úterý 23. května 2017

Svojtkovina | Otázky a odpovědi ze světa zvířat

Během předešlých dnů začaly soutěže o hlavní dárky z narozenin holek. První kolo FirstBIKE od Julinky, včera byl v soutěži kousek z pokojíku holek - svítící písmeno. Pokojíček byl letos hlavním dárkem a dle slov manžela už mají dovybráno až do doby než si je nějaký šamstr odtáhne pryč :-D. Ještě ale bylo zabalených pár drobnějších dárků, které ale nemají o moc menší hodnotu. Ta radost, když Nela rozbaluje knihy, to je asi nejvíc co od ní můžete vidět. Měkké dárky letí bokem, co zarachtá jsou puzzle a tvrdé tenké jsou jasně knihy :-D. Má to dobře zmáklé. U téhle byla nadšená a s radostí ji čteme dál každý den.


Vůbec nechápu, že mi mohla tak dlouho uniknout. Tohle je jeden kousek z celé edice, která vyšla v Nakladatelství Svojtka & Co. Je milá, poučná a ty ilustrace... no nechápu. Já asi měla za to, že tyhle tituly jsou až pro školáky a když jsem na ni narazila na pobočce Svojtky, byla jsem ráda, že jsem ji otevřela a postupně je holkám pořídím snad všechny (mimochodem zase udělám během června hromadnou objednávku za výhodnější ceny, když se nás nasbírá více na nějaké ty Svojtkoviny).

Dnes to tu bude o téhle: Otázky a odpovědi ze světa zvířat


Edice se jmenuje Otázky a odpovědi. Je to knížka okýnková a má pevné stránky, takže geniální, že ji opět může vzít do ruky i dvouletá Julča. Celá kniha je koncipovaná dle otázek Jak, kde proč, co a k čemu, který, ano nebo ne a kdo? Na stránce jsou pak moc hezké ilustrace a stručně vystižená otázka i s odpovědí.


V knížce jsou hlavně zajímavosti a zaručím vám, že obohatí i dospěláka. Snad ještě nikdy se mi nestalo, že bych uměla na první listování knihou, odpovědět na všechny otázky :-D. Tady teda ani omylem. No a jak to že byli všichni dinousaři tak velcí?


Nelinka při roztrhání papíru zářila a volala "jééé to je zólogická" :-D. Tak skoro ano. Společně si teď tuhle zoo čteme, něco málo si už Nela i pamatuje a Julinka ji má jako takovou knihu a la "uhádni co je pod okýnkem" :-D.


Na velké žluté "proč" dvoustraně se dovíte třeba to, proč mají stonožky tak moc nohou, proč mají kočičky fousky nebo třeba proč ten ježek, který u nás každoročně riskuje život a leze přes silnici před barákem, proč ten má ty své bodliny.


No, tak před liškou ho možná uchrání, ale před auty bohužel, takže mu pravidelně pomáháme hodem za plot u sousedů a doufáme, že už se zpět do Žabky prostě nevydá. No a když ne on, stejně se tam vydá zas nějaký jeho brácha. 


Tak kdo to ví? Proč mají ty kočky fousky? Je strašně super, jak už Nela pobírá nějaké informace, ale ještě hezčí je, jak roztomile je motá :-D. Takže Nelinko, proč mají kočky fousky?

"No na tu rovnovážnost" :-D

Ne Neli, rovnováha to byl zas ocas.


Vřele doporučuju pořídit si za sebou dvě děti. Omluvíte si tím každou investici :-D. Holky jsou od sebe přesně dva roky, takže cokoli z hadrů pořídím Julince, je to s argumentem, že v tom přeci pojede i Julie :-D. U odrážedla jsem si to myslela taky, ale to už víte jak to dopadlo. U knížek je to zase to samé. Jen co z téhle odroste Nela, bude to top záležitost pro Julču, takže pořízeno, omluveno a nevyčítáno. 


Knihy jsou jedna z mála hraček", kde nemám stopku a jen čas od času je protřídím, aby jim nehnily v pokojíčku nějaké a la "moje první knihovnička 0-18 měsíců" - klenot, který jsem tam nedávno objevila :-D.


Tak přiznejte, kdo si myslel, že sloní zuby jsou kly a tím ten chudák ohlodávající listí končí? :-D Holky milují jídlo a nějak by jim nepřišlo přirozené, aby existovalo zvíře, které zuby nemá, protože jak se přeci nají? :-D Takže tady body pro ně...


...má je! A kdo si myslel, že zuby jsou kly, měl pravdu taky, i když to není všechno, čím byl šedivák přírodou obdařen.


Někdy si říkám, že tohle jsou přesně ty otázky, které by mi snad pomohly v soutěži Chcete být milionářem, abych nevypadla na to prvním szupínku do první desetitisícovky :-D.


Tahle "zoologická" knížka připoustí i jistou míru diskuze a představivosti, takže myslí i na zvířata ve vesmíru. Jsou nebo ne? Myslím, že tohle celé si dětí umí představit lépe než my a rozhodně už v tom mají i teď jasno. Ty moje dvě určitě :-D.


Co a k čemu? Tady mě zaskočila otázka "Co dělají krávy v noci? Nelze než zahlásit babišovské "sorry jako", ale jestli nespěj, tak to jsou fakt krávy... říkala jsem si pochopitelně jen v duchu :-D. No ale vy to víte? A to pozor, já téměř vyrostla vedle kravína, kde jsme s bráchou sbíraly pazourky a nechali si telatama olizovat ruce. Na ten a la kočíčí jazyk nezapomenu ani dnes. Jen teda přes noc jsme tam nikdy nezůstali ...měli jsme :-D.


Pár otázek je lehkých, ale zas je větší radost u dětí, že se do odpovědí trefí, tak kdyby někdo nevěděl, co nosí v kapsičce klokan, není to ajfoun a orbitky, ale podle Nely je tam přece "malé klokanítko" :-D


Musím uznat, že tahle edice se fakt podařila. Dokonce se mi líbí víc než edice Malý průzkumník, kde máme krom vesmíru všechny. Jsou mi tady milejší ilustrace a asi i ten formát, protože tahle kniha je A4 a pro Julču je to určitě přehlednější.


Alespoň všechny základní stránky jsem se vám snažila vyfotit, abyste si mohli udělat obrázek, co všechno s v knize děti doví. Krom téhle knihy z edice, o zvířatech, můžete na webu nakladatelství najít ještě dalších šest titulů.

O jídle, dinosaurech, o čase, o vesmíru, prostě jen otázky a odpovědi nebo vás možná zaujme připravovaný titul o vědě.


Mám velkou radost, že už holky chápou co jsou hádanky. Když nevědí odpověď na otázku, dá se je návodnou hádankou navést na správnou odpověď, tady třeba právě přes tu ZOO, kde jsme na ně koukali a my se smály, když Julinka na nápovědu o dlouhém krku tipla žirafu :-D.


Největší vejce přeci jednoznačně dělá pštros. Jak se vám knížka líbí? Občas se mi teda stáva, že já jsem z něčeho nadšná a pak mě schladí kamarádka, která mě přebije hláškou typu "něco podobného máme doma ještě po mě" :-D. No kdyby tohle bylo za mě (už zas mluvím jak důchodka...).


