pátek 7. července 2017

7.7.2017 | Mých třicet let

Nebudu psát, že utekly jako voda. Moc dobře si pamatuju, jak jsem si přála, ať už je konec základky, to samé bylo na gymplu a medicína, tam se to zdálo úplně v nedohlednu. Všechno začalo utíkat až od té pětadvacítky, když se mi do života dostaly dvě malé milé bobule, o kterých tenhle blog prostě je. Mé šťastné sedmičky letos zahlásily kulatiny a teď už prej bude všechno nejlepší, tak uvidíme :-). Dnes se přidávám mezi třicátníky a třicátnice a to nejoriginálnější, co mi kdy zatím řekl je "vítej v klubu vyzobaných slunečnic" :-D. A já všem moc děkuju!


Jako miminko mě vlastně znáte. Pokud si najdete fotky Julinky, když slavila své první týdny, něco podobného se dělo i před třiceti lety v Liberci. Celkově nás asi čeká s Julií dost zábava, protože se zdá, že charismatická divoženka z ní bude po mně :-D. Všichni z rodiny mají rádi fotky mých prvních maškarních, kdy celý kulturní dům byl ukázněný a rodiče po obvodu sálu stály s dětmi na promenádu, když ta malá drzá beruška nerespektovala nic. Nemůžu být přeci já! :-D

 

Nejsem zrovna fanda velikých oslav, protože si myslím, že během nich si člověk stejně nezvládne se všemi popovídat a den si vážně užít, takže si i tyhle narozeniny slavím na víckrát, po menších skupinkách a o to víc se dá s lidmi ten čas prožít a vzpomenout se třeba právě na ten beruščí čas :-).

O svátcích jsme tak jeli za mými rodiči do Liberce, kde byla první část těchhle oslav a já dostala jednu z nejkrásnějších kytek, co jsem kdy měla možnost dostat a k tomu, to co máma po dvou dětem nejvíc ocení. Nové tělo, dámy a pánové. Je to tak a už se na něj neskutečně těším.


Jsem strašně hrdá na to, co jsem do těch třiceti zvládla. Dostudovat, stát se lékařkou jakou jsem chtěla, najít nejlepšího tátu pro holky a i po patnácti letech (joo, známe se už víc jak polovinu mého života) být o jeho jedinečnosti přesvědčená. 

Během let náctiletých jsem si několik let zahrála volejbalovou extraligu v ČR, několik let vedla skautský oddíl, vydržela celou hudební základní školu a 11 let hry na kytaru a v neposlední řadě dva roky v taneční skupině. To nejkrásnější ale přišlo teď a trvá, i když spousta ostatního už je pryč.

Jsem strašně moc šťastná, že "se" mají holky navzájem. Ač jsem se s bráchou řezala snad každý den a zdálo se to jako nekonečné čekání na vlastní pokojíček, nebylo léto, kdybychom nebyli spolu a něco nevymýšleli. Máme mezi sebou jen 11 měsíců a zpětně se na to celé podívat je hrozně prima. Bylo to skvělé a já jsem ráda, že holky mají každá svou parťačku.


Dvě krásné holky, blog a vy všichni, kteří ho tu čtete, kurzy první pomoci pro maminky, kde jen za dnešek se přihlásilo přes dalších 50 maminek a vyhlídka ještě dalšího roku doma, protože do práce jako takové se chci vrátit opravdu až po mateřské :-). Věřím, že když se ohlédnete zpět vy, taky tam bude fůra krásného, ale to nej máme teď a stojí ještě před námi.


Už trochu pominul ten pocit těšení se "co asi dostanu", ale o to víc ho prožívám u holek :-). Ty se na každý dárek těší a když nejde o narozeniny jejich, těší se pochopitelně na dort :-D. A co teprve, když vidí, že i jejich maminka ve třech letech měla svou Jáju (= aktuální holek miminko :-) ) a prima káru .


Charakter dárku se tak mění s věkem, ale jinak je to pořád stejný :-). Mně letos nadělila rodina nové tělo. Kdo za ním číhal plastiku, číhal špatně. Nové tělo Canon, které je úplně jinde než můj starý foťák, takže se na něj moc těším, i když zprvu ten přechod asi nebude úplně lehký. 

Myslím si, že je strašně důležité dělat dětem vzpomínky na dětství. Nenechávat si fotky jen v mobilu nebo počítači, ale někam je přenést. Je jedno jestli do fotoknihy, lepeného alba nebo jen do krabice od bot. Já to vidím jako obrovské bohatství a jsem strašně ráda, že nás taťka vždy prudil tím svým "otoč se na mě, uděláme fotku". S příchodem holek mě totiž to mé dětství zajímá moc a já sama mám z dětství fotek habakuk :-).

Na mé narozeniny si vzpomněli i někteří partneři blogu, takže i jim moc děkuju a v dalším týdnu udělám nějakou tu narozeninovou soutěž i pro vás :-).


A jestli to celé vypadá hodně super a růžové, nebyla jsem vždycky jen holka s vyznamenáním. Respektive to docela byla, ale prozradím vám, že jedničku z chování jsem si neudržela po celé studium :-D. Dnes už se tím bavíme, dřív to legrace nebyla, ale i z toho mám pro sebe jedno poslání.

