úterý 2. května 2017

Darovačka | Jak jsem si vyrobila hru!

Já už ani nevím jak je to dlouho, kdy mě oslovila Jitka z CUT blogu s nabídkou, zapojit se do kreativní výzvy na jejím blogu. Byl tehdy ještě sníh a já věděla, že mnou vyfasovaný termín je až na květen, takže je vám asi jasné, s jakou vážností jsem do tohohle úkolu nastoupila :-D. No, přiblížilo se to a my měly první setkání. Každý z blogerů si vybral materiál a mně byl samozřejmě nejbližší papír. První myšlenky šly směrem zařizování pokojíčku holkám, ale když jsem postřehla, že Jitka se nebrání ani většímu a náročnějšímu dílu, vybalila jsem na ni svůj pradávný nápad :-). A on tady dneska je. Holky děsně baví a je vyhotoven ve dvou kopiích, takže kromě nás tuhle hru dostane ještě jeden z vás :-). 


 Celá soutěž spočívala v tom, že já si vymyslím návrh a Jitka spolu s plotrem vyřeší tu vyhotovovací část. Plotr Silhouette Cameo3 je mašinka, kterou si propojíte s počítačem a v intuitivním programu si pak vytvoříte téměř cokoli, co budete chtít touhle mašinou vyřezat do, v mém případě, papíru. Plotr ale nejen řeže, já využila i to, že se umí postarat o kresbu a vlastně celé hrací karty vytvoří.

Největší kus práce bylo nakreslení všech souhvězdí v počítači, v programu Silhoutete Studio (program je ke stažení zdarma a je v češtině). Každá kartička je ručně malovaná přes PC, není tedy stažena nikde přes Etsy a podobné. S Jitkou jsme si daly pár večerních seancí nad weby planetárií a astromap ... no a první kousky už se rýsovaly :-).

Návod na výrobu viz CUT Blog - TADY


Ke mně se pak dostaly polotovary, ale tááák krásné. Pro karty jsem vybrala čistou bílou barvu. A protože jsme se rozhodly, že vyřezaná souhvězdí rozdělíme do více kategorií, je ke každé i úvodní barevná kartička s textem.


Všechno co na hromadě vidíte, je vyrobeno a dolepeno námi. Od kartiček až po samotnou krabičku. Trochu jsem bojovala s tím, abych přenesla vyřezaný nápis "Maly hvězdář" na krabičku a ještě jej nalepila rovně, ale povedlo se. Spolu se zlatými hvězdičkami pak působí jako takové kapesní vydání Malého prince :-).


A tady je. Hotové balení vůbec první hry, kterou jsem si takovou dobu přála, ale řezat hvězdičky skalpelem...to by mě šlehlo dřív než by holky došly pro baterku :-D.


Malý hvězdář


Hra je určena všem malým i velkým, kteří si rádi hrají s baterkou, mají rádi noční oblohu a občas před spaním rádi sní.  Nejznámější souhvězdí naší oblohy tak, jak je u nás rozdělila sama příroda a jak jsou u nás viditelná. Rozdělily jsme je do 4 ročních období plus malou skupinku tvoří ty, které jsou u nás viditelné po celý rok :-).


V ručně vyrobené krabičce najdete 


První uvítací karta, která celou malou hvězdárnu představí. 
Čtyři barevné karty vás uvítají v ročním období
Hrací karty s vyřezaným souhvězdím
Barevné "čuflíky". Samolepky v barvách ročních období, aby bylo možné si kartičky polepit a rozdělit do ročních období. 


Jaro, léto, podzim a zima. Čtyři roční období popíší úvodní kartičky. Co je pro dané období typické a jaké souhvězdí v balíčku máte? 


Samotné kartičky jsou z pevného papíru, vyšší gramáž zajistí, že snad ani ručky Julinky karty jen tak neponičí a budou sloužit hezkou dobu :-). Každou kartičku nakreslil a vyřezal plotr Silhouette Cameo3. Tohle si člověk doma na koleni neudělá. Mohla bych leda místo hvězdiček udělat dírky a mít tak nasvícená kolečka, ale znáte jaký jsem hnidopich :-D.

Bylo hezké si všechny souhvězdí projít, zavzpomínat na tu romantiku pod stanem, kdy jsme večer měli čas na zírání na nebe. Dnes usneme dřív než děti :-D. Ale pozor, náš táta je z kartiček nadšený, takže teď s holkama před spaním trénují, abychom je spolu pak na chatě všechny našli - tedy ty, které vidět budou :-).


Nejmenší skupinou jsou souhvězdí, které jsou nad horizontem po celý rok a zahlédneme je v každém ročním období. Jde o tyhle dvě krasavice, kde Malý a Velký vůz zná asi každý a jsou součástí právě těchto karet :-).


A tady už můžete vidět naši hotovou, polepenou sadu. Já holkám na každou kartu nalepila tečku značící roční období, kam patří. Záměrně jsem ji dala do levého spodního rohu tak, aby se dala snadno palce zakrýt a můžou z toho mít takovou hádačku, až budou mít chuť a zájem. Lepící čuflíky máte v balíčku zvlášť, takže pokud si karty nebudete chtít označit, nemusíte :-).