Občas mám ale i světlou chvilku a ta radost, kdy víte, že prostě víte :-D. Nejjedovatějšího tvora planety si pamatuju, protože jsem ho napsala do písemky z biologie špatně a já, šprt z bio, tehdy potupně zírala, jak je možné, že...


...nejjedovatěší není had, ale nějaká v moři se potácející měchýřovka :-D. Některé věci se nezapomínají a tuhle portugalku si už asi budu pamatovat napořád. 


Na poslední stránce už čeká jen několik důkazů, že tam někdo byl? Kdo? Pochopitelně největší pozdvižení vzbudilo lejno...pardon, mega-exkrement. Tak, kdo to byl! :-D. Díky téhle stránce už Julie neprojde venku kolem jediného bobana, aniž by ho zapomněla jasně a z plných plic nahlásit.


A co teprve informace, že si ho v pražské ZOO můžete zakoupit. No prosím, toto doma poroste ta bazalka a rozmarýn :-D. Kdo si dá salát? Tak ale konec nechutností, máme jednu knihu i pro vás, ať si můžete udělat doma vzdělávací ZOO a při pošmournu nebo se školkovým moribundusem, si můžete doma listovat a smát se :-)

knihu seženete v nakladatelství Svojtka & Co. TADY


Vyhraj knihu Otázky a odpvědi ze světa zvířat


P.S.: všechny vaše soutěžní komentáře čtu a děkuju za ně, za tak pozitivní ohlasy na blog, především těm, co ho našli předevčírem a už projely desítky článků :-). Děkuju a vítejte tady. A to počkejte až se zas začnu ohánět tím svým lekařským vzděláním a budu rozdávat letní rady jak na všechnu tu letní píchavou a kousavou verbež, co do lékárniček a jak na průjem v Egyptě :-D.


1/ buď nebo se staň fanouškem naší FB stránky MK-Life


2/ Do středy 31.5. napiš pod tento článek nebo na FB,

Tak co myslíš, co dělají ty krávy v noci? :)

(nezapomeň na sebe nechat kontakt!)

3/ pokud navíc budeš sdílet veřejně článek i na FB, zařadíme Tě do slosování hned 2x

4/ DOBROVOLNÉ: Pokud najdeš minutu času a líbí se ti tu, pošli hlas do ankety Mamablog roku. Hlasovat můžete pro MK Life blog TADY

192 komentářů:

 1. Krásná knížka, už o ní delší dobu přemýšlím, ale furt cosi z knih kupuji, tak odolávám:-) Myslím si, že krávy v noci klimbají a přežvykují. Irena.myslikovjanova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Opět super tip na knížku :)
  Myslím, že krávy v noci spí, resp. odpočívají jejich vlastním způsobem ;)
  r.harabisova(zavinac)gmail.com

  OdpovědětVymazat
 3. Krávy v noci sem tam zabučí a klima jí, sem tam mrknou těmi svými krásnýma očima.
  Svojtka knihy milujeme už máme předobjednanou knížku malý nočník malá hovinka 😁
  Barajastrzembska@gmail.com
  Sdílím i na fb

  OdpovědětVymazat
 4. Omg další do seznamu:)mi přijde,že naše krávy jsou vzhůru a tlacháji,někdy dost nahlas.nebedet,že tam je chlivek,bála bych se projít kolem:) bopejchalova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 5. Milá Míšo a holčičky, super blog a moc děkuji za inspiraci. Tahle knížka tedy je eňo ňuňo :-). Krávy v noci tráví - respektive znovu z bachoru vyvrhávají potravu, kterou pořádně přežvykují. a těším se na článek co proti klíšťatům, během dvou dní jsem odstraňovala mini klíšťata (šla vidět jen pod lupou) pod krkem a na zádech a to holky vždy jsou nastříkané repelentem. naštěstí i naočkované, ale stejně mě ta klíšťata děsí :-(kaderabkova.marie@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Opet uzasny tip na knizku!Musim si zavest nejaky "debilnicek" a projet vsechny tipy zpet a zapsat.Po starsim uz zadne knizky krome klasickych pohadkovych nemam.Takze jedeme nanovo :)Jen na bazarcich se hur shani 😁😀 no neco padne jako tipy blizke rodine na darky :)Jeste jsem nezazila u Tebe clanek,ktery by mi neco nedal 😊 a na letni tipy uz se tesim!A kravy v noci prezvykuji a travi,si myslim :)
  Kopasova.petra@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Já myslím,že krávy v noci bučí ze spaní 😃
  iva5ko@gmail.com
  Na FB Banna RocKova.Sdílím.

  OdpovědětVymazat
 8. Zase bezvadný tip na knížku. Je fakt krásná. A krávy v noci určitě chrupkají a také přežvykují:-)
  Katka.bejblova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 9. chystají si mlíčko na ráno ;o)z-zen@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Já myslela, že spí, ale teď jsem na vážkách :-D Sdíleno jako Renata Ševčíková. Já potřebuji vyhrát na ty knížky co se mi líbí aspoň milión :-D PavlikovaRenata@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Třeba celou noc jí, to by se mi líbilo. Na fb odsdíleno (Alexandra Pavlíková), Michel.ova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Krásná knížka, podle mě kravičky v noci přežvýkávají a zpracovávají to, co přes den snědly. Alespoň tak mi to kdysi říkala babička.Krásný den Jitka (smallion@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 13. Nějaké okýnkové máme, tuhle ještě ne. Zkusíme. Misha88@seznam.cz

  INST sleduju a na FCB sdílím.

  MISHA

  OdpovědětVymazat
 14. Dobre ranko,jupiii ranni clanecek je opet tady a zase s tak milou zalezitosti....Svojtkovy knizky proste milujeme....Vzdy maji holcickam co dat a jsou to nejfrekventovanejsi knizky z nasi knihovnicky (spolu s Emou Naopak a Podzimem-praskle potrubi je top 😂).Co delaji kravy v noci?Bellinka ma jasnou odpoved:Buuuu.Spat nebudou,to je moc jednoduche a hnipou pres den....Tak podle me budi ostatni zviratka tim,jak celou noc prozerou :-)))).Jinak s tim vekovym rozdilem to mame stejne.Vzdycky rikam,ale stoji to polovinu,vydel to dvema :-))))Horsi je,kdyz kupuju obleceni stejne pro obe,to to mensi zkratka neokecam :-)))).Ale copak muzu za to,ze to je takovy top :-).zanys@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 16. Ahoj Míšo, my máme na ceste okénkovku od Svojtky, ale "Jak děti přicházejí na svet". Amálka to sice zná, ale potřebuje to i vidět. Tak jsem zvedava, jak se povedla tahle knížka.
  Jinak o těch kravach bych to asi ze školy vědět měla, ale nevzpomínám si, tipla bych to byla bývala na odpočinek ;-)

  OdpovědětVymazat
 17. No to by byla knížka i pro mne:D. Co krávy v noci dělají? Fakt nevím, spí a ze spaní bučí a přežvykují! Tolik krásných knížek, snad můj malej bude čtenář.
  marketbednarikova@gmail.com
  Na fcb koláčková

  OdpovědětVymazat
 18. Krávy v noci napodobňují mámu na mateřské, která se po probděné noci snaží fungovat, ale spíš hybernuje ve stoje :-) (naštěstí takových dní moc není)
  Email romana.mytnikova@centrum.cz
  Jinak knížek od Svojtky už začínám mít na wishlistu nějak moc 😁 Asi jdu alespoň nějakou objednat na den dětí...

