čtvrtek 25. května 2017

Puzzle | Proč je to skládání tak důležité?

Hravost, trpělivost, prostorová orientace nebo třeba logické myšlení. Všechno to zní nad míru dobře a všechno tohle učí, nejen děti, právě puzzle. Nebo jak se u nás říká, prostě pucle. S nástupem školkového věku Nely, se tohle období rozjelo naplno a ve čtyřech letech zdá se dosahuje svého vrcholu. Každým balíčkem, který nám donese pošta, Nela zarachtá a jakmile se cokoli ozve, rozmýšlí mezi legem a puzzlema :-D. Přitom nám tyhle balíky chodí vážně výjimečně. Letos si je přímo sama přála k narozeninám, takže tohle jediné přání muselo být vyslyšeno. Sehnala jsem holkám ty nejkrásnější puzzle, aby Nela přišla týden před oslavou, kdy už bylo zabaleno, že chce puzzle a přeci jasně že s Annou a Elsou :-D. Hmmm, máme doma přepuclováno :-D.


No, každopádně chci hned v úvodu zmínit, že puzzle jsou pro děti zdravé, rozvíjí nejednu dovednost a stránku dítěte a většina dětí jim na chuť přijde, ať už jsou jim dva nebo třeba pět. Kdo už byl třeba někdy s předškolákem v nějaké PPP (pedagogicko-psychologické poradně), mohli jste se setkat s testem zralosti právě v podobě skládání puzzle

Nejsem tabulková lékařka, kdo mě čte delší dobu, ví to. Je ale dobré o puclíkách vědět a dětem je jednoduše nabídnout. I u nás ve školce jsem slyšela jak paní učitelka říká, že je hrůza jak některý čtyrleťák neumí s nůžkama. Ale copak za to může, když mu nebyly nikdy nabídnuty? 

Kluk lítá po hřištích, má plno kroužků, od dvou má paní na hlídání a někdy prostě ani rodič neví, že je už čas. Přijde jim na to prostě dítko malé a zjistí až z okolí, že sousedovic děti už skládají a ne úplně malé obrázky. Tak puzzle ano :-) Nabízejte je dětem, ignorujte, že na všech je psáno "nevhodné pro děti do 3 let" a ty první, jednoduché, ty kupte třeba už k 18 měsícům vašich dětí. 


Těm nejmenším přijdou vhod jen ty dvousložkové, jednoduché. Často jsou na nich třeba jen zvířátka a jejich mláďátka a čím větší a pevnější jsou, tím lépe. U dětí starších se pak zvyšuje počet puclíků a zmenšuje jejich velikost. Pro vaši představu, Julie složila ty jednoduché puzzle o cca 8-12 ks před druhým romem, Nela skládá ve čtyřech letech sama ty 50-80 ks. 

Nově jsem Nelince pořídila tyhle nádhery. Já se zamilovala hned, jak jsem je v e-shopu uviděla. Že už známe všichni Djeco nebo třeba Vilac značky, to je skoro jasné, ale značku Avenue mandarine jsem popravdě viděla poprvé a kvalitou i designem se rovnají mým špičkám z oboru. Ba ne, tím designem u mě dokonce vyhrávají. Něco z nich je ve stylu a la Malý princ a neskutečně se mi líbí.

Tyhle puzzle jsou Avenue mandarine Puzzle v kabičce Šnek - KLIK


Takže ano, tyhle krásky, šneka vozícího kamarády, jsem vybrala Nele, krásně je zabalila, aby přišla těsně před velkou slávou a zavařila nám dodatkem o Ledovém království :-D. Bylo to ale její jediné přání, takže honeeeem :-D. Jooo, potěšily nejvíc, ale zas se mi líbí, že ty už jsou vážně něco. Jsou těžší a hodně dílku od sebe nejde rozeznat, takže tohle je pravý trénink a Nelu moc baví.


Jakmile jednou pořídíte staršímu dítěti sourozence, pořizujete si malý xerox. Nevím jak u vás, ale Julinka chce a vážně dokáže hodně toho, co už umí Nela. Jasná věc, že pokulhává v řeči, ale už se třeba komplet oblékne, krom trika všechno i svlékne, obuje se a puzzle frká hodně slušně, na to že jí jsou dva roky. 

Avenue mandarine mají jednak puzzle pro děti starší, ale i ta řada pro děti malé je boží. Puzzle jsou prostorové, žádné čtverce a obdélníky a krásně barevné, takže zaujmou vás, když projíždíte e-shopama :-D, ale líbí se i holkám. Materiál je hodně pevný karton, takže to ani Julie neohne a puzzle se neničí. 

Tyhle puzzle Avenue Mandarine Páv a kamarádi - KLIK


Malé prstíky jsou ještě krapet nemotorné, takže celá tahle řada má hodně velké dílky, ale o to snáz se dají pořídit právě už těm nejmenším. Na Julii už budou hodně snadné, ta teď akorát podědila Nelinky Vilac kufřík s puzzlema po šesti kusech. Psala jsem vám o nich TADY.

Stejná hra jen druhý díl puzzlí - Krokodýl a kamarádi - KLIK


 Chvíli jsem přemýšlela, jestli pro vás vybereme do soutěže puzzle pro menší nebo větší a nakonec jsem zvolila tyhle kouzelné, pro děti trochu starší. Soutěž totiž neomezí maminky se staršími dětmi a vy, které máte děti malinké, na ty může hra nějaký měsíc počkat v dárkové skříni :-D. 

Za puzzle do soutěže moc děkuji e-shopu Feedo. Já jsem teď ještě na vážkách, jestli nepořídím tyhle puzzle Roční období, které mají 40 dílků a jsou kruhové. Tahle značka je vážně něco jako Djeco nebo Vilac - najdete u nich i kreativní sady, designem originální hry, puzzle nebo třeba sady pletení a razítkování. Moc nechápu, že je e-shopy u nás běžně nemají.

A aby měl článek zase nějakou tu přidanou hodnotu, napíšu pár tipů, které činnosti kdy začít nabízet. Rozhodně to, prosím, neberte jako tabulky, kdy má dítě co umět. Vůbec ne. Jen inspirace, kdy už třeba můžete zkusit pořídit to nebo tamto a nabídnout :-). 


Tipy, které píšu, jsou skvělé pro rozvoj jemné motoriky dítěte


okolo ukončeného 1.měsíce
pokládejte okolo dítě předměty a hračky, mezi prvním a třetím měsícem se dětí učí uchopovat vše, co je v blízkosti jejich ruky

okolo 12. měsíce
děti již ovládají pinzetový úchop (společný prstíky palec a ukazováček) a ten je vhodný podporovat. Krájet například jídlo na malé kousky, aby si je dítě samo dávalo do pusy právě tímto úchopem. Děti rády třesou s předměty, takže tady je ideální doba na všemožná smyslová pexesa nebo senzomotorické kostičky. Bude je bavit první Lego DUPLO nebo si můžete doma uvařit vlastní písek, až nepůjde jít ven - recept TADY.


okolo 18.měsíce
Už má význam začínat s kreslením, pokud se bude dětem líbit. Nabídnout pastelky. Určitě super čas na modelínu. V roce a půl už zkoušejte dělat kuličky nebo třeba hady z plastelín - můžete si ji i doma uvařit, návod tady u nás najdete. Do druhého roku projeví zájem i o klíče, zámky, šroubováky a vše, k čemu dítě pustíte, takže geniální třeba Busy board (Montessori board). S výhodou jsou na jakékoli kreace vhodné prstové barvy a malování prstíkem.