Jde se na to. Holky mají v pokojíčku své temné nebe každý den i ve dne. Z fotky to není úplně poznat, ale v pokoji je úplné denní světlo. Místo pohádky před spaním si teď svítíme, protože holky jsou zamilované do počítání hvězdiček, no a zrovna teď je před sedmou ještě parádní světlo. Naším nebem je tabule, kterou jsme holkám dali do hracího koutku a vůbec mě tehdy nenapadlo, jak prima bude tohle místo mít.


Doma už se u nás poznají medvědice a najdou se tak oba vozy. A že máte děti starší? Krom tohohle svícení můžete před děti položit plakát s celým nebem a dát jim podle kartiček konkrétní souhvězdí hledat. Taková další proměna z pár obyčejných kartiček :-).


Julinka miluje ségru, to víte, Logicky tak dělá všechno po ní a i když si nejsem jistá, zda ví co počítání je, do pěti už umí :-D. Večer si tak počítají hvězdičky, střídají se u svícení a ukazují si, která je větší nebo menší. Jooo, to porovnávání už jim asi zůstane :-D chudáci zeťáci :-D.


Holky je čas jít spát. Setmělo se, baterka už začíná vynechávat a i když venku se hvězdy teprve "zažehnou", my je musíme uhasit :-).


Já Jitce moc děkuju, že mi pomohla zrealizovat nápady a sny, holkám se totiž cokoli s baterkou moc líbí a na chaloupce pak budeme všichni čtyři ležet v trávě, ukazovat si na nebe a hledat. Tak, jak si to pamatuju ze svého dětství i já :-).Jednomu z vás ji teď můžeme věnovat
1/ buď nebo se staň FB fanouškem blogu MK Life


2/ buď nebo se staň FB fanouškem CUT Blogu


3/ Napiš komentář k tomuto článku do 7.5.2017


Nezapomeň na sebe nechat kontakt v případě výhry!


4/ TADY v odkaze napiš pod fotku "soutěžím na MK"

236 komentářů:

 1. Teda paráda, to si ráda zasoutezim... Míša (misha88@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 2. Úžasný, moc se mi hra líbí, ráda bych o ní soutěžila, jen nemám facebook:-(. Kamila

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Míši,zase super nápad,vypada to luxusne.mipal@email.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Tak tohle vypadá opravdu skvěle a moc ráda se zúčastním soutěže :-) V létě se s dětmi chystáme poprvé stanovat, a už živě vidím, jak ležíme ve stanu s baterkou a těmihle vymazlenými kartičkami :-) (zuzlicek077@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 5. Tohle je úžasný nápad, nevím, jestli by to udělalo větší radost mně nebo našim dvěma cacorám :-) ale úplně nás vidím v létě na zahradě, jak si to v chatičce promítáme na strop zachumlane ve spacích...díky za super inspiraci... netikova.pavla@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 6. Vypadá to úžasně a dávám na seznam, co pořídit dětem :)
  r.harabisova(zavinac)gmail.com

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 8. Pokud nevyhráli😉 určitě to pořídím. Miluji hvězdy a ty romantické noci pod nimi😉
  (Bladym@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 9. 1) fanouskem Mk life jsem uz dlouho
  2) to same u Cut blogu
  3) ten plotr je teda uzasna masinka! A vy jste holky neuveritelne krativni! Fakt klobouk dolu! Takovyto originalni hvezdar bysme moc rady vyhraly!
  4)splneno

  OdpovědětVymazat
 10. Nádherná hra, to by bylo přesně pro mé kluky, byli by nadšeni!
  Iveta
  medif@email.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Och och ooooch..tohle nutne potrebuji a musim mit :D Manzel za mlada vedl astronomicky krouzek, byl by z toho nadseny mozna vic jak ja, prima zpusob jak syna privest k pozorovani hvezdicek :) Budu nam drzet palce :) Petra (pivonkova.petra@gmail.com )

  OdpovědětVymazat
 12. Velmi pěkné a úžasný nápad.S malý se na hvězdy dívame.Moc se mu to líbi.Přes den je pak hledá na obloze.A říká"není ".Děkuji za inspiraci
  adrisulcova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Krásný nápad! :-) Katka Bednářová, kacii.karesova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 14. Nádherné,dcera miluje hvězdy,vždy pozoruje dalekohledem.
  Určitě bych chtěla pro ni vyhrát.
  p.s.všechny body splněny
  (stepankapac@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 15. Teda to je paráda! To nutné potřebujeme :-) Nepremýšlíte o velkovyrobe?
  kalousovaluc@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 16. Miso, krasna hra! Opravdu. V prvni chvili jsem mylela, ze jsi udelala magneticke hvezdicky a ty pak podle obrazku lepite na tabuli a skladate si souhvezdi doma. Je to krasne. Ja opravdu na obloze nenajdu nic jineho nez dva vozy. Nikdo me k tomu nikdy nevedl a ve skautu si nejak nepamatuji, ze by se to rozebiralo. Obcas me to mrzi a tak mam v mobilu aspon skymap a hledam si nazvy pres ni.