  OdpovědětVymazat
 19. Tak tato knížka mě dostala, pokud ji nevyhrajeme, musím koupit. A co dělají krávy v noci? Předpokládám, že spí, ale budu to muset jít prozkoumat. Je to ostuda, že neznám stoprocentně odpověď, vzhledem k tomu, že máme krávy asi 200 m od baráku :) Uděláme asi večerní stezku odvahy :)

  OdpovědětVymazat
 20. Irena Durdilová24. května 2017 8:53

  Řekla bych že krávy v noci odpočívají a tráví jídlo. Btw krásná kniha.
  irena.durdilova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 21. Dobrý den,
  děkuji za další skvělý tip na knížku. Do knihovničky by se určitě hodila=) A co dělají krávy v noci? Popravdě nevím, asi odpočívají a tráví všechno co za den spásly...
  Marie
  marieskopikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 22. Dobry den, Miso. Ja myslim, ze kravy travi a odhani protivny hmyz, pokud se tedy bavime o tech z rise zvirat. Co delaji ty nezvireci je jasne-klebeti a spradaj plany na dalsi den 😎 Christeene(zavinac)christeene(tecka)com

  OdpovědětVymazat
 23. Svojtkovin mame doma spoustu,ale tuhle edici jsem jeste neobjevila:-) Doufam,ze ty kravy v noci spinkaji,jinak totiz dceri trosku lzu :-) Hezky den Šárka (saui.dj@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 24. Vyborny tip na knizku,knihy od Svojtky jsou nadherny:) myslim ze kravy v noci hodne lezi,trosku spi a hlavne prezvykuji:) krasny den preje Tana s Filipkem (tatana.navrkalova@gmaol.com)

  OdpovědětVymazat
 25. Rekla bych, ze spi, nebo ne? :-D mladsi dcera ma za mesic narozeniny a tohle by se ji moc libilo :) marcelaxurbanova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 26. My nemáme doma ještě ani jednu (ale malá nemá ani rok), nicméně předpokládám, že budu vesele pořizovat:)
  Řekla bych, že krávy v noci "odpočívají" svým způsobem a přežvykují (tráví).

  Pěkný den!
  Marie (smidovamarie6@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 27. Bozi blog a bozi knizka. Jeste jsem ji nikdy nevidela :-) Kravy v noci spi, prezvykuji, sem tam se zavrti a odpocivaji. Lucynka.simeckova@seznam.cz na fb sdileno jako Lucie Dohnalova

  OdpovědětVymazat
 28. Svojtkoviny jsou úžasný!! Zrovna dneska si jedu vyzvednout objednávku. Ale tenhle skvost nám v knihovničce ještě chybí. A protože jsem holka z Prahy, tak vážně netušim, co dělaj krávy v noci, já myslela, že spí.. Takže knížky by byla přínosem nejen pro dceru, ale i pro mě :)

  Pěkný den,

  Katka (katerina.horova86@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 29. Knížka je naprosto super. Myslím, že krávy v noci klimbají, klímají, pospávají, no prostě odpočívají, a taky přežvykují. Martina (razimova.martina@post.cz)

  OdpovědětVymazat
 30. Krávy v noci určitě odpočívají:). Máte moc hezké fotky. Misch@post.cz

  OdpovědětVymazat
 31. Jé, na tu jsem akorát koukala a chtěla objednat, tak třeba budu mít štěstí :) Krávy bych řekla, že v noci přežvykují a pospávají :) Krásný den, Verča (veronikahalakova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 32. Krásný den, zrovna dnes si pujdu do postomatu pro 6knizek od Svojtky. Syn bude mit svatek a blizi se den dětí.Lepsi knizky neznam.
  Krávy pres noc odpocivaji a chystaji mlicko na rano ������
  Vas blog mam moc rada a ve spouste veci inspiruje. Za to Vam moc dekuji. Jste bajecna maminka�� a za to posilam hlas. Drzim palecky at vyhrajete ����
  eliska.greskova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 33. Knížka je skvělá, škoda, že už je u nás po narozeninách. Ale blíží se den dětí, že... :-) No, krávy v noci nejspíš odpočívají, spí :-)
  johanikova.l@email.cz

  OdpovědětVymazat
 34. Ach jo, opravdu vas zacinam nemit rada:-D to je dalsi knizka do meho kilometroveho seznamu.. a to uz mam i karticku do knihovny:-D kdyz ja je potrebuju mit doma.. paradni tip! diky! Myslim ze kravy v noci spi a travi;-) Klara Drdova, klarkaa.k@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 35. Doma máme zatím jídlo a jak věci fungují. Zvířata se mi podle fotek taky moc líbí. Krávy si myslím, že sní o trávě a přežvykují u toho co natráví. Ale je fakt, že krávu v noci jsem na živo neviděla a to babička pracovala u prasat v JZD a chodili jsme i ke krávám se koukat a s tím jazykem je to pravda :). Na rady ohledně klíšťat, komárů apod. se těším, bojím se malých zvířátek pro to ,co dělají. luciekucerov@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 36. U dvojky bych nakupovala nejradši každý den. A co dělaj krávy v noci asi kraviny když je nikdo nehlida:-) . Srb.lucie@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 37. Děkuji za tip, právě jsem ji objednala :-) a předpokládám, že krávy v noci přežvykují a spí :-) Přeji krásný den, Bára Mintělová (bara.krejci@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 38. Alena Nohejlová24. května 2017 9:34

  Opět super tip na knížku :-)
  Myslím, že krávy v noci chrupou jako my :-D

  Nohelova@post.cz

  OdpovědětVymazat
 39. Mno asi odpocivaji a spí �� knížka je moc pěkná,Když se nepostesti,tak ji koupíme,je opravdu pěkná. Mirka (tami.sara@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 40. Dobrý den, to je super knížka! Myslela jsem, že mám Svojtku projetého a prd, vidím jí prvně.
  Díky moc za tyhle "hobití" narozeniny :-)
  MYslím, že kravičky v noci spí, a vytvářejí mlíčko, pokud mají telátka
  Danča - bodlinka7@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 41. Myslím, že tráví a přežvykují. Krásná knížka, určitě musíme pořídit! sonka.maskova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 42. Svojtka je moc fajn:), kravička sní o tom, jak si ráno na louce dá k snídani nějakou moc dobrou kytičku. jana-andryskova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 43. Parádní kniha! Tipla bych, že spí a občas se vzbudí a něco sní. :) El sunshine29@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 44. Dobrý den, krávy snad v noci taky odpočívají ;) veronika_bednarova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 45. Teď se také divím, že jsem tuto knížku přehlédla při objednávce minulý týden. škoda. tak snad příště:) a nebo, že by výhra:) .... kravičky v noci? hmmm, myslím, že spinkají a občas přežvykují. simona.tomanova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 46. Spinkaju a prezvykaju. Krasne knizky su to. norkiego@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 47. Párada, jako vždy. Krávy v noci určitě spí, většina ve stoje, ale spí :-) Míši, z jiného soudku, kdysi jste dělala anketku s tipy na výlety (ubytování), bude z toho nějaký článek nebo už je na světě a já ho jen přehlídla? Děkujííí. (zuzvil@centrum.cz)