okolo 2. roku
Svlékání, oblékání, zip - už děti nemusíte nutně strojit vy, klidně je nechte se chvíli plácat s hromádkou oblečení. Čmárání na papír, stavění věží z kostek, navlékání korálků s větší dírkou na provázek, házení balónem nebo třeba strkání kuliček do PET lahví... Puzzle, s výhodou 2,4 nebo 6 dílků. Jakmile je dítě zvládá, pořizujete na kusy početnější výbavu :-).
Kreslení: Děti zvládají například spojit dva body čarou - ty, které to bude bavit, můžete nabídnout takové ty chytré omalovánky, kde děti právě propojují body a tím namalují obrázek, i když často je děti ovládají až mezi druhým a třetím rokem.


mezi 2. a 3. rokem
Děti už se naučí zacházet jemně s knihami (pokud jim to jejich povaha dovolí :-D ) a hezky otáčí stránky - můžete začít svěřovat i jiné knihy než jen leporela, zase si tím děti trénují prstíky. Určitě kupte dětem míč a můžou už zkusit házet předměty do kyblíků nebo košíků, okolo třetího roku se děti často naučí chytat balón, tak si doma házejte, když už je kutálení nuda. Svěřte dětem u stolu vidličku ;-). Hrajte si s kolíčky - věšte prádlo nebo vyrábějte jednoduché hry s kolíčky. Stejně tak budou dítě bavit hry s přeléváním, naléváním a vyléváním :-).
Kreslení: malujte a skládejte v přírodě kruhy. V tomhle období se děti vývojově učí malovat oblé čmáranice. Je čas dát dětem očuchat štětec :-), ale jen na seznámenou.


mezi 3. a 4. rokem
Dokáže postavit z kostek vysoké věže, naučí se hezky držet a používat štětce, takže se neostýchejte s malováním a ukažte, že to jde i bez pastelek (samozřejmě to ale bude bavit děti i malinké, netřeba se tím řídit, jen pokud vaše dítě do tří let nevidělo, ukažte mu jej :-)). Hurá pořizujte i nůžky a stříhejte. 
Kreslení - ve třech letech se tak nějak očekává, že děti zvládnou kruh, vertikálu a horizontálu - ty se ale nemusí protínat, tedy nečeká se, že tak staré dítko umí nakreslit kříž. Okolo 4.roku přichází hlavonožci (postava, která nemá tělo, jen z hlavy vedou nohy i ruce - roztomilost, kterou dětem určitě uchovejte na památku). Bavit už bude i propracovanější "malování" - zkuste třeba využít jarních barev venku :-). Jak jsme malovaly my, mrkněte TADY.


mezi 4. a 5. rokem 
Hrajte si se sirkama :-D - tedy skládejte z nich obrázky. Dítěti můžete postavit vzor a ono jej zkusí podle vás vytvořit, okolo pátého roku už můžete zkusit navlékat nit do jehly nebo třeba stříhat nůžkama podle nakreslené čáry - tzn.děti se naučí vystřihovat. 
Kreslení: dítě už maluje i kříže - dovede protnout horizontálu (zase to neberte tabulkově, každé díte to umí jindy, ale už spolu můžete takové obrázky malovat a zkoušet, někdy vás děti překvapí a prostě je namalují z fleku samy :-) ). Děti už mají na to, aby uměly namalovat nějaké geometrické tvary, takže zkuste čtverec a brzy tam bude i celý dům. Z hlavonožce se stávám postava, která již má tělo, i když zatím bez nějakých detailů.

mezi 5. a 6. rokem
Balon dá dítěti hodně. Naučí se chytat i házet jednou rukou, při házení už následuje i pohyb celého těla. 
Kreslení: Už je tu malování, kdy po dětech je vhodné chtít správný úchop (tady vím, že se názory různí, tak každý ať dělá dle vlastního rozhodnutí), zvládnete obkreslovat, umí malovat postavu a okolo šestého roku zvládne malovat trojúhelníky. V sedmi letech k tomu pak přibude ještě Zemanův kosočtverec :-D. A došly jsme tím k takové té školní zralosti, kterou tady rozebírat nebudu :-).

A na závěr to nejdůležitější - pokud vaše děti něco z toho nedělaly, nedělají a nebo dělat nebudou, nenechte se tím znervóznit. Pokud dítě malování nebaví, bude mu vše trvat déle, protože třeba dva roky vůbec malovat nebude. Nenuťte ho, ono to dožene až ho to "chytí" :-).

Máme to za sebou, tak huráááá soutěž :-).


Vyhraj puzzle Avenue Mandarine s myškou1/ buď nebo se staň fanouškem naší FB stránky MK-Life


2/ Do středy 31.5. napiš pod tento článek nebo na FB,

O kterou Avenue Mandarin "hru" mám drze škemrat do další soutěže? :) Vybírejte TADY.

(nezapomeň na sebe nechat kontakt!)

3/ pokud navíc budeš sdílet veřejně článek i na FB, zařadíme Tě do slosování hned 2x

4/ DOBROVOLNÉ: Pokud najdeš minutu času a líbí se ti tu, pošli hlas do ankety Mamablog roku. Hlasovat můžete pro MK Life blog TADY

205 komentářů:

 1. Na FCB nasdilim. MISHA88@seznam.cz

  https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-puzzle-krokodyl-a-kamaradi/ A MY BYCHOM RÁDI TOTO.DIK

  OdpovědětVymazat
 2. Já jsem pro razítkování :-)
  https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-detska-razitka-s-omalovankami-vily/
  A sdílím na: https://www.bluebunny.cz/ kde se dá i kontaktovat :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Opat raz skvely clanok.
  Prosim skemrat o akukolvek velku kreativnu sadu ;-)
  Lenka
  mrkvatko@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 4. Super článek:)
  Nám se moc líbí puzzle krokodyl a kamarádi.
  Karolína
  Karca.drnovska@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 5. Tak puzzlatum pro nejmenší jsem po holkach darovala školce, tak pro naši nejmenší budu muset přikoupit (nebo vyhrát Páv a kamarádi).
  Škoda, že nebydlite Míšo poblíž, mohla bych vám jich hromadu zapůjčit, teď leží na půdě.
  Hezký den všem!
  (Slunecni.boure@centrum.cz)

  OdpovědětVymazat
 6. ahoj, puzzle jsou moc fajn. Holky mají neskutečnou radost, když je složí. Kartonový domeček pro víly by taky nebyl špatný. El sunshine29@seznam.cz
  https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-kartonovy-domecek-pro-vily/

  OdpovědětVymazat
 7. Irena Durdilová25. května 2017 9:01

  Tak to je krásný článek. Zaujala mě 3D puzzle. U nás puzzle frčí od 15 měsíců, kdy jsme začali s dvoudílným. Na fb sdílím. irena.durdilova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Kreativní set - Malý Princ prosím �� Andrea.p@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Nám by se líbila sada her pro děti od tří let. Andrea endyna@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Super. A další soutěž by mohla být o skvělou sadu razitek s omalovánkami :-)https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-detska-razitka-s-omalovankami-princezny/
  Jana
  jane123@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Dobrý den,
  díky za skvělý článek! Obávala jsem se, že když malý nechce moc kreslit, že je trochu pozadu, a díky Vám vím, že není, děkuju :-*
  Moc mě z výběru zaujalo na příště toto https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-sada-kulicek-s-prekazkami-pro-kluky/