  OdpovědětVymazat
 17. Tak to je velká krása, jste úžasné! Já bych si hru klidně i koupila pokud bude někdy v prodeji. Máme svítící období, frčí u nás prosvetlovaci knížky a tohle by byl další krásný kousek. Jsem nadšena, třeba se štěstí usměje! Tereza reza.r@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 18. Krása, to mě oslovilo okamžitě a věřím, že by se hra líbila nejen dětem, ale celé naší rodině. Skláním se před tou úžasnou tvořivostí. dekuji za vsechny, kdo si budou moci s vasi hrou pohrat! kami.bolfova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 19. Ráda se přidám do soutěže o tak kreativní hru. Hned se mi vybavilo moje dětství! Děkuji za to. (leeerinka@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 20. Krásné, zrovna v pondělí jsme byli s dětmi v planetáriu. Hra by se nám hodila :) katerinaf@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 21. Tak to je naprostá paráda! Hvězdy u nás v rodině hrají velkou roli, Velký vůz nás nějak zázračně provází celým naším vztahem a stal se naším symbolem. Tuhle hru bysme si tedy užili úplně všichni! Opravdu krásný nápad ;) Bude se dát kdyžtak někde koupit? :)
  mujfialovysvet@hotmail.cz

  OdpovědětVymazat
 22. Nádhera
  veruska.sedlakova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 23. Je to moc hezký nápad. A protože s mým štěstím stejně nevyhraju, tak by mě zajímalo, jestli je v plánu vyrábět sadu k prodeji? (lucius.p@centrum.cz)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a na FCB jsem Lucky Zháčkovánky :-)

   Vymazat
 24. Tak tohle je opravdu pecka, to by se mi moc líbilo a snad i klukům ;-) (pavlikovaRenata@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 25. Tak to je teda krásná hra. To by se dětem (a nejen jim) moc líbilo :)

  OdpovědětVymazat
 26. Užasný nápad! <3 Len tak dalej
  pfujerikova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 27. Krása! Michel.ova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 28. No tak tohle je teda luxus!Terka terinaj@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 29. To je nadherne. Musim zkusit stesti :)
  ninocka@email.cz

  OdpovědětVymazat
 30. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 31. Bezvadné. Rádi si zasoutežíme, ale když nevyhrajeme, určitě moc rádi pořídíme pokud budete vyrábět na prodej. Hezký den. Němcovi
  macek-mp@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 32. Taaaaak krasna hra!My by jsme ji chteli moc a jestli je jen trochu sance,ze je mozne vyhrat diky komentare,tak do toho i s mym malym prckem jdeme!:)Uz proto,ze na to,kolikrat jsem byla v hvezdarne,tak poznam jen Velky vuz,Cassiopeu a Pas Orionu...a to je bidne malo na tu nocni krasu,ktera nas obklopuje...;)(evakudeljnjakova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 33. To je uzasny napad :-) .Ja bych byla stasna a syn nadseny,kdybychom tyto karticky vyhrali.Hvezdy miluje.V lete na chalupe je pozorujeme,jsou krasne videt,neni tam tolik svetla,co ve meste.Jana
  Janca.Duskova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 34. Nadherne. Moc si preji mit hru doma. Dekuji za soutez. Anetta.Bubenickova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 35. Klobouk dolů,to je krása!!! Ronwain33@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 36. To je úžasnééé, taky chceme soutěžit! :o)

  OdpovědětVymazat
 37. Pro Matěje by to byl skvělý dárek.janina.net@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 38. Každý večer teď máme s dětmi svítící chvilku, svítíme do knížek od Svojtky, na zeď s promítací baterečkou, hrajeme si se stíny. Vámi vyrobené kartičky jsou úžasné, výborný nápad a skvěle vyrobeno.
  asimbe@email.cz

  OdpovědětVymazat
 39. Tak si říkám, že by to byl dárek spíš pro mě, než pro dcerku :-D Krásně zpracované ;-) Případně se též hlásím ke koupi :-)
  Krásný den. Zdeňka (pospisilova.zd@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 40. Tají se mi dech,úžasné!To je něco,co by bavilo i mého osmileťáka a oslovilo i téměř devítiměsíčního akčňáka,už vidím ty večery v posteli v ložnici :) My ji nutně potřebujeme!!!! :) :) Ke Dni dětí zkouším vyrobit staršímu stolní hru,takže toto beru jako "znamení",že dělám dobře :) Krásný Máj celé rodince :)
  kopasova.petra@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 41. Z takove krasne prace, me srdce plesa. Hvezdy jsou skvele ucitelky. Kdyby se dalo sehnat ke koupi, rada poridim. Kransy den. (Prochazkova.anezka@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 42. Úžasný nápad...libusak@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 43. Zdravím, jste moc šikovné, opravdu pěkné a originální,byl by to dárek nejen pro mou holčičku,ale i manžela,ktery takovýto originality ma taky rád ��opravdu skvělý nápad a pěkné zrealizovan. Mirka Vosicka (tami sara@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 44. Jů, naprostá nádhera!! Taky se na to už delší dobu chystám, ale takhle krásně bych to nikdy neudělala. Kvetahan@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 45. Krásný návod i s odkazy pro ty, co mají touhu tvořit. Jen mít více velikostí děrovačky hvězdiček a času. A tak se přidávám k dotazu: Bude výroba ve "velkém"? magali(zavinac)email.cz