  OdpovědětVymazat
 48. Krásný den jak již bylo napsáno kravičky v noci odpočívají a tráví.V noci se často taky rodí telátka ,protože krávy mají více klidu od ruchu co je v kravíně.Knížka je opět dokonalá jako vždy od Svojtky.Super je edice POSVIŤ NA TO. lucieboglisova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 49. Svojtkoviny jsou prostě svojtkoviny. A narazila jsem na ně poprvé stejně tady a už se nám svojtkovska knihovnička dosti rozrůstá navzdory tomu, že malý má aktuálně největší srandu z každé zničené stránky :-( Tak leží schované na poličce a čekají, až ho to přejde. A ať už krávy v noci dělají co dělají, faktem stále zůstává, že jsou to krávy, na netopýry se nemění :-D k.dobrovodova@seznam.cz a sdílím jako obvykle

  OdpovědětVymazat
 50. Určitě hlasitě bučí :-D mpetruzelova@seznam.cz FB nemám.

  OdpovědětVymazat
 51. Super tip :) Už mám seznam knih, které ve Svojtce "nutně potřebujeme", takže přibyla další :D
  Ptala jsem se syna a prý krávy spinkají, a spinkají dlouho a nechtějí vstávat :D
  helena.javurkova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 52. Svojtka je super, u nás teď frčej prosvětlovací knížky. Stan baterka kniha=ideální večer na zahradě. :-)
  Krávy v noci spí, protože přes den se procházejí po polích a večer se vrací z pastvy utahané, lehaj si, jak se jim zachce a tak je personál musí trošku korigovat, aby si lehaly zadkem do uličky. :-) - aspoň tak je to na farmě, z které bereme každý týden mléko, tvaroh, jogurty.
  Hezký den, sdíleno na Iveta Daniel, medif@email.cz

  OdpovědětVymazat
 53. Kravy v noci... spia? :) kniha vyzera super, musim pozriet, ci je dostupna i v slovencine. Tiez som maniak na detske knihy. Kupila by (som si) hadam vsetky. Dasenina(at)yahoo.com

  OdpovědětVymazat
 54. Kravy v noci i spi,ale ne tak dlouho, misto spanku prezvykuji. A treba takova zirafa spi jen asi 8 minut, protoze nez by se postavila na svoje vysoke nohy, stala by se snadnou koristi predatoru.. Super knizka, uz je na seznamu :) hanka.pl@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 55. Já myslím, že krávy v noci spí, ale asi i tráví. Děkujeme za super tip na knihu, dceru bude mít za týden narozky, tak pořídíme :). Děkuji i za super blog, ráda si ho pročítáme. Mimochodem hlas poslán :). Kvetahan@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 56. Krásná knížka :-) v noci krávy odpočívají a bučí ze spaní :-)
  Petra.jurkova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 57. Já být krávou, tak v noci spím :-)

  Děkuji za inspiraci


  Nagrape@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 58. Parádní knížka, ta by se nám doma moc hodila :) ... a krávy v noci samozřejmě dělají kraviny :) spanihelova.ivana@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 59. Další skvělá knížka.:) Kravičky v noci jistě spí. Sdílím na FB jako Luci Es.Lucie Skřejpková (lucius.shine@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 60. Opět krásná knížka, včera jsem byla na poště a vyzvedla dětem také knížky od Svojtky a mám obrovskou radost!! Jsou tak krásné a nádherně malované, uvidím, co na ně řeknou dětičky. Tato knížka vypadá moc povedeně, ta by se líbila dcerce, je hodně zvídavá:-) Kravičky v noci spinkají a chystají mlíčko:-)? Sdílím FB - Téra Bezinka, Tkonvalinova@email.cz , zdraví Terka

  OdpovědětVymazat
 61. Teda super knížka. Všechno splňuju. Co dělají krávy v noci? No spí. Vůbec si neumím předtavit co by dělaly jinak.
  zhalickova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 62. Opet zkusime stesti :) Tuhle knizku doma jeste nemame a myslim, ze by se do knihovnicky hodila. Protoze toho jiste o zviratech nevime celkem dost :) Treba prave o kravach...podle me v noci stoji, at spi ci ne. Jedine, co vim, ze spi ve stoje :) Facebook kontakt Foto Vp. Hezky den

  OdpovědětVymazat
 63. Myslím, že krávy v noci sní o nekonečných pastvinách o spokojeném stádu a veselých telátkách :)
  Hana
  hana.dlouha125@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 64. Tyto knížky jsem nedávno obhlížela,jsou super! Krávy asi i v noci přežvykují- krávy,no :)
  na díl o repelentech a štípancích tady na blogu,se už těším...nikdy nevím...jo a taky klíštata,prosím :)
  fb Eva Kovaříková

  OdpovědětVymazat
 65. spi, klimbaji, odpocivaji... :) urcite neco podobneho
  vagnerovamonikaz@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 66. Krávy v noci dohání, co nestihly přes den. Na Fb jako Nelka Karamelková. nelamensikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 67. Já myslím, že přes týden krávy v noci spinkají a o víkendu pořádají nějakou kravskou párty :)
  zuzana.fabi@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 68. A co treba hlidaj? Vsichni, kdo hlidaj ve dne spi, tak se hlidaj samy:-) ale myslim, ze travi:-) zase jste me navnadila!!! Zase do otevreneho kosiku v knihkupectvi pridam knihu:-( ach ten rodicak:-( anebo ji vyhrajem?:-) supr clanek, dekuji a sdilim:-) fb debbie debbiova, debbie@post.cz

  OdpovědětVymazat
 69. Super tip, už máme "okýnkovou" knížku o lidském těle a z té je dcerka nadšená tak tuhle připisuji na seznam. Krávy asi přežvykují:) Kontakt na mě hladkpe@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 70. Nebudeme příliš originální ale zrejmě asi spínkají 😆 jinak další super tip - čekají nás asi velké nákupy 😄 (dita.marova@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 71. Tohle je moc pěkná knížka. my ji máme, ale malej má teprve rok a třičtvrtě, takže zatím ho moc nezaujala. dost si na knížky vymýšlí :D. jinak moc díky za blogy. díky Vám jsme pořídíli prkno - včera přišlo a dneska jsem musela houpat a klouzat celé dopoledne :D takže super věc. a to ho ještě neviděly starší děti - ty jsou ve škole.
  O knížkách můžete dělat blog klidně častěji nebo o něčem z djeca :) díky kata kai@email.cz

  OdpovědětVymazat
 72. A jeee, další, co nutně potřebujeme... Je to mor, ten Svojtka.. dnes jsme si dělali radost v levných knihách, týden předtím 5 knih normálně.. ještě že to baví opravdu i prcka a ne jen maminku. Krávy v noci spí, ne? Zdá se jim o louce a sluníčku 😉 díky za krásný článek! rielle@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 73. jinak krávy v noci žerou, tak jako ovce :)