  Danča, bodlinka7@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Moc se mi líbí Páv a kamarádi nebo by se mohlo soutěžit třeba o nějaké ty omalovánky s razítky:-)
  renwas@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Tak to je pro zmenu velka parada! Me se moc libi ty kartonove domecky nebo sady her.. uz mam jednu takovou od djeco v darkove skrini;-) Klara Drdova, klarkaa.k@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 14. Puzzle má dcera moc ráda, ve dvou letech skládá 35 dílků, celkově je motoricky zdatnější, se vším jsme začali dřív, než doporučujete. Třeba nůžky má od 18 měsíců, hlavonožce kreslila od 20měsíců. Ale článek je hezká inspirace pro rodiče, kteří se ve vývoji dítěte moc neorientují a nenapadlo by je některé věci dětem v tu určitou dobu nabízet.Z nabídky by se nám nejvíce líbilo velké puzzle roční období, nebo jakákoliv kreativní sada.
  Sdílím na fcb jako Lucky Zháčkovánky. lucius.p@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 15. Nejlepsi je AVENUE MANDARINE Sada her pro děti od 4 let ;-) helena.xxxxx@seznam.cz (Helena Kotrchova)

  OdpovědětVymazat
 16. Ahoj, všechny "hry" Avenue Mandarine vypadají báječně, takže tímto děkuji za seznámení s touto značkou:) Příště by se mohlo soutěžit třeba o toto: https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-sada-her-pro-deti-od-4-let/ Sdílím i na FB. Mirka
  (mirka.cicha@post.cz)

  OdpovědětVymazat
 17. Já skládání puzzle miluju a jsem ráda, že mé děti to mají rady taky. Syn donekonečna skládal dřevěné vkladačky a dcera to nějak přeskočila a jede rovnou puzzle (asi od 18m) Je legrace,když během chvilky poskládají to, s čím se děda moří pěkně dlouho a mají z toho obrovskou radost.
  Těžko se vybírá jedna věc, ale třeba razítka u nás taky hodně frčí a tyto jsou parádní
  Katerina.roslerova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 18. Mne by sa pacili omalovanky s razitky ci sada kulicek s prekazkami, no a tie puzzle su tiez krasne.... vlasne je to jedno- vsetko sa mi paci :) Andrea awdwa@post.sk

  OdpovědětVymazat
 19. Ahoj Miso, ja jsem teda nadšena ze vsech puzzle v krabičce 😊 Nebo pak soubor her od 4 let 😊
  Michaela_moravcova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 20. Puzzle jsou krásné! A příště bych škemrala o nějakou karetní hru. V.Belikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 21. Mne by sa pacili omalovanky s razitky ci sada kulicek s prekazkami, no a tie puzzle su tiez krasne.... vlasne je to jedno- vsetko sa mi paci :) Andrea awdwa@post.sk

  OdpovědětVymazat
 22. Líbí se mi ten kartonový domeček pro panenky AVENUE MANDARINE.
  Je krásně propracovaný.
  A puzzle Anička miluje tak to by moc potěšilo, kdyby se na nás usmálo štěstí.
  zuzka.vytiskova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 23. Me se zalibilo tohle https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-sada-her-pro-deti-od-4-let/ to poridim ted dceři k narozeninám :) sdílím a email danamazan@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 24. Musím se přiznat, že o Avenue Mandarine slyším poprvé. Jsem překvapená, protože jsem myslela, že mám docela přehled o firmách s vkusnými hračkami (zas tak moc jich u nás není) a musím přiznat, že vypadají krásně! Moc se mi líbí vyšívání, to jsme nedávno zkoušeli a děti byly nadšené! Kristee

  OdpovědětVymazat
 25. Líbí se mi ten kartonový domeček pro panenky AVENUE MANDARINE.
  Je krásně propracovaný.
  A puzzle Anička miluje tak to by moc potěšilo, kdyby se na nás usmálo štěstí.
  zuzka.vytiskova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 26. Tak to je bomba! Tuhle značku jsem neznala,to puzzle je půvabné! <3 Do další soutěže by byly fajn razitka s omalovankami.
  Tereza,
  terik.g@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 27. super, máme puzzle nadšence, takže opět děkuji za tip :-) nejvíce mě zaujalo právě puzzle roční období (píšu si na seznam možných dárků :-) ) a sada her pro děti od 3 let. Přeji krásný den Bára Mintělová (bara.krejci@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 28. Dobrý den,

  puzzle Roční období je naprosto úžasné už jen tím kulatým tvarem.
  Marie
  marieskopikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 29. Smílím na fb jako petra kocourková. Příště můžeme třeba razítkovat. Puzže by se nám taky líbilo. Třeba se na nás usměje štěstí. Pkocourkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 30. Tak tenhle článek se fakt hodí, právě přemýšlím, zda dceři 2,5 roku pořídit puzzle, před půl rokem o ne nejevila zajem, ale tef vidím, jak ji to skládání začíná bavit. Jinak Avenue Mandarin jsem neznala a už teda vím,co objednat na Den deti :)
  Příští třeba soutěž o
  https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-detska-razitka-s-omalovankami-princezny/

  OdpovědětVymazat
 31. Puzzle je moc krasne , a příště klidně razítka nebo sady her , vše je super . Zase diky 🙂
  hannaka82@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 32. AVENUE MANDARINE Sada kuliček s překážkami pro holky (z.drahus@gmail.com) dekuji za supr clanek Misko

  OdpovědětVymazat
 33. o vsechnoooo :D
  ty sady her hmmm a razitka a jeee nejde vybrat jedna

  OdpovědětVymazat
 34. Zase tak super užitečný článek a opět tak krásná hračka. Nechápu, kam je všechny dáváte:-).
  Mě zaujalo to puzzle roční období.

  M.
  Na fcb Koláčková

  OdpovědětVymazat
 35. Pěkný den,

  značka Avenue Mandarine je překrásná! Člověk neví, co dřív vybrat :) Zaujaly mě razítka s omalovánkami https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-detska-razitka-s-omalovankami-vily/.

  Katka (Katerina.Horova86@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 36. Opet dekuji za super inspiraci. Puzzle Pav a kamaradi jdu asi rovnou koupit :) k tomu by se mi pak libila od znacky jakakoliv sada her, v nasem pripade nejdrive od dvou let.
  frieserova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 37. Zdravím:) já bych škemrala o tohle AVENUE MANDARINE Sada her pro děti od 4 let:))) článek opět moc krásný! Fandím! :) a na fb taky budu sdílet:) Hezký den! (jitka.sol@centrum.cz)

  OdpovědětVymazat
 38. Děkuji za parádní tip na dárečky :). Nám by se určitě líbila dětská razítka s omalovánkami - princezny nebo domeček pro panenky z kartonu. Sdílím i na fb. E-mail: ducky123@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 39. Krásný den, juu tenhle článek jsem právě potřebovala!! Syna baví skládat puzzle (krtek 9 dilu) a pak dostal jeste dinosaury 20dilu, ale to uz je moc...tak shanim jeste neco mezi, aby se mu to libilo. Chtela jsem drevene nebo djeco zviratka. Ale tim pavem a pstrosem jste mi odrovnala. Jsou bozi a tyhle zviratka jeste nikde nemame! Dalsi hracka do souteze by se mi libil nejaky kreativni box nebo ta sada her pro deti od 3 let. Andrea Andrea.salvetova@hotmail.com (na fb Andrea Ajca Salvetova)

  OdpovědětVymazat
 40. Opět super a skemrat můžete třeba o sadu her od 3 či 4 let. Srb.lucie@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 41. Děkuji za inspirativní článek. O značce Avenue Mandarines jsem dříve neslyšela, ale jak koukám na stránky Feedo, tak mají opravdu krásné hračky.
  Do další soutěže by se nám líbila sada her pro děti od 3 let (https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-sada-her-pro-deti-od-3-let/)
  Sleduji na fb i na instagramu a na mamablogu pravidelně hlasuji :-)
  Přeji krásný den a těším se na další soutěž :-)