  OdpovědětVymazat
 46. krasne ako vsetko, doma by isto potesilo
  chrrenka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 47. Opravdu nádhera nádherná:)... evika2.h(zavinac)seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 48. Nádhera, jste moc šikovné!! Já chci soutěžit:-) s.littnerova(zavinac)gmail.com

  OdpovědětVymazat
 49. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 50. Opět podařený soutěž, 7 nás by byla prima, vloni jsme měli perfektní zážitek z erupce na slunci, které jsme pozorovali v malé hvězdárně v Úpici. Kontakt je madlovaanet@gmail.com.

  OdpovědětVymazat
 51. Úžasný, to by mě nenapadlo. Klobouk dolu! 👍 naranja@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 52. To je krása, rádi se připojíme o tak nádhernou výhru
  Email: Monika.sanovska@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 53. vesmírně krásné:) Jak si pročítám návod, tak pravděpodobnost, že něco podobného vyrobím je mizivá, tak si raději zasoutěžím:) (argonek@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 54. To je krása, rádi se připojíme o tak nádhernou výhru
  Email: Monika.sanovska@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 55. Sdílím, jako všechno od vás. Moc pěkné, my vždycky v létě spíme na terase a před usnutím s dětmi pozorujeme hvězdné nebe a všichni to milujeme. Už aby začalo být teplo. Dělala jsem malé kartičky na prosvěcení baterkou, ale tyhle kartičky jsou super. m.fettersova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 56. Krásné a nápadité, hned bych se do toho s malym pustila :-) (k.dobrovodova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 57. S tim by bylo takove srandy! Nase mala miluje uz od narozeni svetylka. Svetlo bylo i prvni slovo a znak, ktery se naucila. Kachnana@email.cz

  OdpovědětVymazat
 58. To je opravdu nádhera :) KavalikovaV@seznam.cz :-*

  OdpovědětVymazat
 59. Woow, tohle je úžasné, úžasné. Zlaté ruce! Zkouším štěstí, tohle je fakt skvělá věc a pro děti moc zajímavá!!
  kontakt: p.matulova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 60. Já jako maly dostával vždy nebo většinou, a to mi zůstalo v paměti dodnes ��, nějaké dobrodružství. Vždy to bylo ohromně napínavé a zábavné a rád na to vzpominám. Pamatuji si, že jsme třeba s tatou jeli za maminkou do práce a pak jsme ji tajně stopovali ��..... ona o tom samozrejmě věděla a jeji kroky velikou oklikou mířili do cukrárny. Ale ten pocit, že jsme ji na stopě a tajně ji sledujeme byla ohromná. Jindy jsme hledali poklad, ktery samozřejmě už předem na tajne misto tata ukryl. Hledali jsme v nedalekych jeskynich a já našel plechovou krabičku a v ni klíč, mince a odznak ..... dlouho jsme pak spřadali komu to asi patřilo....ve stejném duchu se snažím vymyslet i svym dětem takove dobrodružství. Tentokrát protože už jsou děti o něco větší máme nachystanou únikovou mistnost.... kterou s oblibou hrajeme i na počítači. Jsem zvědav jestli se nam podaří uniknout, ale určitě to bude zážitek.
  aknel.es@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 61. Skvely nápad, který jste na rozdil ode mne dotahla do konce a navic v krasném a precizním provedeni! Moc vam fandim a prosim o info, kdyby jste se rozhodla vyrobit dalsi k prodeji - urcite bych koupila! Predem diky,
  (du.katka@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 62. Míšo, tak to je nádhera! gis-ela@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 63. teda, co všechno jde vyrobit :) kámoška by byla nadšená, miluje hvězdy :)
  Klára Hrábková klarabicikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 64. Chystam se s detmi v lete na tabor, ja jako vedouci po 20lete pauze.Rada bych si pro deti pripravila neco zazitkoveho a zaroven vzdelavaciho a tato aktivita by byla pro krasnou letni noc jako delana. Urcite by obohatila zazitky mnoha detem, ale i vedoucim:) rada si o ni zasoutezim a urcite se ji rada inspiruju...xluciferka@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 65. Úžasné, parádní, nádherné. Jste šikovné holky ;-) :-).
  Také zkusíme štěstí ;-)
  Jitka
  jitkahrncirikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 66. To je úžasné :) výborný nápad :) hubackovaveronika@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 67. Tohle je uzasna zabava!moc se vam povedla! Smekam pred vami,kolik casu a urcite trpelivosti pri kresleni hvezdicek jste nad tim museli stravit!ale vysledek je proste paradni! Jste moc sikovni!!!
  Barbara.komarkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 68. Skvele!!!������Moc se tesime ma vyhru���� (palet@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 69. Bajecny napad, nechcete prodavat, treba na Fleru?