  OdpovědětVymazat
 74. Nádherná knížka:-) Krávy by v noci měly spát, ale co dělají doopravdy, netuším:-)
  j.mur@atlas.cz, fcb Pečoun pečovatel

  OdpovědětVymazat
 75. Krávy v noci spí a mezitím co se jim ještě zdá o louce plné štavnatého kvítí se jim na ráno připravuje mlíčko. eliskatischlerova.et@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 76. Další typ na super knížku od Svojtky a že už jich doma několik máme. Jinak krávy v noci nejspíš odpočívají. (kohoutovavv@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 77. Kravičky v noci odpočívají a sní o úžasném jídle další den :-)
  vera.simunkova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 78. Tak nad tím jsem nikdy nepřemýšlela! 😊 Asi tráví? Okýnkové knížky jsou nejlepší, tuhle máme Odkud přicházejí děti, tak do série by se tato hodila.
  Taky jsem dnes dala pošťákovi víc než tisícovku za balíček knížek. Takže díky za soutěž.
  ( Slunecni.boure@centrum.cz )

  OdpovědětVymazat
 79. Udělala jste mi velkou radost, dcera má dnes svátek, děkuji za krásný tip, už jsem ji objednala, také mám ještě druhou dceru, ktera si ráda knihy prohlíží, tak jsem moc ráda, že je to pevnější vazba. Kdyby jste měla ještě nějaké tipy na dárky pro dvouletačku, to by bylo super, dcera má narozeniny v létě :) Děkuji za prima články. Samozřejme odhlasováno a sdíleno

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě jsem zapomněla co dělají krávy v noci, těším se na odpověď v knize, podle mě trávi a prezvykuji. cagovka.helga@seznam.cz

   Vymazat
 80. Dobrý den, krásná knížka už ji mám poznačenou jako vánoční dárek. Co dělají krávy v noci? Nejspíš od všeho něco: pospávají, bučí, přežvykují, podupávají.. Martina, makaface@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 81. Asi trochu spí, přežvykují a chystají se na ranní dojení :-D len.srb@post.cz

  OdpovědětVymazat
 82. Skvely typ :-) myslela jsem,ze spi...ted uz si to nemyslim :-D k.kata@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 83. Dobry den, kravy podle me urcite sni nebo koukaji oknem na hvezdy pokud muzou. kotaskova.klara@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 84. Super, že ste ju nafotila, a vidim ako vyzerá z vnútra. Kravy v noci spia, či? pasjanka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 85. Kravy v noci bud spi nebo koji tele :) knizka vypada super, dekuji za tip! Lucka (luuuca@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 86. "Podokének" máme už pár, ale tuto zatím nee... Tak se třeba poštěstí ;) A v noci vyrábí mlíčko na ráno a spinkají :)) peta.balasova@centrum.cz (predpikolou.blogspot.cz, @predpikolou)

  OdpovědětVymazat
 87. Ta knížka vypadá krásně, dobrý tip na dárek pro dítě! O tom co dělají krávy v noci jsem nikdy nepřemýšlela, ale řekla bych, že spí:) Hanka (sport-girl@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 88. My jsme zrovna o víkendu chtěli volat farmáře, že mu umřela kráva, když jsme ji při procházce v polích viděli jak leží na straně, nohy natažané, hlavu zakloněnou. Do teď jsem si myslela, že spí pouze pololežíc na břiše se zvednutou hlavou!Naštěstí se pohnula dřív než došlo ke ztrapnění. Takže co dělají v noci je jasné: už je vidím, jak se v kravíně všechny takhle válejí :-)

  PS: pro dnešek odhlasováno :-)

  OdpovědětVymazat
 89. Knížky s okénky u nás vedou :) Sicce zatím převládají auta a nákladaky, ale ty o zviratkach jsou take skvele!! Jinak zapeklitá otázka, rekla bych, že odpocívají :D
  yeemanjaa@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 90. Krávy v noci odpočívají a těší se na další den jako my :-)
  andrea.petrov@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 91. Jeee, další super knížka, kterou ještě nemáme a musíme mít 😆
  A krávy asi v noci klimbají a sní o zelené louce 😊
  kontakt: jitkajochmanova@seznam.cz (sdílíme, sledujeme, čteme, fandíme a hlasujeme 😉 máme vás prostě rádi 😍

  OdpovědětVymazat
 92. Krásná knížka :-) Vaše články jsou super, akorát mě asi zruinují..po prolistování celého alba knihovnička jsem v knihkupectví nechala naposledy asi 2 tisíce :-D ale protože knížek není nikdy dost, investice nelituji :-) Přestože jsem dítě rodičů zootechniků, tato otázka u nás nikdy nepadla :-D Krávy by v noci mohly odpočívat, dojit mléko, protože to se určitě tvoří přes celý den, nebo se třeba telit, protože to na to zase mají relativně klid :-) Moc děkuji za tento blog a hlavně tipy na knihovničku a budu se těšit na spoustu dalších krásných článků ;-) H. helenecka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 93. No to je otázka 😂 co dělají? No spí aby z nich byla dobrá fialová čokolád a, ne? Jsem včera dostala krásný článek o dětských hlaskach lepších než vtipy a jednou bylo že švýcarské krávy se používají především k výrobě čokolády 😂😂😂 super hláška je ze na maminky se nemá křičet, protože jsou užitečné 😂maminky se musejí past, aby jim z prsou teklo mléko? 😂 nejsem pokřtěn, ale očkovaný jsem 😂 no nasmali jsme se tomu. Prostě odpověď v tomto duchu, krávy v noci spí aby z nich byla dobrá čokoláda potažmo teda z jejich malička, ať je nemateme úplně jako ty reklamy 😂 díky za další svojtkovinu. Byla by fajn, nás oboje narozeniny čekají pp návratu z dovcu v červnu, tak bude veselo, většinu dárků už mám, budou i knížky na baterkove čtení 😇 už se těším, tak uvidime zda ještě zbude limit i na toto, ještě není vše objednáno, mám v zálusk Albi čtení zvířata, moc se to Natálce líbí a i když já z technologií u dětí úplně nadšená nejsem, odzkoušení mě mile překvapilo a uvidíme. Času už moc není tak musíme rozhodnout co udělá radost. Krasny den

  OdpovědětVymazat
 94. Nevim proc, ale myslim si, ze kravy spi celkem malo (asi podle ziraf, o tech nam rikali v zoo). Takze v noci asi prezvykuji?
  jana.herr@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 95. Milujeme Svojtkoviny a tahle nám do knihovničky ještě chybí! To budu muset napravit :-)
  Myslím, že kravičky v noci spí a nechávají si zdát o zelených pastvinách, kde mohou provádět všemožné kravinky ;-)
  Přeji krásný den :-)
  Lucie
  franzovalucie@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 96. Tato knížka by určitě synovi udělala radost a dcerce tak za rok :D Zkusím tedy štěstí a tipnu, že krávy v noci spí :D Alespoň v Autech, kde krávy byly traktory :D a Blesk McQueen s Burákem je budily, to tak bylo :D :D Samozřejmě soutěž i sdílím