  Lucka (johanikova.l@email.cz)

  OdpovědětVymazat
 42. to jsou krásné puzzle! Líbí se mi Indiáni :-) sonka.maskova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 43. Jako opravdu?Prostě mě fakt svými úžasnými tipy na knížky a hračky donutíš založit "debilníček" :D Děkuji,jsem opravdu ráda.Se starším to bylo jiné,s mladším to chci zkusit jinak.Zatím ho hračky neberou,vlastně nic,kromě "jak zatraceně začít chodit sám" :-D což se mu v 9m opravdu daří a jak se pustí,udělá už jeden krůček :) Doufám,že pak už bude spokojen a vezme za vděk nápaditými hračkami. Takže "škemrat" příště o nějakou sadu kuliček s překážkami :) a já jdu hledat vhodný sešit na tipy :)
  kopasova.petra@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 44. Jee, ty jsou boží... Fakt nevím, co vybrat-kuličky, razítka nebo sadu her 2 let? ladyhawke@email.cz

  OdpovědětVymazat
 45. Pěkný článek :-) za nás sada her pro děti od tří let...
  Petra.jurkova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 46. https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-kartonovy-domecek-pro-panenky/ domeček se mi moc líbí :)
  Hana
  hana.dlouha125@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 47. Puzzle naše Lucika miluje.A 3d TO BY BYLA NADŠENÁ.Je hezký i kartonový domeček pro panenky.
  stepankapac@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 48. Zaujala mě sada kuliček s překážkami :)
  Jinak puzzle vypadají krásně, děkuji za inspiraci :)
  linhartova.marie@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 49. Uzasna znacka, moc diky za tip! Libi se mi kartonovy hrad, ale tez sada s kulickami nebo prvni siticko.. Puzzle Rocni obdobi vypada vazne dost dobre;-) Hezky den, Petra (petrafai@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 50. Pěkný článek a už nemám deprese, že v 2 letech ten náš malý není malíř ;-)
  Většina her je moc pěkných a něco se zvířátky nezklame nikdy, hlavně aby to bylo i pro kluky :-)
  kralovna.katerina@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 51. Diky za tip na znacku, maji tam nadherne veci! Mne se libi treba kartonovy domecek pro panenky
  https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-kartonovy-domecek-pro-panenky/
  Jen bych dala bacha na to rozvijeni od prvniho mesice, vim ze spoustu maminek je do toho hrrr, ja potrefena svym vzdelanim a profesi taky, ale zpetne bych dala miminkum i maminkam pokoj alespon do konce sestinedeli. Tam si myslim, ze jde hlavne o szivani a docileni alespon trochu pohody v ramci moznosti :) tot muj nazor... teda taky pokud myslis 1 mesic = 0-1 mesic a ne az po ukoncenem 1 mesici.
  Jinak take doporucuju zkouset s detmi veci i doma, ve skolce je to hodne znat, kdo doma s ditetem pracuje a travi aktivne volny cas a kdo ne. My v ramci pedagogicke diagnostiky zveme rodice, kteri maji zajem na konzultaci a probirame co dite umi, co mu jde a v cem je potreba ho trochu podporit. Vetsina rodicu rika, ze s prckem doma delaji spoustu veci. Ale na detech je videt, kdo dela danou vec prvne a komu proste nejde, pac ma jine vlohy :D

  OdpovědětVymazat
 52. To jsou nádherné výrobky! Všechny jsou dokonalé, vybrat je těžké. Líbí se mi Sada kuliček s překážkami, protože hrát kuličky s holkami by mě jen tak nenapadlo :) Sdílím na FB.

  OdpovědětVymazat
 53. Puzzle je u nás velká láska od těch cca 18 měsíců, můžu vřele doporučit anglickou značku Orchard toys, pevné kartonové puzzle, barevné, úžasné. Pak od české firmy EFKO jsou také povedené, především ty oboustranné, kde z druhé strany můžeme puzzle vymalovat :-)Z dalších her bych já volila nějakou karetní hru nebo protlačovací obrázky. Díky. (zuzvil@centrum.cz)

  OdpovědětVymazat
 54. Kreativ set Maly princ
  norkiego@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 55. Děkuji za krásný článek plný praktických rad a tipů. Nejvíce mě zaujala hra pro děti od 2 let, protože takových her je málo - https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-sada-her-pro-deti-od-2-let/ (lucily@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 56. Mne se nejvic libi ty velke kreativni sady :)
  Jana.herr@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 57. Kuličky s překážkami: https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-sada-kulicek-s-prekazkami-pro-holky/
  Návrat do dětství a tak pěkné překážky jsem nikde jinde naviděla. Děkuji za tip na novou neokoukanou značku 👍🏻
  Sdílím jako Eva Uldrichova
  uldrichova.eva@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 58. za mě určitě malování na plátno https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-malovani-na-platno-kolousek/

  hhranolkakatka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 59. Mame celkem dost sad skladacek od Djeca a Avenue Mandarin ma take nadherne ilustrace!
  Asi zadne prekvapeni, ale do nejake z dalsich soutěží by se mi libila nejaka kreativni sada s razitky..treba s Malym princem ;)
  adela.prsalova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 60. Moc krasne rozepsano. Aspon budu lepe vedet, co te moji male vymyslet. Vzhledem k veku male by se mi moc libilo puzzle duo maminka a mlade.
  zk.kovarova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 61. Skoro všechno vypadá pěkně, nejvíc asi v tuto chvíli toto: https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-sada-kulicek-s-prekazkami-pro-kluky/
  pavla.zizalova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 62. Krásná jsou dětská razítka s omalovánkami víly :-) pěkný den..H. helenecka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 63. Ty puzzle jsou boží :) Díky za tip.
  Mě by se zrovna líbilo to puzzle 4 roční období :) Ale jinak vše je krásné, takže je to snad i jedno ;)
  r.harabisova(zavinac)gmail.com

  OdpovědětVymazat
 64. Sady her a razítka
  Vše je náádherné

  Nagrape@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 65. Nám by se líbily puzzle Krokodýl a kamarádi :)

  Syn má 3,5 a puzzle má moc rád. Rozhodně dárek, který ho nikdy nezklame :) sám zvládne tak kolem 50, s dopomocí nad 70.
  Co se týče toho rozvoje, tak malování a tvoření mu moc neříká. Zato stavění kolejí a pod, na to má lepší oko jak já :D

  OdpovědětVymazat
 66. Krásný den, opet jsem si hezky pocetla. Dekuji za clanek. Nas syn taky rad stavi puzzle, takze uplne rozumim te zasoby.
  Tuto znacku vubec neznam a diky vam mam opet tip na dalsi darek pro syna.Puzzle je nádherné.

