vybrala hned alespoň tři. :) Navlékací ovci, opičí bowling a třídění tvarů a barev.

  Přeji hezký večer všem.

  Petra

  cllowie@gmail.com
  Ig: cllowie

  OdpovědětVymazat
 162. Opět moc skvělá inspirace - děkuji! Určitě by bylo skvělé příště soutěžit o PLAN TOYS Kostky s vodou. Sdílím na FB a sleduji i na Instagramu. iveta-ptackova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 163. Skvely článek,musela to byt s holcickami opravdu velka zabava!:) Dekuji,sdilim a sleduji!A tip na soutěž tedy take mam :) PLAN TOYS Puzzle ozubená kolečka vypadaji skvele;) Lucie.tlusta@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 164. Moc krásně napsaný článek a náladové pexeso je určitě super hrací pomůcka! Chtěla bych ho mít doma! Pokud nevyhrajeme, určitě o něm budu uvažovat jako krásném dárku
  Jinak by se mi líbila balancni loď nebo minigolf
  S radosti sdílím na FB
  Avka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 165. Super. Pexeso vypadá skvěle, to doma nutně potřebujem :D. Moc se mi líbí také balanční hračky, třeba opice. Peteva@email.cz

  OdpovědětVymazat
 166. Pexeso je super, stejne jako jine didakticke hracky od Plan Toys. Navic tema emoci by se nam ted velmi hodilo. Z hracek do dalsi souteze me zaujalo Trideni tvaru a velikosti a Navlekaci ovce, ktera se mi v clanku o darcich pro Julinku moc libila :) hanka.pl@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 167. Super článek a Nela :D je kouzelná. Ně by se asi nejvív líbila ta ozubená kola od plan toys nebo balanční loď.

  A jaký bude další dáreček od této značky ? Prozraďte aspoň název :)

  Andrea (andrea.salvetova@hotmail.com na FB Andrea Ajca Salvetova)

  OdpovědětVymazat
 168. Super pomůcka, krásný článek a naprosto suprové fotky, které me opravdu pobavily. Dekuji :D
  Boukyna@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 169. Krasna hra:-) Jinak by nas urcite potesil i nejaky hudebni nastroj
  https://www.feedo.cz/plan-toys-bici-nastroje/ ...na fb sdilim,IG sleduji
  Katerina.Alexova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 170. Pexeso vypadá parádně 🙂 A Nela je rozená herečka, ty její ksichtíky jsou rozlišené 😍 Mě moc do oka padly balancující opičky 😉

  kontakt: jitkajochmanova@seznam.cz (fandíme na všech frontách)

  OdpovědětVymazat
 171. Veterinarni klinika a balancni kaktus. Skvely clanok a fotky su rozkosne. Viktoria133@hotmail.com

  OdpovědětVymazat
 172. Vypadá to báječně, takže pokud nevyhraje, popřemýšlím o nějaké příležitosti, pro kterou pořídíme. Příště by se nám líbilo oblékání podle ročního období. Eva vosmikovaevazavináčgmail.com. Děkuju

  OdpovědětVymazat
 173. Mne pobavil balancni kaktus ;) o.k.hanicka@seznam.cz hezky vikend!

  OdpovědětVymazat
 174. Dobrý den,

  jelikož mám děti co jsou "jiné" pomůcek není nikdy dost :) a jako další do soutěže se mi líbí toto
  https://www.feedo.cz/plan-toys-abeceda-a-z-anglicky/
  Děkuji za možnost účastnit se a sdílím na FB :)

  OdpovědětVymazat
 175. Dobrý den, po téhle hračce pokukuju už dlouho, tak moc děkuji za soutěž. Jako další hračku od Plan Toys doporučuju foťák. My ho máme a je s ním fakt legrace 😉. Díky, Lenka

  OdpovědětVymazat
 176. Balanční kaktus vypadá super :-) děkuji za soutěž a budu se těšit na další... sklarova.eva@atlas.cz

  OdpovědětVymazat
 177. Ahoj Misi, opet inspirativni clanek! Moc diky za nej! Rada se zapojim i do souteze ☘️

  1) Fanouskem MKlife jsem uz dlouho ☘️
  2) Sdilim verejne prispevek ☘️
  3) Libil by se nam muj prvni fotoaparat ☘️
  4) Sleduji na instagramu ☘️

  Krasny den!

  Verca
  mikuskovav@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 178. Díky za tip, zajímavé mi přijdou ještě kostky s vodou. misfis@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 179. Děkuji za krásný článek a neskutečnou fotodokumentaci! Pro příště doporučuji puzzle roční období - to nutně potřebujeme :-D

  Renata.Vytlacilovazavinacseznam.cz

  OdpovědětVymazat
 180. Krásné :). Tohle pexeso vidím poprvé. Plantoys zatím moc nevedeme - spíš ted vede djeco a něco malinko Vilac. díky za inspiraci. kata kai@email.cz

  OdpovědětVymazat
 181. Taky se mi libi hracky plan toys. Vybrala bych pro priste kulickodrahu nebo xylofon. Pavla.valkova@post.cz na fb pavla konecna

  OdpovědětVymazat
 182. Dobrý den, zase pěkná inspirace na dárek, třeba se nám poštěstí vyhrát. Jinak z hraček Plan toys teď pokukuju po balanční lodi.Martina, makaface@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 183. Všechny hračky jsou moc povedené a zajímavé. Mně nejvíce zaujala PLAN TOYS Kreativní kolíčková tabule.
  alice.gazarova@seznam.cz
  Sleduji i na IG: AG_Alice

  OdpovědětVymazat
 184. Za nás určitě domino anglická čísla nebo kuličková dráha. A tohle naladove pexeso pořídíme (nepředpokládám, že bysme vyhráli),je super. Díky za soutěž. Ziz.ala@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 185. Moc krásný článek! Myslím, že správné pochopení emocí je pro děti hodně důležité, takže toto pexeso je za mě opravdu boží! Jinak se mi z hraček líbí ještě Třídění barev a tvarů :)
  Děkuji za článek i za soutěž.

  Karca.drnovska@gmail.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava: Třídění tvarů a velikostí;)

   Vymazat
 186. Opäť krásna recenzia, človek si má chuť hneď ísť to kúpiť... toto pexeso by sa nám určite páčilo a aj iné zaujímavé produkty tejto značky, nečudujem sa, že vás nadchla... okrem pexesa by nás potešil akýkoľvek hudobný nástroj, či ozubené kolieska, vodné či zmyslové kocky, alebo kolikova skladačka, dakujeme za príjemné čítanie dana.medvecova78@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 187. mne by se libil ten petanque ;)

  fb lucie lesprix

  competluc@gmail.com

  lucie

  OdpovědětVymazat
 188. Kulickova draha deluxe -brustmannovaradka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 189. Míšo, opět parádní inspirace, díky!!! emoční pexeso vypadá super!! z dalších hraček nás zaujalo třeba smyslové pexeso, kostky s vodou, balanční loď,...
  petra.hlavackova@email.cz na instagramu p.hlavackova

  OdpovědětVymazat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.