  OdpovědětVymazat
 97. Zlobi internet..tak jeste jednou :) krasna knizka! Tu nutne potrebujem:) do hromadne objednavacky se radi zapojime! Kravicky zvykaj a snad aspon trochu relaxujou..sdileno na fb a zahlasovano ;-) hezky den, Zuzana Kozderova (len.zuzana@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 98. Krávy v noci spí a když na ně posvítíte dálkáčema, tak se strašně blbě koukají, kdopak je to budí. A ty co nespí, tak určitě šmírujou, co se kde šustne :-D
  Svojtku my rádi, zrovna včera nám přišel balík a tuhle jsem tam nedala - nevěděla jsem, že je tak skvělá :-)
  Sdílím na FB ;-) Martina.Bakova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 99. Pres den toho moc nenaspi,tak by v noci urcite melt spat. Ale pokud to nepotrebujou ani v noci,tak bych chtela byt kravou:D. Je mi jasne ze to je urcite jinak, proc bt se na to jinak ptali. A.saj@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 100. Krávy v noci odpočívají, řekla bych ve stoje...a tráví trávu ve svých žaludcích :)

  OdpovědětVymazat
 101. Kravy v noci travi😊 zpracovavaji, co za den spasly.. Nadherna knizka! Nadherna recenze! A zrovna ted, kdyz jsem uz objednala u Svojtky za majlant, chjo.. Petra (petrafai@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 102. Krávy? Jako fakt nespí?! :) Že by trávily, prezvykovaly a jen odpočívaly?! Máme několik těchto knih že Svojtky a naprostý top a nejen Madlenka se učí :)) katvald@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 103. Opet diky za super clanek. Copak ty kravy nedelaji bu bu bu bu... jak je to v te pisnicce?☺No asi budou travit travu, ty kravy☺ barborka.s@centrum .cz

  OdpovědětVymazat
 104. Kravy v noci asi spí. Mohla byste zase poradit Vy (jako lékařka). Na co máme bradu? S tímto dotazem zaskočil syn mě.. Díky za tip na knížku. dolez.m@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 105. Sbírají energii na další den :)

  Děkuju za tip.
  maruska22483@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 106. Jelikož naše babče dělá v kravíně.Tak od 1hodiny v noci dojí.Takže krávy nahání na dojení. k dojačkám...práci u krav zakončí v 7hod..
  Knížky od Svojktka milujeme...tak snad se po štěstí..dcerka si přeje lidské tělo.
  Štěpka
  stepankapac@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 107. Kravy, kravy, jak si vlastne povidate... doufam ze v noci nebuci, jinak lituju ty s bydlistem u kravina :) o.k.hanicka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 108. Kravin mame na doslech a bučí!:) Super knížka, díky za skvělé soutěže. Sdílím na fb. ruaizo@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 109. Teda nikdy jsem nad tím nepřemýšlela co dělají krávy v noci, myslela jsem že spí, teď si nejsem vůbec jistá :D
  Tuhle knizku ještě neznáme a v knihovničce nemáme, pokud budete dělat hromadnou objednávku určitě se ráda přidám, už tam mám pár knížek v merku :D
  MK.Michaela@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 110. Je fakt ze jsem u kravina bydlela a ted ho mam taky kousek.alr nikdy jsem tam vecer nebyla :) ale urcite travi a sbiraji sily na dalsi den:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zaneta.kocikova@seznam.cz

   Vymazat
 111. Tak podle dětí prý večer zlobí :) gis-ela@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 112. Tak ja ziju v tom, ze krava v noci spi 🤔 tak uvidime
  Kacccenkaa@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 113. Knížka je nádherná! Dekuju za tip. Posledne jsem takhle koupila knížku o dopravních prostředcích a byla super!
  A co dělají krávy? Ty jo, tak mely by asi spat, ale podle článku se to bojím rict nahlas 😂
  Michaela_moravcova@centrum.cz (fb michaela Moravcová)

  OdpovědětVymazat
 114. Knížky od Svojtky máme moc rádi a tahle vypadá taky krásně. Nevím, co dělají krávy v noci, ale já bych teda spala. (lucily@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 115. Opět úžasná knížka od nakladatelství Svojtka, kterou píšu na náš wish list :) Copak tak krávy mohou dělat v noci? Možná dojí mlíčko, abychom ho už ráno měli čerstvé k snídani :) iveta-ptackova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 116. Další super knížka od Svojtka! Krávy v noci asi spí a nahlas chrápou ;-) marketa piackova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 117. Opet super tip na knihu,budeme muset urcite poridit a verim ze nasi Nelinku bude taky moc zajimavat :)a myslim,ze kravy v noci spi a nebo buci,protoze je obcas slysime :)zuzkrm@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 118. Myslim,ze kravy v noci travi vse to,co pres den nahromadily ;-) sem tam mrsknou ocasem,pohodi hlavou a na chvilku si schrupnou ;-) helena.xxxxx@seznam.cz (Helena Kotrchova)

  OdpovědětVymazat
 119. Kravy v noci vyrabi mliko a brzy rano buci, protoze ho potrebuji vydojit :) iwusla.s@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 120. Ja bych rekla, ze spi a ji, idealni kombinace :-)
  Veronika.sulcova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 121. Krávy tráví co přes den snědly)(lpribanova@gmail.com). Lucie Caudrová

  OdpovědětVymazat
 122. krávy v noci odhánějí býky, aby je nechali na pokoji:-)
  l.tailorka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 123. Jej,krasna knizka!Dekuji,opet zas ,za skvely tip;)
  Jestli to neni takova ta zaludna otazka,ktera Te nuti napsat ,jasne ze kravy v noci spi��A ony si v noci ve skutecnosti vesele ,mukaji,��
  aneta.samcova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 124. Krávy v noci určitě kraví. Děkujeme za skvělý články a hlavně tipy na knížky;) Co nevyhraji, to budu muset koupit. pet.mikova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 125. Krávy v noci odpočívají, spí, bych řekla. smyckova.lib@gmail.com (FB - Libka Ve Smyčce)

  OdpovědětVymazat
 126. To jsem teda zvědavá, co ty krávy v noci dělají. Měla jsem za to, že prostě spí a odpočívají (ve stoje).
  Knížku si hned píši na už teď dost dlouhý wishlist.
  (marketa.j@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 127. Svojtka nezklame �� Řekla bych, že kravicky spí, podrimuji, prezvykuji...a časně zrana uz se chystají na dojení��
  (FB marie.z.ortova, zelenkovam@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 128. Knížky od Svojtky jsou u nás zrovna v kurzu. Máme asi 3, ale tuhle ještě ne �� Vzhledem k tomu, že na vesnici bydlím, myslím si, že kromě odpočinku a trávení se často stávají MATKAMI! �� Tedy za urputné ho bučeni, které se rozleha vždy celou vesnicí hlavně za letních tichých a dusných nocí, je POROD �� Zuzana Kratinová / Zuzanakratinova@seznam.cz. Sdílím i na fb ��

  OdpovědětVymazat
 129. Řekla bych že v noci spí, sem tam si zobnou trávy a napijí se. Lendy123@email.cz