  Urcite vypada dobre sada her,nebo razitka.
  eliska.greskova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 67. Kartonový domeček pro víly a pro kluky hrad pro rytíře :)
  veronika.sulcova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 68. hezký den,
  drze bych poprosila o škemrání o Velký kreativní box Malování, Šití.
  jsem fanoušek na fb.
  díky
  lucie
  eiben@post.cz

  OdpovědětVymazat
 69. Mě se líbí tohle: https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-sada-her-pro-deti-od-4-let/

  Na fb sdíleno jako Renata Ševčíková (email: PavlikovaRenata@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 70. Moc pěkně napsané! Mě se líbí sada kuliček se překážkami nebo puzzle roční období:-)
  Pečoun pečovatel na fcb, j.mur@atlas.cz

  OdpovědětVymazat
 71. super článek! děkuji :) líbí se nám razítka a protože mám dceru, tak s vílama https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-detska-razitka-s-omalovankami-vily/.
  Pěkný den Kvetahan@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 72. Třeba tohle: https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-duo-puzzle-protiklady/. Jako Alexandra Pavlíková nasdíleno na fb a email: Michel.ova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 73. Vybrat jednu věc je nelehký úkol 😃moc se mi libi puzzle Roční období.
  Pěkný den
  ppnovot@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 74. Pěkný den! Za nás určitě něco s razítky, ty u nás teď hodně frčí a jejich cena v obchodech je příšerná! Nebo druhá varianta, právě puzzle. hladkpe@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 75. Děkuji za článek, inspiroval mě ke koupi puzzle :-) A líbila by se nám asi sada her, ideálně pro děti od dvou let, ale když bude jiná, tak si tam stejně najde dítě to svoje :-) K.dobrovodova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 76. Znacku jsem neznala a je kouzelna. Nejvi se mi libi velke puzzle indiani
  https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-velke-puzzle-3v1-indiani/
  A kartonovy domecek pro vily
  https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-kartonovy-domecek-pro-vily/
  A.saj@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 77. Mně se líbí kruhové puzzle roční období :) Adéla Bachová adelap@atlas.cz

  OdpovědětVymazat
 78. U nás teď frčí indiáni, takže za mě prosím puzzle s indiány. Díky, pěkný den, monika
  bosakova.monika@eznam.cz

  OdpovědětVymazat
 79. Skvělí článek. Mě se líbí pro dceru 11m tyto. https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-duo-puzzle-maminka-a-mlade/
  T.kholova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 80. Dekuji za tip na super znacku. To se bude zase utracet 😊. Mi se moc libi kartonovy domecek pro panenky.
  Radu.eliasova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 81. AVENUE MANDARINE Velké puzzle Roční období
  chrrenka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 82. nám by se velie líbilo puzzle máma a mládě
  vera.simunkova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 83. U nás by měla úspěch kartonová farma se zvířátky :-) barbora.koutska@email.cz

  OdpovědětVymazat
 84. Krásná soutěž, také se mi líbí puzzle Roční období.
  iveta-kubatova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 85. Dětské razítka s omalovánkami. irena.myslikovjanova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 86. Nám by se líbila nějaká sada her.Díky. misfis@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 87. Dobrý den,Avenue Mandarine znám a opravdu mají krásné hračky. Doporučuju eshop Juchoo.cz Mají tam fakt povedené neokoukané hračky. Do další soutěže bychom brali buď razítka nebo nějakou sadu her, ty mají taky moc pěkné. Ať Vám to v anketě klapne, hlasy dobrovolně odevzdávám :-). Co se týče vkusu na hračky pro děti, mám to dost podobně jako Vy, takže za Váš blog moc děkuji. Je mi velkou inspirací. Sylvie sdohnalikova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 88. Me se libilo skoro vse, ale nakonec hlasuji pro Sadu her pro deti od 2 let. ;-)
  mallenka@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 89. U nás zatím puzzle "neobjeveno",budu muset nějakým pěkným zájem podpořit.
  Z nabídky Avenue Mandarine je super víc věcí,ale pro kluka určitě Kartonový hrad s rytíři
  FB Eva Kovaříková

  OdpovědětVymazat
 90. https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-detska-razitka-s-omalovankami-indianky/
  evika2.h@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 91. Hezký den, moc krásný článek. Mám skoro 2 leté kluky a snažím se pro ně dělat maximum. Je každý jiný a někdy je to opravdu náročné. Ale na štěstí jsou hodní, trpělivý a miluji zajímavé a hezké věci..knihy (asi jsou nadšení, jako já:))). Také máme rádi tyto francouzské značky, hlavně Djeco. Jeden z dvojčat je trvělivější, rád něco skládá a sedí u knížek... a tak jsem mu v 19 měsících koupila první puzzle 3 dílné od fy Djeco...říkala jsem si, že je asi malý, ale stejně mi to nedalo:). On si tu krabičku nosil každý den. Našel si oblíbený obrázek a ten mi ukazoval, pak ho chtěl poskládat a po krátké době obrázek složil. No a když měl 22 měsíců, tak si dokázal rozdělit všechny obrázky a složil je. 8 obrázků, po 3 dílkách..úplně jsem zírala. A teď, když si v tomto článku čtu, co, kdy dítě dělá, jsem ráda, že jsem dala na svůj instinkt:) Kupujeme i knihy, které jsou pro větší děti. Prostě se na ně dívají, ukazují obrázky, já říkám svoje příběhy... a po krátkém čase jde vidět (jak to píšete), že když jim spoustu věcí ukazujete a seznamujete je s nimi, o to dřív s nimi umí pracovat a vědí, co mají dělat:) Děkuji, že můžu číst, tak prospěšné a inspirativní články a občas se tak i ujistím, že něco dělám opravdu správně:))

  Mimochodem..tohle je moc hezké:)) https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-puzzle-v-krabicce-kamaradi/

  Monicicacek@post.cz

  OdpovědětVymazat
 92. Dekuji za tip, obrázky tehle značky jsou krasne. Libi se mi Sada her od čtyř let a kartonove stavebnice. Lenka@kotrousova@gmail.com Lenka Kotroušová

  OdpovědětVymazat
 93. My dáváme hlas - AVENUE MANDARINE Puzzle Krokodýl a kamarádi.
  Sdílíme na fb a kontakt je cooper@kdyne.net
  =) zdravíme a přejeme příjemný den

  OdpovědětVymazat
 94. Krásný článek a krásné tipy. Zkuš vyškemrat Míšo nějakou krásnou sadu razítek např. https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-detska-razitka-s-omalovankami-vily/
  (Marketa.Musilova@seznam.cz, sdílím na FB jako Markét Kuzebauchová :-) )

  OdpovědětVymazat
 95. Děkuji za článek! Žila jsem v domnění, že na puzzle ještě musíme s naším dvouleťákem počkat, ale vyvedla jste mě z omylu. A to jsem ani netušila, jaké nádherné puzzle existujou pro nejmenší. Sama jsem puzzle jako dítě milovala a klidně bych je skládala i teď, první jsem dostala někdy až kolem 10 let a od té doby jsem skládala puzzle i pro sousední děti, které na to neměli trpělivost. Já dávám hlas Sadě her pro děti od 2 let. guna.leite@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 96. To jsou tak nádherné hračky a kreativní sady. Wow. Děkuji za seznámení. Naši dcerce Stele by se líbila sada her od 2 let.
  Díky za bezva články! Sdílím a přeji hezký den. Martina (Nemcova.Martina@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 97. Sdílím na FB (Andrea Petrová)
  Nám se teď líbí tiskátka, takže jsme vybrali https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-detska-razitka-s-omalovankami-kone/
  andrea.petrov@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 98. Sdílím i na fb

  https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-duo-puzzle-maminka-a-mlade/

  Barajastrzembska@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 99. Další skvělý tip,A to jsem puzzle maminka,doifam,děti to zdedi:)pro naši nalou by se mi teď líbilo puzzle 3v1 indiani:)

  OdpovědětVymazat
 100. Miso krásný článek a hlavně to závěrečné shrnutí je super, puzzle skládáme, malujeme všude (nejlepší jsou samozřejmě zdi), ale třeba na plastelínu jsem myslela že je v 1,5 roce brzo, takže zkusíme koupit a uvidíme :-) jinak mě zaujala sada her od 2 let (loto, puzzle a pexeso-odkaz mi nejde vložit)
  MK.Michaela@seznam.cz
  Sdílím i na FB