  OdpovědětVymazat
 70. Máte super nápady:-) Šárka (saui.dj@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 71. Krásný nápad. Ráda si o tak krásnou výhru zasoutěžím. Případně bych i koupila. (veronikaolejnikova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 72. Teeda, tohle vyhrát, to by byla paráda :D Tohle by stálo za to začít prodávat. Jana (jana.stecova@email.cz)

  OdpovědětVymazat
 73. Jako vždy Miši pecka :) pospisilovaja@seznam.cz Chtěla bych mít takové nápady jako ty, jsi úžasná :)

  OdpovědětVymazat
 74. Kam na ty nápady chodíte 😉 skvělé
  Fb Michaela Škodová
  Email:misa.skodova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 75. "soutěžím na MK" (mujmailzaneta@seznam.cz) S pozdravem Žaneta

  OdpovědětVymazat
 76. Uzasny napad! ☺️ Treba se na nas usmeje stesti, preji krasny den 🌸 Danasvob@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 77. Díky za inspiraci
  andrea.petrov@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 78. Tak to nemá chybu 😃. Super nápad - budeme doufat ve výhru 😊. Andrea.p@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 79. Úžasný nápad!!!
  lenka-prochazkova@post.cz

  OdpovědětVymazat
 80. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 81. Úžasné! To by mojich 2 výmyselníkov určite potešilo a aspoň by sme natrénovali súhvezdia pred splavom a spaním v stane. Martina martina_toskova@yahoo.com

  OdpovědětVymazat
 82. To je krásný nápad a velice originální :-) L.Brichackova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 83. Senzační a parádní provedení! Smekám! A ráda zasoutěžím. kacka@toomich.cz

  OdpovědětVymazat
 84. Teda Míšo, to je krása...moc hezký nápad a už vidím jak bych s touto krásnou hvězdárnou nalákala ty 3 rarachy (neteř a synovce) na spaní u nás. (Marketa.Musilova@seznam.cz;FB Markét Kuzebauchová)

  OdpovědětVymazat
 85. Krásná!!! warjana@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 86. Vypada to bajecne.Uz zhavime baterku. Muselo to dat neuveritelne prace, ale urcite to stalo za to. Barborka.s@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 87. To je úžasné!!! Nechcete mě adoptovat? :-D Co na tom, že mi táhne na třicet, já bych si u vás vyhrála a byla bych faaakt strašně hodná :-D
  klarkakrejcova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 88. Wowww. Úžasný nápad.krasna ruční práce. Už se vidím,jak si s ní hrajeme všichni s dcerou a tatou. tttrable@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 89. parádní nápad pro malé i velké! haanyy@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 90. Tedaaa, to je bozi, fakt super napad...my chceme takyyy....holcicky by byly nadsene, ale i maminka, konecne by pronikla do taju souhvezdi
  (pet.strnad@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 91. Tak tohle se vám holky moc povedlo. Boží. Také milujeme koukání na hvězdy, takže soutěži na-zdar!
  (petule.c@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 92. SUPER napad, syn hvezdy miluje, tak by
  Se hodilo. Ke dni deti vyrabi manzel nasemu Michalkovi zahradni domecek a ja do nej vyrabim z kartonu nabytek. Ivanaulreichova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 93. Kraaasne!

  andrea.stefanova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 94. Wow...❤❤❤ kat.raskova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 95. Krásné:-) j.mur@atlas.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na fcb Pečoun Pečovatel:-)

   Vymazat
 96. Boží!!! Konečně by na našich zdech přibyly smysluplnější stíny než jen ta prstová zvířátka ;-))))
  anna-mazurova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 97. krásné nápady, šikovné ručičky, báječné tipy !! Díky za Váš blog. Katka
  katkaroz@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 98. Wow, užasné!!! andreagajdosova83@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 99. To je super krásný nápad :-) Naše holky promítaní na zeď milujou :-)
  Kristína (Tinka333@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 100. Teeda to je parádní nápad! Určitě by nám to udělalo radost. Holky chodí svítit i přes den baterkou do koupelny :-) v.z@email.cz

  OdpovědětVymazat
 101. Hezký nápad na tmavé zimní večery. srb.lucie@sezanm.cz

  OdpovědětVymazat
 102. Parádní. Mooc by se nám líbilo. Malý usíná jedině s baterkou. Teď by místo ostražitosti mohl i poznávat souhvězdí :-) Dá se i někde zakoupit? D.Krivankova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 103. Taková hra by se mi líbila a klidně bych si jí koupila. Já sama poznám jen vůz...asi velkej. :D luciecumrikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 104. Jednoduchý, ale vychytaný nápad �� vvav@atlas.cz