  OdpovědětVymazat
 130. Díky za bezva tip na čtení. Myslela jsem, že krávy spí, ale po přečtení pár komentářů, jsem zvědavá na správnou odpověď.
  Katerina.roslerova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 131. Dobrý den :) Protože za naším zahradou je kravín, tak si myslím, že krávy v noci plkají. Tedy - sdílí informace :) Spí jen krátce nad ránem. V 5 jsou už vzhůru a hurá na pastvu! Kéž bych měla potřebu spánku jako kráva! :)
  Knížka je úžasná! janaondrusek@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 132. Knížka vypadá super. Moc by se mi libila pro dceru. Kde se dají objednat?
  Jinak si myslim že krávy se v noci Telí (rodí telatka) a jiné dny odpočivaji, povidaji,
  T.Kholova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 133. Hm, těžko říct, žijí svým životem, buď hibernují a nebo se poflakují a povídají si tak, jako ve dne, nad ránem už se myslím i dojí, ne? (petra.spacilova(at)gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 134. Tak u nás je právě období "Proč" a když jsem se dcery zeptala: "Co dělají krávy v noci?", odpověděla mi: "Proč se mě ptáš?". No takže odpověď žádná :-D tudíž bych řekla, že krávy v noci odpočívají a žerou. Krásný den Andrea endyna@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 135. Krásná knížka! Já si teda myslela, že krávy v noci spí :-D a tráví to, co všechno snědly přes den :-). renwas@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 136. Krávy v noci tráví, odpočívají, spí :-) sdílím na FB jako Petra Vojtěch, petra.sebestova1@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 137. Z téhle edice se nám líbí knížka o lidském těle. Syn pořád kouká na krvinky a na bacily :D
  Jinak jsem si až doteď myslela, že krávy v noci spí :)
  linhartova.marie@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 138. Míšo, když si řeknu, že už žádnou knížku nepotřebujeme, zase vytáhneš takový poklad! I s kravama, které v noci určitě tančí nebo lepí telatum scrapalba ;)
  adela.prsalova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 139. já myslím, že koukaj do tmy :)
  hhranolkakatka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 140. Já bych tipla, že krávy v noci odpočívají a občas si u toho zabučí. Ale dost možná to bude něco jiného a mnohem zajímavějšího :)
  midnigt@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 141. krávy v noci spí, nebo kojí telátka?
  já kdybych nekojila, tak spím určitě :)
  lucie
  eiben@post.cz

  OdpovědětVymazat
 142. Super tip. Akorát máme ve výrobě knihovnu, tak skvělá inspirace, co do ní uložit :) A co dělají krávy v noci? Do téhle doby mě nad tím nenapadlo přemýšlet :D No ale asi jenom nespí, to by byla moc jednoduchá odpověd... verca.dolezalova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 143. kravy v noci spi a tie kravy co su stale hladne, tak maju pripravene v zlabe seno, no a na zemi maju slamu, na ktoru si mozu lahnut :D..
  chrrenka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 144. Dobrý den,děkuju za skvělý tip. Svojtkoviny máme ve velké oblibě, nechápu, jak to, že mě tato kniha minula. Co dělají krávy v noci se přiznám, že netuším, ale asi spí a tráví. Pěkný den. Sylvie sdohnalikova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 145. Otázkou jste mě zaskočila a odpověď mě samotnou začala zajímat. Tak jsem šla ke spolehlivému zdroji a dozvěděla jsem se že, každá kráva dělá něco jiného. Jedna se jde nažrat, druhá spí, některé dokonce stojí frontu na dojení a pokud přijde jejich čas, noc je prý nejoblíbenější na rození telátek. Takže asi tak nějak :-). Zdravíme, sdílíme, hlasujeme, ale hlavně Vám držíme palce.
  cooper@kdyne.net

  OdpovědětVymazat
 146. Včera jsem tu knížku měla v obchodě v ruce....a myslím, že je to znamení ;-) Jo a ty krávy nejspíš v noci spí.. Opět moc díky za možnost soutěžit. A přejeme s Julinkou a Madlenkou krásný den. Míša (michala.notzlova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 147. hm, krávy v noci, záleží, jak která... Ty zvířecí povětšinou chrní... Dana (kristova@post.cz)

  OdpovědětVymazat
 148. S knihami to mam jako vy a ty dětské jsou zpravidla proste užasne. Ale byt neni nafukovaci, tak pri nakupovani hodne premyslim a jinak jsem začala půjčovat knihy pro malou i v knihovně, jen je pak nechce moc vracet:D tipuji, ze krávy se kromě spáni v noci pasou. Lenka.kotrousova@gmail.com Lenka Kotroušová

  OdpovědětVymazat
 149. U nás je to podobné, co se týče knih, neznám žádný strop. Když jsou tak krásné a těším se na léto, kdy pojedeme do Lotyšska, abych konečně udělala naši knihovničku bilingvní česko lotyšskou.
  Když otázka zní "Co si myslím, že krávy dělají v noci?" tak odpovím "Asi zavřou té své milé, trochu smutné kraví oči a zdají se jím kraví sny, jak se pasou na louce, ocasem odhánějí mouchy a tak..". Ale hm, jdu vygooglit, co teda doopravdu dělají. Nebo radši ne, počkám, třeba se na mě usměje štěstí a budu moct najít odpověď v knize, tak se nechám překvapit a nic googlovat nebudu. guna.leite@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 150. Krávy v noci stojí, pospávají. Asi... ale ty sloní zuby mě dostaly, já žila v tom, že rozmělňují dásněmi.
  Pěkný den.
  Sdílím na fcb jako Hana Ondriková

  OdpovědětVymazat
 151. opet krasna svojtkovska ;)

  no kravy snad spi ;) na rozdil od nas maminek ;)

  fb: lucie lesprix
  competluc@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 152. No pokud se dobre pamatuju tak krávy co jsme měli doma dělali zpravidla to co přes den - stali, leželi, krmili se, postavali nebo spali :)
  Veronika.c@email.cz

  OdpovědětVymazat
 153. Krávy snad v noci spí, alespoň jsem si to tedy vždycky myslela:D Babička měla krávu...bohužel mě (stejně jako vás) nenapadlo, lézt za ní v noci:D:D:D
  Na FB sleduji jako Lenka Fořtová (Cichá)
  lenka.cicha@email.cz

  OdpovědětVymazat
 154. Svojtkoviny miluju! Uz mame doma Maleho pruzkumnika a mam vyhlednute dalsi. Co delaji kravy v noci netusim :-) Snad spi, nebo jako spravny prezvykavec prezvykuji? :-) :-) :-) Lucka (luciepatkova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 155. Krávy v noci spí a dělají mlíčko :) Moc děkuju za tip na knížky. Ukládám si je jako tipy na darky... matonozka@seznam.cz Hela Ošmerová

  OdpovědětVymazat
 156. Tuto knížku už jsem jednou měla koupenou,ale putovala jako dáreček dál,takže po ni stále pomrkávám, je fakt krásná jako všechny svojtkoviny:-) co já vím co dělají Krávy v noci? vyrábí mléčko...