  OdpovědětVymazat
 101. Opět zajímavý článek plný inspirace:) a z her mě zaujalo AVENUE MANDARINE Duo puzzle Maminka a mládě
  Hanka (sport-girl@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 102. Sada hier pre deti od 3 rokov. Zuzana. kvasnicovazster@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 103. Dobry den. Mam moc rada Vas styl i clanky. Rada bych taky byla tak kreativni maminka a stihala krome uklidu a vareni vymyslet hry:). Venuji se mu spis intuitivne. Kdyz se snazim aktivne neco vyrobit,vetsinou ho to nezaujme. Ale nezvdavam to! Synovi jsou 2 a s nuzkami a nozem ho nechavam pracovat od roku,vzdy pod dohledem. Puzzle ma uz asi rok djeco,pred 3 mesici mel období, kdy ho to hodne bavilo,tak jsem koupila dalsi,ale ted zase radsi stavi veze:). Poskladal zatim maximalne 5dilne puzzle. Tato znacka je ale opravdu krasna! Designem me oslovuje vic nez djeco. Ted se chystam vyrobit munari mobile pro dceru (ma 10 dni):),ale je to boj najit cas.
  Jste skvela mama! Obdivuji,co vse ajak paradne zvldnete. Dekuji za Vase clanky.
  Jinak od avenuje mandarine se mi libi sady s malym princem nebo kartonovy domecek,to byl muj sen v detstvi nejaky vyrobit s rodici. Hezky den.
  Sabina
  s.driakova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 104. Puzzle vypadají krásně, moc mě zaujali ty velké puzzle pro nejmenší Krokodýl a kamarádi, dcera bude mít brzy druhé narozeniny, tak jsem si je hned poznamenala :) Starší dcera puzzle milovala, měla období, kdy je skládala pořád a na svůj věk, zvládala i velký počet kusů a máme jich doma opravdu hodně :) Toto období trvalo asi tak do pěti let, ale i dnes si je občas vyndá a skládá a věřím, že až se do toho pustí ta mladší, ráda se přidá... Jinak hodně mě zaujala tato sada AVENUE MANDARINE Sada her pro děti od 2 let, je hezké, že je tam od každého něco... Jinak ještě jednou moc děkuji, včera jsem vám psala, že budu moc ráda za tipy na dárky pro mladší dceru k 2.narozeninám a hned dnes jste mi to splnila... :) Odhlasováno, sdíleno i na FB a budeme se těšit, třeba se na nás usměje štěstí... cagovka.helga@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 105. Dobrý den, mně se líbí ty razítkové sady. Dana (kristova@post.cz)

  OdpovědětVymazat
 106. Nedávno, toto jste mi neměla dělat! :-D Tolik krásných věcí. Starší syn bude mít v létě 3 roky, tak určitě ty hry pro děti od 3 let. Pak mě ještě zaujala razítka s omalovánkami piráti a kartonový rytířský hrad.
  Sdílím :-) Martina.Bakova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 107. Díky za další hezký článek, akorát jsme řešili, co by kdy měl náš chlapák zvládat.
  Na KB nasdíleno, zahlasováno a prosili bychom puzzle Krokodýl a kamarádi (newdawn@seznam.cz) Katka

  OdpovědětVymazat
 108. Děkujeme za soutěž! Mě by se líbilopuzzle s indiány nebo sada s Malým princem. :)
  Sdílím na fb jako Luci Es. Lucie Skřejpková (lucius.shine@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 109. Malé by se líbily omalovánky s razítky, malému zase puzzle.
  Děkujeme za tip. Hlasy dobrovolně posíláme :-)

  ev.ru@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 110. Dobrý den Míšo, moc děkuji za další super inspiraci a tip na značku s moc krásnými hračkami!Musím se bohužel chtě nechtě přiznat, že jsme doma tak trochu pozapomněli na tuto krásnou aktivitu a s dvouletou dcerou ještě puzzle neskládáme, což mě teď zpětně po přečtení článku mrzí a ihned jdu nějaké krásné puzzle zajistit! Mimo puzzle mi přijde super právě Sada her od určitého věku, která navede zapomnětlivé rodiče na aktivity, které mohou s dětmi v daném věku začít využívat.
  kral.veronika@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 111. Děkuji za soutěž. Popravdě moje dcera puzzle objevuje zatím velmi vlažně (2a3měsíce)
  Tyto puzzle mají nádherné ilustrace, ráda se zúčastním a děkuji za tip.

  Líbila by se mi nějaká hra - kvarteto nebo třeba kuličky, sada her.
  Martina barabasca.made@gmail.com
  Sdílím i na FB

  OdpovědětVymazat
 112. hezky den... ja bych brala v soutezi rytirsky hrad :) tyhle puzzle jsou fakt krasne... Lucka (luuuca@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 113. Díky za tipy. Nám by se líbila tato sada her https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-sada-her-pro-deti-od-4-let/. Od vseho trosku.
  Hana.ondrikova@email.cz
  Hana Ondriková (fcb)

  OdpovědětVymazat
 114. Dobrý den, děkuji za super článek!!!
  U nás teď frčí razítka a omalovánky, takže jasná volba
  https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-detska-razitka-s-omalovankami-vily/
  Hezký den, Lucie Kozáková
  Lucie.kozakova87@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 115. Dobrý den, děkuji za super článek!!!
  U nás teď frčí razítka a omalovánky, takže jasná volba
  https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-detska-razitka-s-omalovankami-vily/
  Hezký den, Lucie Kozáková
  Lucie.kozakova87@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 116. Dětská razítka s omalovánkami, to je nádhera
  https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-detska-razitka-s-omalovankami-princezny/
  klara.malerova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 117. Ráda zkusím štěstí, puzzle je nu nás na etapy,přijde jeho doba - každý den musíme složit. Ale zatím jednoduché velké. Potom je na čadě pexeso a malování následuje období grabola ... díky pexesu bych uvítala krásné memo https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-detska-hra-memo-zviratka/ Pěkný den luciekucerov@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 118. Rozhodne za mpje dcery razitka s omalovankami princezny:-) jinak uplne cokoliv:-) sdilim fb debbie debbiova, debbie@post.cz

  OdpovědětVymazat
 119. Všechno krásné, já bych řekla, že můžete škemrat o cokoli a potěšilo by;), ale nejvíc by se nám hodilo asi toto puzzle pro nejmenší;) https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-duo-puzzle-protiklady/
  Na FB sleduji a sdílím jako Lenka Fořtová (Cichá)
  lenka.cicha@email.cz

  OdpovědětVymazat
 120. Moc hezký článek :-) Díky za tip, značku jsem neznala. Razítka s omalovánkami vypadají moc hezky. Jana, patockova.jana@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 121. Moc diky za tyhle vase clanky jsou super,mam se ceho chytit :-) Jeste by se urcite hodily prostorova zviratka,uz jsem na ne taky koukala jsou bozi :-) Šárka (saui.dj@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 122. Nám se líbí AVENUE MANDARINE Dětská hra Domino Zvířátka 😉😆
  (dita.marova@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 123. Libi se mi ta sada her pro deti od 2-3let nebo siti:-) Tkonvalinova@email.cz Tereza

  OdpovědětVymazat
 124. Sada her pro děti od 2/3 let
  kubaskova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 125. super tipy pro jemnou motoriku!