  OdpovědětVymazat
 105. Super hra! Děkujeme. :)Lucie Skřejpková (lucius.shine@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 106. Nádhera ! Nic takového jsem neviděla. Prima nápad. Precizní práce. Zábavná a poučná hra. Hodně štěstí ! kmotlova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 107. Nadhera...úplně jsem se zasnila :) Zaviram oči a začínám si přát ;) katvald@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 108. Tak to je vážně pecka. Zuziii.pupiii@seznam.cz
  Pokud nevyhraji je možné poslat info o prodeji i jen jako pdf. Děkuji

  OdpovědětVymazat
 109. Nádherná "hra", dokonalé zpracování, jednoduchý, ale vychytaný design... Bude v budoucnu možnost koupě? Protože tohle opravdu NUTNĚ potřebujeme. usatakomba@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 110. Krasna prace! Tez mne zajímá, zda bude moznost koupi. Dekuji. Kainkova.k@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 111. Smekám! Úžasný nápad a fantastický výsledek. Bylo by hezké mít souhvězdí doma. Kluci by si to určitě užili. No a přiznám se, že já taky :-)

  OdpovědětVymazat
 112. Nádhera! To by bylo něco pro ty mé ratolesti �� (kacud2@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 113. Zatial sledujeme len mesiac a slnko, evidentne rozdireme aj o hviezdy. Dik za typ!;) sales.merino@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 114. úžasné....moc ráda si zasoutěžím o tuto krásnou aktivitu :-) úplně se vidím, jak s dětmi hledáme pak i ve skutečnosti :-)

  OdpovědětVymazat
 115. Irena Durdilová3. května 2017 20:53

  Nádhera, nemám slov. Prostě super. irena.durdilova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 116. Úžasné a dokonalé!!! sklarova.eva@atlas.cz

  OdpovědětVymazat
 117. Wau, Míšo krásné.
  k.kata@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 118. Teda Míšo, to je úplná paráda!!! Hra se moc povedla! Skvělý nápad a super provedení. Jsi fakt moc šikovná, krásné... Kristee

  OdpovědětVymazat
 119. Krása!!! Můj dětský sen se stal skutečností!! marketa.j@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 120. NÁDHERA!!!!
  maruska22483@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 121. Soutěžím moc neverim, ale musim se pozastavit a napsat Vám - jaký to super nápad a stylové provedení. Krasa, gratuluju!:-) Veru (nikajen@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 122. Pokud to plánujete někdy opakovat, případně prodávat (a já bych si to hnedle koupila) líbila by se mi i verze na černém papíru s bílým nápisem a klidně i těmi zlatými hvězdičkami.

  Úplně Montessori :) Fakt nádhera!

  veronikamachurova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 123. Chystam se na komentar od rana a ted nevim, jestli jsem ho sem dala nebo ne :-D je to nadhera a rada se pridan k hronadne objednavce techto karet, pokud bychom nemely stesti a nebyly vylosovane. Svicebi baterkou u nas vede, at uz jen tak nebo prosvecovani knizek, promitani pribehu apod. Holkam by se urcite libily :) marcelaxurbanova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 124. No tak to je patadni napad.Bellinka si pousti zelvicku s hvezdickami a je z ni vzdycky uplne paf.Myslim,ze tahle uzasna hra by ji i sestricku urcite nadchla.Budu doufat,ze se stesti tentokrat usmeje na nas.A kdyby byl napad i prodavat daldi tyto hry,urcite bychom ji poridili.
  Zaneta,Bells a Nancy
  zanys@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 125. U nás je teď baterka velký hit a tato hvězdičková hra by jistě měla velký úspěch! Krásná práce. Lenka (lenka.benesova@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 126. Míšo, vy jste fakt hvězda...nádhera⭐️
  zitahajkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 127. Dokonalost sama. Obdivuji takovou kreativitu a zručnost. �� (drongova.katerina@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 128. V giveaways nemívám štěstí, ale jestli by se toho vyrobilo více kusů, budou se dát koupit :) farbakl@yahoo.com

  OdpovědětVymazat
 129. Soutěžím! Dvojčátka by měli radost :)… Jste úžasná! Moc Vás obdivuji. Pavla.zielonkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 130. Jee, to by se dceři líbilo! Máme tatínka obdivovatele nebe s obr dalekohledem, dcera zřejmě podědila jeho nadšení a ve svých třech a půl letech umí odvykladat celou sluneční soustavu.. Zato do pěti nenapocita :P
  Krásný nápad! Zdenka
  Rysova.zdenka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 131. Hvězdy miluji od dětství....krásný způsob jak učit děti. Soutěžím. L.kmoskova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 132. Skvělý nápad a krásné zpracování, takže zkouším taky vyhrát ;)

  OdpovědětVymazat
 133. Soutěžím... vrbovalucie@email.cz

  OdpovědětVymazat
 134. To je takova nadhera!!! Ovsem mluvim hlavne za sebe, jelikoz mne hvezdy fascinuji a na nocni oblohu bych dokazala koukat celou noc. Kazdopadne i mne by nadchlo, kdyby byla tato hvezdna krabicka casem k zakoupeni!

  michaela.zalabakova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 135. Teda, to je super! Hra vypadá skvěle, moc se povedla, rozhodně bych uvažovala o prodeji, myslím, že tu je více než jeden zájemce:) Já osobně děkuji i za objevení nového blogu, protože se mi moc líbí!