  OdpovědětVymazat
 157. Krávy mají v noci určitě spoustu práce - přežvykují, jí, tvoří mléko, odpočívají... Jana
  jana.zdvihalova()email.cz

  OdpovědětVymazat
 158. Paraadna. Hadam spia:) sales.merino@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 159. Myslím,že spí nebo prezvykuji �� kalousovaluc@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 160. Opět krásná Svojtkovina, mají geniální knížky, už doma nějaké máme a postupně přibudou další. Podle naší malé (20m.) dělají bů a hají :-D. Anet

  OdpovědětVymazat
 161. Pěkný večer, myslím že krávy v noci pěkně leží, odpočívají a přežvykují.Také se v noci ale rodí telátka, protože je větší klid.(malinovaRomca@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 162. No to by mě také zajímalo co dělají, že by nespaly a dělali něco více fundovaného? Každopádně pokud spí tak myslím, že ve stoje a to je oříšek, který syn nemůže pochopit - a já si teď nejsem jistá jestli je to opravdu pravda - no budu muset zagooglit.
  zemanova.monika@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 163. Ahoj, kniha vypadá super!!! Máme jich už doma od Svojtky pár a pro některé si chodíme do knihovny, už to nemáme pomalu kam dávat ;-) Krávy v noci spí, občas zabučí, když se jim zdají škaredé sny ;-) kaja.zupkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 164. Krásná knížka, také už jich máme od Svojtky dost, ale na tuhle jsem zatím nějak nenarazila. Tak třeba nám bude přát štěstí. Synovi by se líbila, zvířátka miluje. Krávy v noci přežvykují, bučí a spí, aspoň si to takhle pamatuju z praxí na VŠ :-). Pěkný den, Barbora (barbora.folkova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 165. Kravičky v noci klimbají a určitě pořád přežvykují :) Lucie (Lucie.Tekauerova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 166. Krávy v noci určitě spí:-)
  petr.vyk@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 167. Nádherná knížka,za chvíli je nebudeme mít kam dávat:o) Krávy v noci spí a přežvykují.
  lenkal673@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 168. V noci travia a prezuvaju. viktoria133@hotmail.com

  OdpovědětVymazat
 169. Jestli si to z detstvi dobre pamatuji, tak klid v kravine pres noc urcite nebyl:-) zuzankat@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 170. Míšo, Vy mi dáváte :D :D Svojtkoviny jsem objevila díky Vám a vašim důkladným reportážím a mám pocit, že brzo sbírku opět rozšíříme :D Tohle je další "must have" :D :D Já si totiž myslím, že krávy v noci spí a pokud to je jinak, tak mám dost velké mezery ve vzdělání, takže si budu muset rozšířit obzory :D určitě se přidám k hromadné objednávce :D Iva Heringová, hering.iva@post.cz

  OdpovědětVymazat
 171. Odpočívají, tráví a bučí a bučí :_) baruna36@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 172. Na tuhle knížku jsem koukala u kamarádky a je parádní! Čekam na nějakou slevu a teď i snad i výhru. .. krávy v noci určitě spí a zdají se jim sny o vonave trávě ;) vendulmarkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 173. Dobrý večer, opět krásná knížka, kdybych se nekrotila, dala bych za dětské knížky celou mateřskou:-) A k otázce, myslím, že krávy v noci spí a sem tam přežvykují. Hezký víkend! Jana Mizerová
  bukova.jana@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 174. Tak knížku budu muset přidat na seznam :D jinak, dle mne krávy v nocí odpočívají a tráví. Sdílím i na fb. Jana Stecová jana.stecova@email.cz

  OdpovědětVymazat
 175. Ahoj Míšo, tady tu okýnkovou edici od Svojtky sleduji a souhlasím, knížky jsou naprosto úžasné, předpokládám, že je časem pořídíme všechny :-) P.S. tipla bych, že v noci krávy dělají to stejné co během dne. Magda (magda.havla@centrum.cz)

  OdpovědětVymazat
 176. Svojtka má nejlepší knížky. Po vašem článku jsme pořídila celou sadu tech Montessori a moc ji baví. Jinak kravičky urcite hezky spinkají a sem tam zabučí :)

  vejvodova.adela_seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 177. Dobrý večer, opět krásná knížka, já už za knihy utratila snad celou mateřskou :))
  kaca.val@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 178. tak to netuším co dělají v noci krávy :-D Tipla bych že odpočívají, přežvykují a plní cecky na ranní kojení :-D Teda dojení :-D Kniha je úžasná jdu mrknout na jejich nabídku. Chci k narozeninám nějakou pořídit.

  OdpovědětVymazat
 179. Ááá Svojtku miluju já i můj syn, a doufám že bude i dcera až povyroste :-D jejich knížky jsou naprosto bezkonkurenční! Co dělají krávy v noci? No to je přeci jasné, pořádají ve stodolách velkolepé párty! :-D Proto jsou přes den pořád tak unavené, už jim nezbývá síla na nic jiného než přežvykování, aby nabraly zase sílu na další noční párty :-D :-D

  Zuzlicek077@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 180. Ááá Svojtku miluju já i můj syn, a doufám že bude i dcera až povyroste :-D jejich knížky jsou naprosto bezkonkurenční! Co dělají krávy v noci? No to je přeci jasné, pořádají ve stodolách velkolepé párty! :-D Proto jsou přes den pořád tak unavené, už jim nezbývá síla na nic jiného než přežvykování, aby nabraly zase sílu na další noční párty :-D :-D

  Zuzlicek077@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 181. Tak já myslím, že krávy v noci určitě nějak odpočívají ;-) lucky.222@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 182. Super kniha!Děkuji za inspiraci a za Vaše skvělé články. Ja myslím že krávy v noci pospavaji prezvykuji a sem tam zabuci. :0)
  veronika.sleglova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 183. Já myslím, že tajně osnují plán na útěk z chovu :D slunicko1321@seznam.cz, budu sdílet na fb - Nikol Horáková.

  OdpovědětVymazat
 184. Super kniha, opat diky za super inspiraciu.. Co robia v noci? Myslim ze kravy len prezuvaju a trocha oddychuju... Akoby to malo byt zmyslom ich zivota, travit potravu 😁 lpravdova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 185. Super knížka, takové baví i mě:) Krávy v noci leží v trávě. Můžu to dosvědčit, protože jsme před lety běželi noční závod a trať vedla neočekávaně i přes "obsazenou" pastvinu. Zdraví Martina H. fejlkova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 186. Já si teda myslím, že normálně spí :-) Pěkně vleže :-) knížka vypadá suprově! majkik.c@seznam.cz , FB JO Dee

  OdpovědětVymazat
 187. Bavím se tady nad příspěvky a je mi jasné,že už nic originálnějšího nevymyslím,takže suše odpovím,že asi spí?
  Zase další z krásných knížek,díky za tip !
  alenkavalentova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 188. Dobrý večer,
  krásná knížka. 5ekla bych, že budou spát.
  horakkatka@gmail.com
  Katka

  OdpovědětVymazat
 189. Co dělající krávy v noci? Sakra já vždycky myslela, že spí, ale soudě dle článku asi ne 😂 možná přežvykují? Nebo blbě koukají 😀
  Dendula45@seznam.cz

  OdpovědětVymazat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.