  námm by se líbil kartonový domeček pro panenky ;-)
  haanyy@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 126. Super by byl kartonový domeček pro panenky, ale i ty omalovánky vypadají luxusně :) Puzzle je nádherné :) pospisilovaja@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 127. Razitka, puzzle, kreativni sady ... vsechno maji nadherne. Mame doma protlacovaci obrazky, ale ve trech a pul to dcera sama vytlacit nezvladne. Sdilim na fb :) marcelaxurbanova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 128. Míši děkuju za tip, puzzle teď taky u nás letí: Prášek skočdopole aj.:-) ale razítka se mi líbí moc, aspoň by mi nebrali ty moje na scrap,hihi. annie.blazkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 129. Dobrý večer, protože máme doma úplně malou prďolku, tak nám by se příště líbilo puzzle, kde je jen double maminka a mládě. :)
  Hezký večer všem,
  Petra Kundeliusová
  Cllowie@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 130. Puzzle je moc krásné 😍 Kuba je na puzzle šikovný a tak pořídíme složitější 🙂 Příště by bylo super hrát o soubor her pro děti od 4 let 😊
  A díky za přehled co, kdy 😘 Kuba chce strašně stříhat, ale ještě mu nejde technika, tak jsem ráda, že má ještě čas 🙂
  kontakt: jitkajochmanova@seznam.cz (čteme, inspirujeme a hlasujeme 🙂

  OdpovědětVymazat
 131. Hezký večer,děkuji za tip na další značku,doposud jsem neznala,u nás začalo být přeDjecováno :) tak je opět z čeho vybírat.Aktuálně nej je sada her pro děti od dvou let, duo puzzle a parádní je kartonový domeček pro panenky.
  marzav@email.cz

  OdpovědětVymazat
 132. Sada kuliček s překážkami vypadá moc lákavě, na hřiště nebo zahradu ideální zábava. Jana
  jana.zdvihalova()email.cz

  OdpovědětVymazat
 133. Míšo, díky za tyhle články plné inspirací a tipů, jsou bezvadný ;) Nejvíc se mi líbí Sada her pro děti o 4let.
  eva.kamitzova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 134. Priste bych zkusila puzzle pro nejmensi Maminka a mlade. sitovova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 135. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 136. Krásný článek Míšo - od začátku do konce jsem ho dnes zhltala po cestě domů v tramvaji a úplně jsem dostala chuť nějaké puzzle poskládat. Jako dítě jsem skládala pořád a moje dcerky to taky moc baví.Máme velkou spoustu krtečkových puzzlíků a je pravda, že poslední dobou začaly být (díky pohádkám v televizi) nejoblíbenější prasátko Peppina a Ledové království nebo Zvonilka.
  Značku Djeco mám taky velmi oblíbenou - ale od této značky u nás frčí nálepky (starší dcerka 6 let mi z nich stále tvoří nějaká přáníčka :-) )

  Co se týká dalšího dárku, tak se mi moc, moc líbí tento domeček pro víly https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-kartonovy-domecek-pro-vily/ - s tím bych si klidně vyhrála i já :-D :-D (kontakt na FB Verča Sembolová - sdílím i na FB a ještě jdu poslat další hlásek do ankety)

  OdpovědětVymazat
 137. Vybrala bych sadu her pro děti 2-3.
  kalousovaluc@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 138. Kreativní sada šití a vyšívání:) snad by to naučilo šít a vysivat me, abych to mohla dcerku taky naučit :))) metelkova.michaela@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 139. Moc pěkně napsáno - co bych ráda četla jako testovačku je nějaký ten kartonový domeček - co to vydrží, sestavení atd., potom ty 3d puzzle a puzzle roční období - nějaké podrobnější info o zpracování a tak. Máme nějaké puzzle od Djeca, tak nějaké porovnání konkurence není špatné. jo a taky jaké mají zpracování obalu -zda dlouho vydrží:) jinak krokodýl a kamarádi jsou moc pěkní - ti by se nám líbili. díky Kai@email.cz

  OdpovědětVymazat
 140. Tak u nás dcera teprve ve dvou letech začala dávat dílky puzzle do sebe, tak snad jí to skládání brzo chytne. Jinak příště by se mohlo soutěžit třeba nějaké o razítka. Martina, makaface@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 141. Puzzle baví celou rodinu! Líbila by se mi některé ze sad her pro deti. Piackova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 142. Nám by se líbilo třeba toto https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-detska-razitka-s-omalovankami-princezny/

  OdpovědětVymazat
 143. Prave nas cekaji druhe narozeniny a v mame schovane i puzzle maminka a mladatko, tak uvidime jak to pujde. Zatim zkousime jen vkladacky. Priste urcite sadu her od dvou let a nebo pro starsiho kulicky :) kotaskova.klara@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 144. Razitka s omalovankami :-) jana.povazska@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 145. Pěkný večer, tak mě by se moc líbilo toto (https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-duo-puzzle-protiklady/). Něco takového bych ráda pořídila k narozeninám.
  malinovaRomca@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 146. Dobry vecer,Bellinku puzzletake chytly.Ted nejradeji sklada Masu a medveda.Priste bychom si moc radi zasoutezili o puzzle Maly princ ;-)

  OdpovědětVymazat
 147. Puzzle malou zatím moc nebaví skládat, to musím obstarat já a ona rozebírá, to jí jde :-) Teď nás moc baví razítkování a pastelkování, takže za nás určitě razítka. Anet

  OdpovědětVymazat
 148. Noo vybrat jednu neni snadne, ale asi Sada kuliček s překážkami pro kluky. A perfektne vypadaji i duo puzzle Maminka a mlade a Protiklady, Kruhove puzzle rocni obdobi a Sady her pro 4 lete :) hanka.pl@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 149. Super je sada her od 4 let. Pro menší se mi líbí zvířátkové duo puzzle. (eliska.jeleckova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 150. Libi se mi sady her od 2+ anebo 4+,jinak maji vsecho hezke,i little prince puzzle je bozi!Avenue mandarine mi hodne pripomina znacky djeco a janod,jednoduche,propracovane a hezke hracky...
  aneta.samcova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 151. Moc pěkný článek, děkuji :-) Příště by se mohlo hrát o AVENUE MANDARINE Sada her pro děti od 3 let, ale všechno je krásné. Děkuji za tipy na dárečky :-) (teri.sos@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 152. Líbila by se mi sada her.
  Maruska22483@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 153. https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-detska-razitka-s-omalovankami-vily/ pro příště - akja@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 154. Super článek. Pro příště škemrejte o AVENUE MANDARINE Duo puzzle Protiklady - vypadá báječně! ;) gabka.sedova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 155. Bezva tipy na aktivity. Na toto "pucle" bychom rádi dorostli. Děkujeme za soutěž. z ostatních se mi líbí protlačovací obrázky (rytíři i piráti) - už myslím na oslavu a pozvánky, no a pro syna určitě sadu her od 2 let (tu snad zařadíme na seznam přání pro babičky). zemanova.monika@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 156. Kartonova farma se zviratky! Ta vypada skvele a syn by z ni byl uneseny! :)

  OdpovědětVymazat
 157. Za nás by byly super, další puzzle, těch není nikdy dost, třeba Velké puzzle Roční období ;-) (SpurnaVeronika@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 158. Skemram, skemram o https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-sada-her-pro-deti-od-4-let/ ;-) danasvob@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 159. Jako bych četla sebe, v podstatě celej článek je TOP! "...když mu ty můžky nebyly nabídnuty.."