  OdpovědětVymazat
 136. Super nápad, mít hvězdné nebe doma v pokoji :), to by se nám líbilo. Každopádně pokud budete vyrábět ve větším množství rada zakoupim :).

  OdpovědětVymazat
 137. Úžasne, tleskam... moc rady si s rodinkou na hvězdáře zahrajeme :) anetka.sonska@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 138. Úžasné! Přidávám se s návrhem na prodej např. na Fleru ;)
  Vanilka Bourbon
  pepinna@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 139. Velmi pěkné, čisté... Líbí se mi. Po nějaké době opět opravdový důvod připojit se k soutěžení. FB: Bacini Babies

  OdpovědětVymazat
 140. soutěžím na MK :-) . Dobrý den. Super jak všechno od Vás. Starší miluje hvězdy. Marně sháním někoho kdo by mě pod hvězdy namaloval reálné obrázky. Zatím jsem nenašla žádnou knihu ani nic na netu kde by něco takového bylo. ssmisek@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeste se zeptam jestli je to mozne nekde koupit? (Nikdy jsem v zivote nic nevyhrala :-) . Tohle je totiz i muj sen a zapasim s tim jak zrealizovat. A dalsi otazka. Kde najdu blog o vyrezavani do jinych materialu?

   Vymazat
 141. Tak to je uzasny napad.
  hanapotmesilova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 142. moc hezky vymysleno, provedeno! CHCI VYHRÁT, a to moc! gebin@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 143. Nádhera!!! Využila bych nejen doma se svými dětmi, ale i ve škole při prvouce a přírodovědě 😍
  ...a nejvíc bych si pohrála s kartičkami sama ;-)
  Jste šikulky 👍
  Pavla Vysoká
  (vysokapavla zavinac gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 144. Krásná hra, ráda si o ní zasoutezim (lpribanova@gmail.com). Děkuji

  OdpovědětVymazat
 145. Bože jak já závidím zručeným a kreativním lidem :) tohle je naprosto úžasné - od nápadu až po krásné zpracování.malá má sice teprve 8měsíců,ale od úplného miminka miluje světýlka, hvězdičky, cokoli blikajícího, tak věřím,že z tohohle by byla nadšená už teď zatím na koukání a později na to poznávání a učení..
  Pokud bude šance časem někde pořídit, tak (v případě,že nevyhrajeme :) ) budu moc ráda,jestli vytvoříte více kusů i pro nemotory jako jsem já,ať můžeme pořídit..
  Krásný den
  Andy1409@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 146. Milá Míšo...moc díky za možnost zasoutěžit si o tak báječnou věc. Všechny baterky doma před našima dvěma "světluškama" nejsou v bezpečí :-) Zdraví vás Míša spolu s Julinkou a Madlenkou. (michala.notzlova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 147. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 148. Tak to je perfektní nápad! :-) Monika (mijovicova@yahoo.com)

  OdpovědětVymazat
 149. Taky chceme soutěžiiit! :-) dobiasova.r@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 150. Tak to je fakt pecka, jste moc šikovné, skvělý nápad. Ráda se do soutěže o něco tak originálního zapojím. Sylvie sdohnalikova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 151. Miso proste wau �� super napad, krasne provedeni. Nechcete to holky pustit do prodeje?
  Martina Novackova beelzebub@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 152. Dobrý den, luxusní !!! kdyby se usmálo štěstí moje dcera by zářila štěstím, teď slavila narozeniny, musela jsem koupit i teleskop.. vlastně všechny tři moje holčičky by měli radost :) nikde takovéto kartičky se nedali sehnat a že jsem sháněla.. pokud se neusměje štěstí poprosím o info zda je možnost koupit sadu a za kolik korunek.. jste úžasná moc a moc děkuji.. kontakt: MrBublinka9@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 153. Nechápu, kde berete ty nápady. :-) Vypadá to úžasně, jako malá jsem zbožňovala hvězdy a z tohoto bych asi byla úplně vedle. :-) Jana Svobodová meskjana@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 154. Super nápad, taky si ráda zasoutěžím :-) bara.janova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 155. Vypadá to úžasně a je to přesně to, co teď potřebuju. Mám syna s AS (forma autismu) a zajímá se o vesmír. Byli jsme v Planetáriu, teď čteme pohádku o sluneční soustavě a s manželem už se rok snaží postavit "hvězdářský dalekohled". Tahle hra by se mi moc hodila a protože nikdy nevyhravam, nepočítàm s tim ani tentokrát - dala by se prosím koupit?
  Děkuji Petra
  bobulex@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 156. Tohle se vážně povedlo, skvělý nápad! Díky za giveaway. lucie.bastova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 157. Chtěla bych být tak kreativní jako ty!
  Hra by se mi moc líbila.
  midnigt@seznam.cz
  FB Andrea Dosoudilová

  OdpovědětVymazat
 158. Úžasný nápad! Dcery milují planetárium, tohle by se jim moc líbilo.