  Kdykoli se stane v životě holek jakýkoli průšvih, vždycky budu ta, která bude na jejich straně.


Nezapomenu na všechny ty schůzky, kdy museli rodiče do ředitelny (nebojte, nekradla jsem, nefetovala ani nikomu neubližovala :-) ), co všechno si museli vyslechnout od paní ředitelky a i přesto vždycky přišli domů bez kázavé, bez křiku a všeho, co by se možná hodilo. Věřili, že mě znají, věděli o všem co dělám a prostě mi jen pomáhali celé to tam nějak vydržet. Tehdy jsem byla asi jediná s čistým štítem v předmětech, ale nepěkností v kolonce Chování. Toliko z drbů o mně :-D. 


Děkuju vám všem, kteří mi píšete k narozeninám, každému určitě odpovím, jen teď nějak víc plánuju výlety a dovolené, tak stíhám zasednout k mailu až při hodně pozdní hodině :-).
Mějte se moc krásně a na ten luxusní borůvkový RAW dortík od maminky vám sem hodím recept, protože je snadný a famózní. 

Vaše třicítka
23 komentářů:

 1. Bozzi :) krasne narozeniny preju :) janaherr

  OdpovědětVymazat
 2. Všechno nejlepší k narozeninám. Ať Vám holčičky dělají jen samou radost. Váš blog jsem začala číst teprve nedávno a děkuji za inspiraci. Ať se Vám daří🌷

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné narozeniny, Mišo. A moc pěkný článek.

  OdpovědětVymazat
 4. Jéééé Míšo, i já se přidávám ke gratulacím, já se stanu třicítkou až před Vánoci:-D Vypadá to, že žádná depka na tebe nepadla jako třeba na mého muže:-D , dokázala si toho spooousty a velice tě obdivuji, občas si říkám, zda nejsi naklonovaná, že vše stíháš?? :-) Přeji nadále mnoho spokojenosti, úspěchů a spousty dalších krásných článků pro nás:-) Tereza

  OdpovědětVymazat
 5. Jen to nejlepší Míšo! Jsem ráda že si já mám kam odskocit ( myšleno sem na blog) od svých každodenních starosti ;-) jste nej!!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Míšo,vše nejlepší k narozkám :)Martina N.

  OdpovědětVymazat
 7. Tak Míšo, jak se říká: Vítej do klubu. Krásný zbytek narozeninového dne.

  OdpovědětVymazat
 8. Míšo, jeste jednou přeji krásné narozeniny! A ať se ti i nadále plní sny a jste s rodinou spokojení jako doteď ❤

  OdpovědětVymazat
 9. Krásne napísané ;) všetko najlepšie k narodeninám. Simona S.

  OdpovědětVymazat
 10. Vsechno nej nej nej Miso! At se stale v životě tak krasne dari 💐

  OdpovědětVymazat
 11. Taky jsem slavila letos tricitku a musím říct, že za mě jsou to nejlepší léta! Tak hodně zdraví a elánu i Tobě, ať se Ti daří!

  OdpovědětVymazat
 12. Nádherné a dojemné! Vše nejlepší!!!

  OdpovědětVymazat
 13. Ahoj Míšo, přejeme Ti všechno nej nej nej k narozeninám. Užívejte si léto :-)

  OdpovědětVymazat
 14. Milá Míšo, vše nejlepší! krásně napsané.. ať se daří i nadále a vydržíš nám tu psát až do důchodu;) moc mě potěšilo, že jsi taky ve stejném znamení - mě čeká oslava přesně za týden (i když už o 6let více), vždycky se těšim, že to ve stejný den roztočíme spolu s Kájou Gottem a Míšou Davidem :D hezký víkend! Petra B.

  OdpovědětVymazat
 15. Dodatečně všechno nejlepší k narozeninám Míšo. Krásně napsané ...ostatně jako vždy.☺ Těším se na fotky z Tvého nového mazlíka. 😘

  OdpovědětVymazat
 16. Přidávám se ke gratulantům...všechno nejlepší a hodně zdraví. A ať se nadále daří psát tak bezva blog, který si vždy s chutí přečtu.

  OdpovědětVymazat
 17. Všechno nejlepší! Teď jsem zjistila, že narozeniny slavíme den po sobě jen já jsem v klubu vyzobaných slunečnic už nějaký ten pátek...a prozradím ti tajemství - není to vůbec špatné! Kristee

  OdpovědětVymazat
 18. Dodatečně všechno nej! Hlavně zdraví... A vítej mezi třicítkama! :-)

  OdpovědětVymazat
 19. vše nej, ať Vám to dál dobře píše, mámuje, manželkuje i doktoruje :-) Aneta

  OdpovědětVymazat
 20. Jee. Byla jsem bez internetu a články doháním až teđ. Všechno nejlepší k narozeninám!! Nejvíc mi pobavil nadpis, čekala jsem nějakou kulišárnu :)

  OdpovědětVymazat
 21. Gratulujem a nech Vám dievčatká robia len radosť.:) Netušila som, že som od vás o 2dni staršia:)

  OdpovědětVymazat

Díky, že jste si udělali čas na další mé řádky a budu ráda za Váš komentář.