  Od týhle firmy cokoli!!!!!! Třeba kartonový domeček/ farmu, nebo kuličkovou dráhu s překážkama ;-)
  Romana / www.vlofte.cz

  OdpovědětVymazat
 160. Anna Michlová26. května 2017 9:11

  Dobrý den, moc se mi líbí puzzle roční období a cokoliv s Malým princem ;-)
  anna.michlova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 161. Ahoj, další perfektní článek! Díky moc. Jinak se mi líbí snad všechno od této značky, ale nejvíc asi velká sada pro děti od 3.let a puzzle roční období. Kaja.zupkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 162. Puzzle je fakt skvělá zábava. Z dalších výrobků mě zaujala dětská razítka s omalovánkami nebo sada her (nejlépe od 3 let). Petra hecpet@post.cz

  OdpovědětVymazat
 163. Lucka Procházková26. května 2017 10:04

  Hezký den,tyhle puzzle jsou krásný :) a na feedu v tehle sekci je spousta krásných her,nám by se líbilo tohle https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-sada-her-pro-deti-od-2-let/
  lucie_prochazkova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 164. Ty puzzle jsou super. Mohlo by se soutěžit třeba o kreativní set s razítky.
  petr.vyk@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 165. Skvely clanok a uzasne typy na puzzle. Diky. Mna zaujalo puzzle rocne obdobia. Diky. viktoria133@hotmail.com

  OdpovědětVymazat
 166. Díky za hezký článek. U nás by se líbilo Sada her pro děti od 3 let len.srb@post.cz

  OdpovědětVymazat
 167. Puzzle jsou klasika, co holky baví + lego. Klidně toto by nebylo špatné:AVENUE MANDARINE Dětská hra Memo - Zvířátka
  https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-detska-hra-memo-zviratka/
  h.machackova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 168. My jsme pro kuličky https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-sada-kulicek-s-prekazkami-pro-kluky/
  kohoutovavv@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 169. 3D puzzle vypadaji moc hezky. Zuzankat@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 170. Vsechny hry jsou super, nejvic by se mi libila kartonova farma! Diky za pekny clanek. Iva

  OdpovědětVymazat
 171. Moc se mi libi Velka kreativni sada Maly Princ. Lucka (luciepatkova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 172. Zase se mi prodlouzil seznam :)
  Padla mi do oka razitka a puzzle.
  hanapotmesilova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 173. krásňoulinkaté puzzlíky :-)

  OdpovědětVymazat
 174. Super clanek, sdilim. Za me top velke puzzle 3v1 https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-velke-puzzle-3v1-pirati/ s pozdravem Marie Anna Vitamvasova

  Mavitamvasova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 175. Díky za skvělý článek a doporučení dalších nádherných hraček. To jsem snad ani neměla vidět :-). Jakékoliv puzzle pro prťata by bylo super, ale Maminka a mládě nebo Lev a kamarádi vedou. Barbora (barbora.folkova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 176. Parádní jsou puzzle, ale i sada her, pro nás konkrétně do 3 let. Děkuji vendulmarkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 177. Díky za další GA. Krásné jsou všechny. Co tak kartonový domeček pro víly? Sdílím i na fb. Jana Stecová (jana.stecova@email.cz)

  OdpovědětVymazat
 178. Za nás protiklady: https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-duo-puzzle-protiklady/. dita.brezinova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 179. Ahoj Míšo, kromě puzzle se mi líbí také domino. Díky za tipy na hračky, tuto značku jsem dosud neznala. Magda (magda.havla@centrum.cz)

  OdpovědětVymazat
 180. Moc se mi libi mama a mlade :)
  yeemanjaa@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 181. Dobrý večer, puzzle u nás frčí moc by se nám hodilo nové, díky. Hezký večer
  kaca.val@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 182. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 183. Krasne napsano a dobre tipy ;) libi se nam puzzle pav a kamaradi ;) doleje@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 184. Ahojky, tak puzzle to je naše láska. Tádik je mrská o 106 :-D a mě baví kupovat nové a nové. Teď už zvládá sám takové ty o počtu 30ks.Naposledy dostal s Dory 3D. Matyášek je zlatíčko včera oslavil 2m a už zdatně bojuje s Lamazákem. Buď dostane pěstičkami nebo ho uchopí a tahá za něj.A ty jeho úsměvy co nám rozdává.
  Jinak nám by se hodilo hrát o nějaký zahradní dome :-D Chci ho pořídit k našim na zahradu. https://www.feedo.cz/buddy-toys-domecek-village-sedy/

  OdpovědětVymazat
 185. Vsechny puzzliky jsou pekne. Opet pro me neco noveho neb jsem tuto znacku neznala. Pro naseho mrnouska a i pro ostatni bych rada soutez o ''Pav a kamaradi''. Sdilim i na FB. Barborka.s@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 186. protalčovací obrázky jsou super, malou hrozně baví a vypadají nádherně. Ale jsou tam i moc krásná puzzle :) dekujeme za dalsi super soutez Jitka (smallion@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 187. Mě se moc líbí ty jednoduché, jako dostala Nelinka nebo třeba tyto https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-puzzle-krokodyl-a-kamaradi/ a nebo potom puzzle mládě a maminka https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-duo-puzzle-maminka-a-mlade/, kontakt petra.spacilova(at)gmail.com

  OdpovědětVymazat
 188. Teda, to je zas těžký úkol, nevím co dřív vybrat, líbila by se mi většina her :D Líbí se mi razítka s omalovánkami, zajímavě vypadá i kartonová farma se zvířátky, případně i kartonový domeček pro víly. Hlas do soutěže ode mě máte jistý, neboť jste jediný z uvedených blogů, který sleduji :D Iva Heringová, hering.iva@post.cz

  OdpovědětVymazat
 189. Já bych byla určitě pro kartonový hrad s rytíři, nebo pro kartonový domeček pro víly, protože obojí podporuje dětskou fantazii a nabízí se ke spoustě hrám :-)

  Zuzlicek077@seznam.cz :-)

  OdpovědětVymazat
 190. Já bych byla určitě pro kartonový hrad s rytíři, nebo pro kartonový domeček pro víly, protože obojí podporuje dětskou fantazii a nabízí se ke spoustě hrám :-)

  Zuzlicek077@seznam.cz :-)

  OdpovědětVymazat
 191. Dekuji za super clanek. Kazde dite je jine, dcera ma krasne rozvinutou jemnou motoriku (podle p.ucitelek v MS), v reci pokulhava, ma ctyri roky. Hry jsou vsechny super. veronika.szostkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 192. Hrozně ráda čtu tvůj blog a moc se mi líbí tvůj přístup k nám, čtenářům :-)
  Pokud bych si měla něco vybrat, byla by to sada her pro děti od 2 let :-)
  Dendula45@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 193. Pro příště by se nám líbila třeba sada her pro děti od 3 let ;-) lucky.222@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 194. My jsme ted propadli razitkum. Takže jakékoliv razítka jsou u nás vítána. :0)
  veronika.sleglova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 195. Tenhle set pro batolátka :) https://www.feedo.cz/avenue-mandarine-sada-her-pro-deti-od-2-let/ slunicko1321@seznam.cz budu i sdílet na fb

  OdpovědětVymazat
 196. I u nas je konecne ve 3 letech obdobi puzzlovani. Mladsi dcera to zatím jen bori ale take jednou doroste...
  Krome puzliku mne zaujala AVENUE MANDARINE Sada kuliček s překážkami pro holky... Prozatím kulickujeme u zvukostromu.
  natalie.karasova@hotmail.com

  OdpovědětVymazat
 197. Opět moc hezká soutěž. Líbí se mi sada her pro děti od 3 let. Děkuji Martina H. fejlkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 198. Cokoliv s motivem Malého prince
  (marketa.j@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 199. Jelikož máme těžce razítkovací období, tak bychom brali jakékoli razítka :-) Díky za soutěž, Kristína (Tinka333@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 200. Díky za inspiraci, tuhle značku vůbec neznám. Líbí se nám zvířátkové domino :-) No, ale i domek pro panenky by se hodil :-))
  franzovalucie@gmail.com

  OdpovědětVymazat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.