  OdpovědětVymazat
 159. Na letošní vánoce jsme dostali hvězdného průvodce - svítící želvu...ale kam se hrabe na tento úžasný nápad...! Tak tedy poprvé za posledních 15 let zkusím výherní štěstí :)
  zuzbartosova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 160. Mela bych take zajem. Je to krasne. m.mrazici@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 161. Děkuji za krásný nápad, jen jsem chtěla poprosit, kde lze koupit? Nemám plotr, kdyby jsem stáhla. Zkusím štěstí, ale již se na nás jednou usmálo, tak hledám i alternativu. luciekucerov@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 162. Míšo, pokud budete vyrábět další, ráda zakoupím. lenka.holesinska@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 163. Krásné - moc se mi to líbí a ač normálně o nic nesoutěžím ;-) tak to zkusím... nikola.roglova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 164. To je parááádnííí :-) Eva.Auerbachova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 165. Opravdu super. A tak zkusim zasoutezit :) manimana@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 166. Nádherná, pokud nevyhraji:-) tak až bude k dispozici, také bych koupila. janina.kralik@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 167. Tak to je velká paráda!!! Miluji originální a kreativní věci a tohle je přesně ono! Láska na první pohled:) Mám 2leté kluky a z oblohy nesundají oči jak přes den, tak hlavně v noci. Měsíc a hvězdy jsou u nás už rok TOP a my musíme domů, než se vše objeví (jinak by jsme nocovali pod širákem :D). Je to ale nádhera vidět to nadšení a jiskřičky v očích. Ta upřímná radost. A kromě toho kluci rádi různé knihy, které můžeme prosvítit..takže tohle je ideální spojení!!! Božínku jak by to byl ideální dárek k jejich nastávajícím 2hým narozeninám:)) (ale kdyby to nevyšlo, ráda koupím:)) Monicicacek@post.cz

  OdpovědětVymazat
 168. Teda při čtení vašeho blogu se stydím, že nejsem taky tak kreativní :D hra by byla parádní. verca.dolezalova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 169. Parádní záležitost pro mého malého hvězdáře! ;-)
  malinovahana81@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 170. Moc krásné! Doma sice máme mapku oblohy, ale toto by bylo mnohem lepší! Ráda zasoutěžím :-) sonka.maskova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 171. Krásná hra :-) L. Palivcová PalivcovaL@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 172. Příjemný čas a díky za inspiraci. Až bude hra na prodej,ráda si jí zakoupím :-) Gabriela

  kontakt : dobinka81@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 173. Nadherna prace a pro nas dost aktualni tema :-) urcite bychom meli zajem o pripadnou koupi bmishalka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 174. To je paráda!!! Klobouk dolů :-) pokud by bylo možné zakoupit, hlásím se do řady :-) kaja.zupkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 175. Ideální pro budoucího malého skauta :) machova.andrea@post.cz

  OdpovědětVymazat
 176. Fuuuha. Zavidim vsem kreativcum jejich napady. O to vic si vazim tech, co se sve napady neboji realizovat. Palec nahoru, teda hned vsechny 4 palce, co mam. (Christeene@christeene.com)

  OdpovědětVymazat
 177. Krásný nápad, mám zájem i o placenou verzi. děkuji petrazeena@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 178. Ježíši, to je nádhera!! Jste moc šikovná a hra je parádní. andrea.salvetova@hotmail.com (na FB Andrea Ajca Salvetova)

  OdpovědětVymazat
 179. Krasna prace! Je videt, ze je to delane s laskou ;) doleje@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 180. Moc pěkný nápad a hezky zpracovaný :) Ráda bych si zasoutěžila schuv@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 181. Míšo, klobouk dolů 🙂 Ty jsi prostě neuvěřitelná 😍 To je taaaak krásné, ach ❤️ moc se přimlouvám za to, aby se hra dostala do prodeje, je to fakt nádhera 🙂
  zkusím štěstí 😉 kontakt: jitkajochmanova@seznam.cz (sleduji vše a všude 😉 )

  OdpovědětVymazat
 182. Krásné - moc se mi to líbí ;-) ... marek tečka polacok zavinac gmail tečka com

  OdpovědětVymazat
 183. Nádherné, nádherné. Leah@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 184. krasné :) zkusíme štěstí
  sim.markova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 185. Parádní nápad i provedení.Zronekmartin@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 186. Opravdu krasna prace, na ktere jsou videt hodiny dřiny. Moc radi bychom take meli sve nebe :-) zuzana.pavlicek@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 187. Krasna prace, moc se mi libi. Soutezim pekubi@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 188. moc pěkné...."soutěžím na MK"....votavova.e@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 189. Moc hezké, asi by se líbilo hlavně manželovi len.srb@post.cz

  OdpovědětVymazat
 190. Nádhera!!! El sunshine29@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 191. Parádní!!! Moc se nám se synkem líbí, rádi si večer "prosvěcujeme" knížky Hervého Tulleta, ale tohle je ještě o stupěň výš. Fakt krásný!! /martice.p@gmail.com/

  OdpovědětVymazat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.